Gabrini Derma Makeup Fondöten / Porselen Makyaj

Merhaba güzel ailem! Bugün blogumda alışılmışın dışında, çok çok kapatıcı bir fondöten incelemesi olacak! Evet yanlış duymadınız, ben ve full kapatıcı bir fondöten? 😀 Takipçilerimden genelde ‘Sıla bana aşırı kapatıcı bir fondöten öner, porselen makyaj için fondöten önerir misin, tüm cildimi örtecek, bebek gibi gösterecek ten makyajını nasıl yaparım?” gibi sorular alıyordum.. Ama benim elimdeki neredeyse tüm ten ürünleri en fazla orta kapatıcılığa sahip, hatta çoğu sadece bb kremlerden oluşan ürünlerle dolu. Bugün benden ‘çok’ kapatıcı fondöten önerisi isteyenleri mutlu edecek bir yazıyla geldim! Karşınızda porselen makyaj için kullanabileceğiniz kadar kapatıcı Gabrini Derma Makeup Cover Fondöten!

Ten rengimi bilemedikleriiçin 4 rengini de gönderdi firma, iyi kide öyle yapmış, bana en açık olan renk, yani 101 numara uydu, kalan fondüler bal takipçilerimin, ten rengine uyanları göndereceğim;

101, 102, 103,104 numaraları bulunuyor. Ten renginize uyan bir fondöten bulabilirsiniz. Hiç olmadı 2 tane alıp karıştırabilirsiniz. Zaten bildiğiniz gibi Gabrini çok uygun fiyatlı bir marka. Hemen renklerine göz atalım, ardından makyajlara geçelim güzeller;

Seride hem pembe alt tonlu hem de sarı alt tonlu fondötenler bulmanız mümkün. Örneğin 101 ve 102 numara açık tonlar, tani açık buğdaylara uyar. 101 numara sarı, 102 numara ise pembe alt tonlu;

Ben en iyi uygulama yöntemi olarak bufffing fırça ve beauty blender’ı birlikte kullandım. İlk olarak fırçaile fondöteni gelişi güzel, dairesel hareketlerle cildime yaytım, nemli makyaj süngeri ile üzerinden geçerek hem cildime daha iyi oturmasını sağladım hem de fazla ürünü alarak daha pürüzsüz bir bitiş yarattım.

Şimdi 101 numaralı Gabrini Derma Makeup Cover fondöteni uygulayacağım;

Tüm cildime uyguladım, hatta hafif göz altımı da kapattım, ekstra kapatıcı kullanmadım;

(göz makyajımın detayları gelecek, muhteşem bir palet önereceğim, üstelik uygun fiyatlııı, beklemede kalın!)

Fondötenin yapısı pudra bitişli, yani yağlı ciltler için çok uygun. Çok kuru ciltlerde belki pütürlü durabilir. Ama bunun da kolayı var (ben de kuru ciltliyim, özellikle burun ve dudak kenarlarım çok kurudur) Birkaç damla yüz yağınız gibi fondöteni karıştırıp mis gibi kullanırsınız. Birikme, kuru görüntü yapmaz o zaman. Bir tek bu ürün için değil, yapısını kalın, mat bulduğunuz tüm fondötenlerinizi yüz yağları ile karıştırıp sevebileceğiniz, cildinizle uyumlu hale getirebilirsiniz.

Boynumla renk farklı oldu çok az, dediği gibi bayağı örtücü bir fondöten, o yüzden hafifçe boynuma da getirdim. Bu fondöteni çok kapatıcı, gelin makyajı, özel gün makyajı yapmak isteyenler tercih edebilir. Çok önermediğim bir durum olsa da sivilcelerinizi de full kapatacaktır.. Ama lütfen özellikle genç kızlar, erkekler sivilcelerinizi kapatmak yerine dermotoloğa giderek bakımlarını yapıp, cildinize temiz bakın ve sivilcelerinizin geçmesini bekleyin.. Ha mezuniyet gibi özel günlerde belki 1 güncük tölerans olabilir 🙂

Şimdi birbirimizi kandırmayalım, şunu da belirtmem gerekir benim cildimde ne bir leke, ne sivilce, hiçbir sorun yoktu, sonuç bu oldu. Sizin lekeleriniz varsa da kapatacağını düşünüyorum. Benim günlük hayatta hiç ama hiç tercih etmeyeceğim bir ten makyajı görüntüsü bu, ama özel günlerde tercih edebilirim. Size de  özellikle şu yaz günlerinde bu tarz yoğun ürünler kullanmanızı tavsiye etmem, bb, cc kremler, renkli nemlendiriciler hatta sadece kapatıcı bile iş görür. Ben bazen sadece kapatıcı uyguluyorum göz çevreme o kadarcık.

Porselen makyaj için, hatta dövme kapatmak için fondöten arayanlara uygun fiyatlı önerim budur ballar. Umarım faydalı olmuştur yazım.

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.