Favori Koltuk Altı Roll-On / Deodorantlarım

Benim özellikle koltuk altı roll-on larından en büyük beklentim taze,temiz kokması ve terlememi bir nebze olsun önlemesi. Kadınlara özel üretilmiş roll-on lar genelde şekerli ve bayıcı kokuyor. Zaten parfümlerimizde istediğimiz kokuyu beğenip alıyoruz. Roll-on ların parfüm kokusunu bastırmasını istemediğimden aradığım kokuyu erkeklere ait roll-on larda buluyorum;

DSC_0269

Rexona markasına ait roll-on mum şeklinde. Yani sıvı değil. Böylece kıyafetlere bulaşma ve yapış yapış hissi yaşamıyorum. Kokusu ise tertemiz sabun kokuyor. Ben çok terleyen bir yapıya sahip değilim. Ama yinede koşturmacalı bir günde bu roll-on sayesinde koltuk altlarım sırılsıklam olmuyor.

Diğer roll-on ise sıvı yapıda. FA markası bence bu tarz deodorant ve roll-on larda en iyilerinden. Bu yeşilimsi etiketli olan kokusuna ise bayıldım. Mis gibi taze yeşil bitkiler kokuyor. Hafif mentollü gibi. Tüm gün kokusunu koruyor. Hareket ettikçe mis gibi kokusu geliyor. Yapış yapış hissi biraz veriyor malesef. Ama kurur kurumaz o his geçiyor.Kuruması ise uzun sürmüyor. Kuruduktan sonra kıyafetlerinizi giymenizde fayda var.

Deodorant olarak ise aldığım parfümlerin paketinde olanları kullanıyorum şu sıralar;

DSC_0268

Siyah kutulu olan deodorant Rebul markasına ait. Yine bir erkek kokusu. Oldukça taze ve dinamik bir kokusu var. Severek kullanıyorum. Pembe kutulu olan Tatoo markasına ait bir parfüm kofresinden çıkmıştı. Biraz şekerli bir kokusu var pek kullanmayı sevmiyorum o yüzden. Ama parfümü ile beraber kullanınca kokunun kalıcılığı daha da artıyor ve parfüm tüm gün üzerinizde kalıyor. Diğer bir deodorant Dolce markasına ait. Yine bir parfüm kofresinden çıkmıştı. Bu parfümde tıpkı Emotion gibi klasikleşmiş kokulardan. Çiçek kokulu bu parfüm ve deodorant favorilerimden. Sondaki Privacy’nin yine parfümü mevcut bende. Parfümü ile beraber severek kullanıyorum. Kokusu oldukça taze ama içinde hafif şeker kokusu da barındırıyor.

İşte benim elimdeki deodorant ve roll-on lar bunlar. Favori parfümlerimi anlattığım parfüm koleksiyonumu 5 bölüme ayırdım. Okumak için tık tık Parfüm Koleksiyonum
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.