Gençliğinizi Ön Plana Çıkaracak Göz Kremi Çeşitleri

Gençliğinizi Ön Plana Çıkaracak Göz Kremi Çeşitleri

Yüz bölgesi, insan vücudunda en hızlı yıpranan ve yaşlanma izlerinin en belirgin şekilde ortaya çıktığı bölge olurken göz çevresi de yüzün en hassas noktası olma özelliğini taşıyor. Göz çevresine yaklaştıkça cildin hassaslaşması ve incelmesi sebebiyle bu bölgeye daha özenli bakım yapmak gerekiyor. Düzenli olarak göz altı kremi kullanmak orta ve uzun vadede yaşlanma etkilerini yavaşlatırken aynı zamanda ilerleyen dönemlerde estetik uygulamalara duyulan ihtiyacın da azalmasına yardımcı oluyor. Her cilt tipine ve ihtiyaca uygun göz kremi çeşitleri Watsons’ta sizleri bekliyor!

Doğru Göz Kremi Seçimi

Erken dönemde kırışıklar ve göz altı morlukları için krem kullanmaya başlamak hızlı ve uzun vadeli sonuç almak için önemli olsa da, doğru krem seçimi de sonuçlar üzerinde etkili oluyor. Her cildin ve yaşın ihtiyaçlarının farklı olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman, doğru kremi tercih etmenin önemini bir kez daha ortaya çıkıyor. Bu nedenle kozmetik firmalarının çok sayıda seçenek sunması oldukça önemli bir avantaj. Göz altında bulunan koyu renkli halkalardan, morluklardan ve ton farklılıklarından rahatsız olanlar, göz altı morlukları için özel olarak formüle edilen kremleri tercih ediyor. Kaz ayağı olarak da bilinen ince kırışıklıklara karşı önlem almak isteyenler de göz çevresi kremi olarak sunulan formüllere yöneliyor. Bu tercihleri yaparken kremlerin ne zaman kullanılacağına da dikkat edilmesi gerekiyor. Yaz aylarında kullanılacak gündüz kremlerinin içeriğinde güneşe karşı koruyucu maddelerin bulunması bir artı oluyor.

Farklı İhtiyaçlar İçin Yenilikçi Çözümler

Son yıllarda kozmetik ve estetik alanında devrim niteliğinde değişimlerin çıkış noktası olan hyalüronik asit, göz kremi ürünlerinde de sıkça tercih ediliyor. İnsan vücudunda doğal olarak bulunan ve bu nedenle herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmayan hyalüronik asit, ciltteki kolajen üretimini hızlandırarak uygulandığı bölgelerdeki ince kırışıkların azalmasında, bölgenin toparlanmasında ve canlanmasında etkili oluyor. Bu etken maddenin yer aldığı göz çevresi kremleri genellikle 40 yaş ve üzeri kişiler için öneriliyor. Erken yaşta önlem almak isteyenler için ise daha çok E, C, K vitamini içeren, cildi nemlendiren ve dehidrasyonun neden olduğu yorgunluk izlerini ortadan kaldıran ürünler ön plana çıkıyor. Erken dönemde kullanım için uygun olan kremlerin içeriğinde yoğun nemlendiricilerin yanı sıra kolajen üretimini desteklemesi için hyalüronik asit de bulunabiliyor.

Göz Kremi Uygulamalarında Etkili Yöntemler

Göz bakımı için sunulan kremlerin kullanım şekilleri de etkilerini arttırmak için farklılık gösteriyor. Yağ, krem, losyon ve roll-on şeklinde farklı kremler arasında seçim yapmak mümkün. L’Oréal Göz Kremi formülleri hem krem hem de roll-on şeklinde sunuluyor. Ürünler birlikte kullanılabildiği gibi, ayrı ayrı olarak da uygulanabiliyor. Yağlar genellikle göz bakımının bir parçası olarak kullanılıyor. Yüzü ve göz makyajını temizledikten sonra daha derinlemesine bir arınma elde etmek ve canlandırıcı bir etki yaratmak için yağ formundaki ürünler tercih ediliyor. Procsin Göz Bakım Yağı, bu alanda oldukça başarılı olan ürünler arasında yer alıyor.

Krem ve losyon ürünleri, içeriklerinde nemlendiriciler ve güneş koruyucu maddeler sebebiyle göz ve cilt bakımının son aşamasında kullanılıyor. Bu sayede gün boyu nemlendirici ve koruyucu etki sayesinde bölge çevresel etmenlere karşı korunmuş oluyor. NIVEA göz kremi ürünleri, losyon ve krem formunda olan ürünler için oldukça etkili birer örnek. Bu ürünlerin ambalajlarının göz altı bölgesi için özel olarak tasarlanmış olması da uygulamada kolaylık sağlıyor. Roll-on formunda sunulan ürünler ise genellikle bölgeye serinletici ve hafif bir masaj etkisi bıraktığı için özellikle yorgun geçen günün sonunda bakım yapmak amacıyla tercih ediliyor. Metal bilye sistemlerinin bölgeye yaptığı masaj, göz altı krem formülünün daha derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olmanın yanı sıra bölgedeki kan akışını da hızlandırarak canlandırıcı etkinin artmasını sağlıyor. Garnier markasının roll-on formundaki ürünleri ise göz bölgesinde etkili bir masaj ile birlikte formülasyonun daha hızlı emilmesini sağlıyor.

Farklı ihtiyaçlar için etkili çözümleri bir araya getiren ürünlere ulaşabileceğiniz Watsons’ta, cildiniz için en doğru yatırımı yapacaksınız. Şimdi tüm göz bakımı ürünlerini inceleyip hemen satın alabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.