FAVORİ EL KREMLERİM

Herkese merhaba! Bence el bakımı ve temizliği erkek kadın farketmeksizin dikkat edilmesi gereken bir konu. Tırnakların temizliği, ellerdeki hijyen gerek sağlık açısından gerekse görsellik açısından çok önemli. Yaşımız ilerledikçe yaşımızı en fazla belli eden yerlerden biri de ellerimizdir. Havaların soğumasıyla beraber ellerimin kuruluğu daha da artmaya başladı. Ellerini sık sık yıkayan biri olarak kuru olan ellerimi nemlendirmek için daha yoğun kremlere başvurmaya başladım. Bazen uyguladığım el kremlerimin çok hızlı emilmesini istiyorum. Özellikle dışarı çıkacaksam ellerimde yağlı bir his oluşmaması çok önemli. Hızlı ve etkili bir biçimde ellerimi nemlendirmek istediğim zaman Neutrogena’nın bu hızlı emilen bakım kremlerini uyguluyorum.

DSC_0076

Bu kremleri öyle çok seviyorum ki yedekte mutlaka 1 kutu krem bulunduruyorum. Ailece kullandığımız bir krem olduğundan büyük kavonozlarda olanlar oldukça bereketli oluyor. Çantaya atmalık küçük paketteki krem kavonozlardakine oranla daha hızlı emiliyor.

DSC_0124

Daha yoğun nem vermek için özellikle gece yatarken bu 2 kremi kullanıyorum. Birtanesi herkesin evinde bulunan vazelin ( nem vermesini ve onarmasını tek geçerim) diğeri ise vazeline çok benzeyen yoğun kıvamlı Kış Aşkı el kremi.

DSC_0077

Bu 2 kreminde emilmesi uzun sürdüğünden dışarı çıkarken tercih etmiyorum. Evde olduğum günlerde gece mutlaka bu kremler ile ellerimi nemlendiriyorum. Nemini kaybeden cilt daha hızlı yaşlanır ve kırışır. Cildimizin nem dengesini koruduğumuzda yaşlanma etkilerini geciktirmiş oluruz.

Bu muhteşem kokulu kremi yeni deneyimledim. Bu kremde ilgimi çeken şey hem ellere hemde tırnaklara ve tırnak etlerine bakım yapmayı vaad etmesi oldu.
DSC_0079

Nemlendirmesini başarılı buldum ve çok hızlı emiliyor kokusu da harika fakat ben tırnak etlerime bakım yaptığını düşünmüyorum. Tam çantaya atmalık pratik bir el kremi kendisi.
DSC_0080

Benim ellerim için kullandığım kremler bunlar. Yakında el bakımı için ev yapımı bir kür ve manikür rutinimi de sizlerle paylaşacağım. Okuduğunuz için teşekkürler. Şimdilik kendinize çok iyi bakın, hoşçakalın! 🙂
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.