Favori Dudak Kalemlerim / Bölüm 1

DSC_0029

Sanırım dudak kalemlerini ruj gibi kullanan çok kişi var. Ben ruj sürsem dahi tüm dudağımı bir dudak kalemi ile dolduruyorum. Bunun sebebi dudak kalemleriyle sınırları belirlerken hakimiyetin daha rahat olması hemde üzerine sürdüğüm rujun daha kalıcı olması. Lafı fazla uzatmadan en sevdiğim dudak kalemlerimi sizlerle paylaşayım o halde;

1

Flormar 211 numara bende çok değişik duruyor. Çoğu kişide daha kızılımsı ve koyu durduğunu gördüm. Sanırım bu dudak rengiyle de alakalı. Bu kaleme bayılıyorum. Bence oldukça özgün,farklı ve cildi canlı gösteren bir renk. Flormar 201 numara ise ‘ölü dudağı’ diye adlandırdığım bir renge sahip 😀 Tek başına ruj olarak kullanımı zor. Ama üzerinde şeftali,pembe tonlarda hafif bir rujla geçince gerçekten mükemmel oluyor. Özellikle nude denilen çıplak dudak rengine yakın rujları çok seviyorsanız elinizin altında bu renk bir kalem bulunması kolaylık sağlıyor.

Processed with VSCO

(Göz kenarlarımda ve dudağımda flormar 211 dudak kalemi var) <3 <3 <3

22

Rapsodi markasının oldukça özgün renklerde dudak kalemleri var bence. Birçok bujiteride de rahatlıkla bulmak mümkün. 106 numara pek benim tarzım olan bir renk değil. Bu tarz soğuk alt tonlu pembeleri kendime yakıştırmıyorum. Ama bazen bu renk bir dudak kalemi lazım olabiliyor. Ruj gibi kullanmasam da dudaklarımı çerçevelemek için kullandığım bir kalem. Emily markasının dudak kalemleri komik bir satış fiyatına sahip olmasına rağmen harika performans sergiliyor. 207 numaralı bu kalem neredeyse bitmek üzere. Tam bir karpuz kırmızısı.Hemen hemen tüm kırmızı rujlarımla uyum sağlıyor. Sıklıkla tek başına ruj olarakta kullanıyorum.Emily 207 gerçek anlamda favorilerimden.

333

Rapsodi 328 numaralı dudak kalemi bir sonbahar rengi. Tek başına kullanması oldukça zor. Görselde görüldüğü gibi dudak kusurlarını,çizgilerini fazlaca belli ediyor. Bunda hızlı bir şekilde tüm kalemleri dudağımda göstermek için sildiğimden dudağımın hırpalanmasının payı da var. Ama yinede tek başına ruj gibi kullanmak için yeterince kremsi bir formüle sahip değil. Koyu mor,bordo,mürdüm gibi rujlarınızı çerçevelemek için joker bir dudak kalemi! Flormar 232 numaralı dudak kalemi ise içinde turunculuk bulunan güzel bir mercan rengi. Tek başına ruj gibi kullanmak için bence ideal. Dudağınıza lip balm uyguladıktan sonra bu kalemi uygularsanız daha hoş oluyor. Farkettiniz mi bilmiyorum ama flormar markasının dudak kalemlerinin hepsinin yapısı aynı değil. Renkten renge kremsilikleri ve sürümleri değişiyor. Bu kalem 211 kadar kremsi olmamasına rağmen rapsodi kadar da sert değil. Turuncumsu rujlar,mercan renkleri,canlı kırmızı rujlar ile rahatça kombinleyebileceğiniz bir renk.

Evet benim favori dudak kalemlerimi anlattığım yazımın 1.kısmı bu şekildeydi. Dudaklarım biraz yıprandı o yüzden çoğu görselde kötü uygulamış olabilirim 🙂 2.kısmını da yakında yazacağım,şimdilik hoşçakalın..




BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.