Flormar HD Fondöten İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Uzun zaman önce elime geçen ama kameram bir süreliğine bozulduğu için çekemediğim bir fondöten incelemesi ile sizlerleyim! Flormar HD fondöten aslında geçen sezon çok ses getirmişti, o zamandan bu yana birçok takipçim özellikle incelememi istemişti. Ama dediğim gibi, bazı aksilikler yüzünden üzerinden zaman da geçse artık bu fondöteni inceleyelim istiyorum. Çekimler telefon kamerası ile yapıldı, kalite bir tık düşük olabilir, idare edin canlar, hadi başlayalım;

 Flormar HD Fondoten

HD fondötenler hayatımıza uzun zaman önce girdi. Fotoğraf ve video çekimlerinde pürüzsüz bir ten yaratmak ve aşırı parlamayı engellemek için özellikle düğün, kına, mezuniyet makyajlarında sık sık kullanılıyor. HD fondöten serisini ilk çıkaran markalardan biri Makeup Forever olsa da hemen ardıdan hem ‘high end’ hem de ‘drugstore’ yani uygun fiyatlı markalar birbiri ardına HD ten ürünleri çıkarmaya başladılar. Flormar markası da uygun fiyatlı oluşu ile daha ulaşılabilir olduğu için hemen herkesin gözdesi oldu bu fondöten.

Flormar HD Fondöten

 

Flormar Fondöten

flormar-fondoten

Yapısı ne çok sıvı ne de pudralı fondötenler gibi katı. Krem gibi, losyon gibi, çabuk yayılan, homojen yayılan bir yapısı var. En güzel ellerle uygulanıyor. Makyaj süngeri fondöteni biraz emiyor. Fırça ize iz bırakabiliyor, yapısı sıvı olduğundan izler kalabiliyor. Ama tabii tercih sizin.

Makyaj süngeri ile uygulandığında daha doğal, orta, az kapatıcılık verirken fırça ile en yüksek kapatıcılığını veriyor. Parmaklarla ilse yine orta kapatıcı ama doğal bir sonuç veriyor. Bu arada fondöten lekeleri, sivilce izlerini vs kapatmaz, ama cilt tonunu güzel eşitliyor, çok kararında örtücülüğü, cildi maskelemiyor.

Flormar HD Fondöten 40 Light Ivory

flormar-fondoten-renkleri

Bendeki rengi light ivory, açık buğday, buğday tenlere olur. Esmerlere açık, çok beyazlara da bit tık koyu kalacaktır diye tahmin ediyorum.

Fondoten-renkleri

Gördüğünüz gibi oldukça kolay yayılıyor, örtücülüğüne rağmen yapısı hafif, yüzde ağırlık yapmıyor. Ben beğendim açıkcası, fiyatına göre performansı başarılı. Bu arada ben çook önce aldım, eminim şuan fiyatı çok daha düşmüştür, size yanlış bilgi vermemek adına fiyatını söylemiyorum.

flormar fondöten

Bitişi mat değil, hafif parlak ve doğal. Karma ve yağlı ciltler belki makyajın gün içinde parlama yapmaması için pudra uygulayabilirler ama şart değil. Kuru ciltler ise daha çok sevecektir diye tahmin ediyorum.

  • Uygun fiyatlı,
  • Orta kapatıcılıkta,
  • Fotoğraf ve videolarda cildi güzel gösteren,
  • Hafif parlak bitişli fondöten arıyorsanız bakabilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım  instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.