Fındık Yağı Kirpik Çıkartıyor mu? Kirpiklerime Etkisi

Merhabaaa güzel ailem, bence makyajsız doğal güzelliğin en büyük destekçileri güzel kaş ve kirpiklere sahip olmak. Ben özellikle kaşlı, kirpikli kadınları çook beğenen biri olarak sürekli bakımlar yapıyorum ki hem hali hazırdaki formlarını koruyabileyim hem de yeni kaş ve kirpikler çıkartayım.. Hal böyle olunca hint yağından badem yağına, h.cevizi yağından e vitaminine kadar çook yöntemler denedim. Ama hiç biri istediğim etkisi vermedi. İçlerinde en memnun kalmadığım ise badem yağı oldu. Hem gözlerimi kaşındırdı, yaktı hem de kirpik diplerimde yağ bezesi oluşturdu. Bu kadar fazla yağ kullanmış biri olarak uyarmak istediğim bir konu var. Eğer böyle bir bakıma kalkışacaksanız mutlaka bu bakımları gece yapın ve gözünüze kaçırmayın, ayrıca sabah kirpiklerinizi iyice yıkayın, yoksa hava alamayan kirpikler tıkanıp yağ bezesi yapıyor, tecrübe ise sabittir..

Gelelim yeni denediğim yağa, ünlü vlogger Görkem Karman’ın önerisi ise denemeye başladığım Fındık yağının etkilerini size anlatmak istedim. Hadi o zaman başlayalım;

findik-yagi-faydalari

Belli bir marka yok önereceğim, ben aktardan aldım, yalnız son kullanma tarihlerine dikkat edin ve kapaklarının açılmamış olmasına dikkat edin yeterli. Eskiden boş maskara kabını yıkayıp temizleyip onlara koyup uygulardım yağları ama farkettim ki parmaklarla masaj yaparak uygulayınca çok daha hızlı sonuç alıyorum. Yalnız bunu yaparken ilk ellerinizi iyice yıkayın,hijyenik hale getirin ve yağın içine parmağınızı sokmayın, yani bakteri üremesin. Yağı azcık parmaklarınıza damlatıp kirpik diplerinize,kaşlarınıza yumuşakça masaj yaparak uygulayın. Yağlar ısı ile daha iyi etkileşime girer ve masaj da bölgeyi çalıştırarak uyardığından etkisini daha çok gördüm ben. Tabii siz başta bahsettiğim rimel fırçası ile de uygulayabilirsiniz.

kirpik-cikartan-yaglar-findik-yagi

Bu yağı yaklaşık 15-16 gün her gece kirpiklerime uyguladım ve sabahları da güzelce temizledim. Gözlerimde alerjiye sebep olmadı ama bu sizde de omayacağı anlamına gelmez, yani test ederek uygulayın canlar. Kirpiklerimi uzattı ve yeni kirpikler çıkarttı evet. Ama memnun kalmadığım bir yanı da oldu, kirpiklerim dengesiz uzadı. Yani kimisi çok uzadı kimisi daha az, orantılı durmadıklarından ne yapacağım bilemedim;

findik-yagi-kirpik

Dış köşeler çok uzadı, ortadaki kirpiklerden bazıları da öyle ama bazıları da hafif kısa kaldı. Hepsini eşit uzatmadı yani, ama kullanmaya devam edeceğim bir süre daha.

kirpik-uzatan-yaglar

Bu da maskara uygulanmış hali, orantısız uzamalarını daha net görebiliyorsunuzdur şimdi canlar.

kirpik-cikartan-dogal-yaglar

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdr, ara sıra böyle doğal bakım yağları ile olan deneyimlerimi bloga yazarım. Bakım ve Tırnak kategorimde de bir sürü doğal yağ incelemesi yapmıştım bakabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Merhaba
    Yukarıdaki fındık yağından aldım ve hint yağı ile karıştıratak geceleri kirpik diplerime pmuk çubugu ile sürüyorum ancak gözlerimi yakıyor. Yakmaması için ne yapmalıyım? Teşekkürler.

    • merhaba, kirpik diplerine çok az ürün getirin ve uyuyacağınız zaman uygulayın, gözler açık kalmamalı

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.