GARNİER AMBRE SOLAİRE BRONZLAŞTIRICI YAĞ İNCELEMESİ/SAĞLIKLI BROZLUK İÇİN ÖNERİLER

Merhaba canlar,bu yazıyı yazarken burnum durmuyor,yanımda 1 kutu peçete bana eşlik ediyor,bahar alerjim azdı ve ateşim var..Bu yüzden birkaç gündür pek aktif olamadım. Bu ufak dipnottan sonra gelelim ürünümüzü incelemeye;

DSC_0058 (4)

Yaz geldi ve tatil sezonu da yaklaşıyor,hazır güneş kremleri,bronzlaştırıcı yağlar için alışverişe çıkacaklar için kullanıp memnun kaldığım Garnier’in bronzlaştırıcı yağını incelemek istedim. Öncelikle bu yağ cilde hem nem vermeyi hem de çok hızlı bronzlaştırmayı vaad ediyor. Yalnız uyarmam gerekir ki bu yağı mutlaka ve mutlaka güneş koruyucunuzdan sonra uygulayıp güneşlenin. Çünkü bu spf yani güneş koruması 6 içeren bir yağ. Güneş koruması neredeyse hiç yok,zaten bu sayede sizi hızla bronzlaştırmayı vaad ediyor. Bu spreyi kesinlikle beyaz tenlere önermem çünkü ağır gelecektir. Buğday hatta esmer tenler için çok daha uygun. Aynı kremin 12-15 spf li olanlarını daha açık tenler tercih edebilir.

DSC_0059 (2)

Üzerinde yazdığı gibi güneşe karşı ‘düşük’ korumalı bir yağ. Güneş koruma faktörü azaldıkça bronzlaşma hızınız artar. Ben bu yağı ten rengim çikolataya döndüğünde bronzluğumu korumak için kullanıyorum. Bana göre ilk aşamada güneşlenmek için uygun bir yağ değil. Dediğim gibi mutlaka güneş koruyucunuzu uygulayıp aşama aşama bronzlaştıktan sonra son aşamalarda bu yağı tercih etmeniz çok daha faydalı olacaktır.

DSC_0060

Püskürtmeli bir şişesinin olması plajda inanılmaz pratik oluyor. Ben bu ürünü aslında tatilde geçe dışarı çıkarken bacaklarıma uygulamayı seviyorum,çok hoş bir parlaklık veriyor bence. Eğer siz de bacaklarınızın,dekolte bölgenizin sağlıklı bir parlaklık ile ışıldamasını istiyorsanız bu yağ gerçekten güzel işe yarıyor. Bu arada ürünün fiyatı indirim ile 20 tl idi.

Sağlıklı ve uzun süreli bir bronzluk için;

  • Ten renginiz ne olursa olsun güneşe yatarken mutlaka güneş koruyucu kullanın,
  • Güneş altında kalma sürenizi aşama aşama arttırın,
  • 12:00 ve 15:00 saatlerinde güneşlenmeyin
  • Bronzlaştırıcı yağlarınızı tek başına kullanmayın,mutlaka güneş koruyucu kremler ile destekleyin
  • Güneşlenme sonrası cildinizi iyice nemlendirin ve bronzluğunuzu korumak için yukarıda bahsettiğim gibi bronzlaştıcı yağlardan kullanabilirsiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Şimdilik hoşçakalııın..
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.