Fisher Price Eğlen ve Öğren Köpekçik Dönence Yorumlar

Merhaba güzel ailem! Blogumun Anne-Bebek kategorisinde ay ay hamilelik tecrübelerimi, doğum, hastahane çantası, bebek alışverişleri, bebek bakım alışverişleri, kitap önerilerini bulabilirsiniz. Bu kategoriye yavaş yavaş aldığım oyuncakları, mama sandalyesi, ek gıda alışverişlerim gibi birçok çeşit konu girmeyi planlıyorum inşallah kızım izin verirse 🙂 Bugün çok popüler bir ürün olan Fisher Price köpekçik dönence mercek altında olacak. Bana hediye gelen bir ürün. Çok ta ucuz sayılmayan bir ürün, almaya değer mi, artıları eksileri neler önce benden dinleyin öyle karar verin istedim, umarım faydalı olur bu yazı merak edenler için.

Fisher Price Dönence

Köpekçik dönencenin diğer dönenceler içinde bu kadar popüler olmasının birkaç sebebi var aslında;

 • Tavana yansıyan projüktörünğün olması ( yıldız şeklinde)
 • Bu projüktörün ilerde dönenceden çıkartılıp ayrı bir projüktör olarak kullanılabilmesi (çocukluk döneminde de hala odasında kullanabilirsiniz)
 • Köpekçik oyuncakların çıkartılabilir olması, pusete, arabaya asılabilmesi
 • Türkçe ninni, klasik müzik, doğa sesleri, white noise ( anne karnı sesi) olması
 • Uzaktan kumandasının olması

Dönence 30 dakika boyu çalışıp kendisi kapanıyor, veya siz uzaktan kumandası ile müdahale edip kapatabilirsiniz. Ses derecesinin 2 ayarı var, ben düşükte kullanıyorum, gayet yeterli oluyor. Ses kalitesi çok güzel, yumuşak çıkıyor tınılar, kulak tırmalamıyor.

Peluş 3 farklı hayvanı var. Mavi köpek, pembe köpek ve mor maymun. Kızım bunlara çok ilgi duydu, çok ellemek istedi, bazen dönencede çıkartıp eline veriyorum, hoşuna gidiyor.

Projuktör kısmı biraz hayal kırıklığına uğrattı açıkcası.. Reklamlarında tavana yansıyan yıldızlar sanki dönüyor gibi gösteriyordu, dönmüyor, büyüklü küçüklü yıldızlar yanıp sönüyor ve bu da hafif bir hareket katıyor. Gece ideal ışık veriyor.

Fisher Price Köpekçik Dönence

 • Dönence kızımın beşiğine, odasına alışmasında büyük katkı sağladı, onu oyaladı, müzik ile sakinleştirdi,
 • Uyku eğitimi verirken desteksiz uykuda anne karnı sesini (white noise) açıp odadan çıktığımda kendini güvende hissetmiş olacak ki daha hızlı uykuya daldı,
 • Uyku rutinimizde doğa sesleri ve white noise kullandığımda uyku vakti geldiğini anlıyor, yanına uyku arkadaşını da koyunca güzelce uyuyor,
 • Odasında küvette banyo yaptırırken ise klasik müzik açıyorum, masaj vs derken gevşiyor, keyifli oluyor.

Ürünün olumsuz özellikleri;

 • Duracell pil dışında dönencesi dönmüyor, diğer pillerin gücü yetmiyor,
 • Dönencesinin dönmediğini yazan çok şikayet okudum, bizimki dönüyor ama bence şans, bazılarına bozuk ürün gidiyormuş,
 • Bir de dediğim gibi projüktör yıldızlar dönmüyor, yanıp sönüyor sadece

Umarım bu ürünü merak edenler için bilgi verici bir yazı olmuştur. Anneyi biraz olsun rahatlatan, bebeğin beşiğine, odasına alışma sürecini hızlandıran ve destek olan bir ürün, ben beğendim.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.