Haftanın Özetİ,Bİtkİlerİm,Planlar,Gelİnlİk Modellerİ

Hu huuu neler yapıyorsunuz canlar,ben şu aralar grafik tasarım kursuyla bir hayli içli dışlıyım, bu süreçte bol bol pratik yapıyorum ve işinize yarayacağını düşündüğüm bilgileri sizinle de paylaşıyorum. Yarın e-dergi düzenleme, dergi sayfası yapma gibi konuları işleyeceğiz,kurstan gelir gelmez öğrendiklerimi buraya aktarmaya çalışacağım, blogger arkadaşlarımın da çok işine yarayacağını düşünüyorum.

DSC_0056 (4)

Odamın ve evin dekorasyonunu biraz değiştirdim,bahara uyum sağlasın diye azıcık yeşillendirdim ve daha da sadeleştirdim. Bu arada görselde gördüğünüz dev bitki aloevera 😀 Bir zamanlar şişe koleksiyonu yapıyordum, bu şişeler de oradan buradan toplama şişelerim,yarısını attım ama bunları atmaya kıyamadım.

DSC_0001 (2)

Baharın gelişini hemencik anlayan bitkilerim bir bir çiçek açmaya başladılar;

DSC_0002 (2)

Ortanca çiçeğine benzettiğim şu güzelliğin rengine bakar mısınız..İşte ben böyle minik güzelliklerle kendimi teselli edebiliyorum,önemli olan hayatın güzel yanlarını da görebilmek ve herşey için şükretmek..Duanızı eksik etmedikçe,ne isterseniz isteyin Allah’ın veremeyeceği hiçbir şey yok.. Bu yüzden ne yapıyoruz bol bol dua ve şükür..

DSC_0003

Asıl güzelliğin insanların yüreğinde taşıdığı duygularla yüzüne yansıdığını düşünüyorum.Güzel görünmek için kalbi duayla ve güzel duygularla doldurmalı.

DSC_0005

Mevlana’nın çok sevdiğim bir sözü var ”Ya kırdığın kalbi Allah seviyorsa? Bilemezsin,bilseydin ödün kopardı; dokunamazdın..” Kimsenin bir insanın kalbini,duygularını önemsemediği,hatta canını bile hiçe saydığı şu günlerde bu sözün önemini daha da anlamak lazım..Elimden dua etmekten başka bir şey gelmez,geride kalanlar için sabır dilemekten başka..

”Herşeye rağmen hayat devam ediyor” nasıl kötü bir cümleymiş,yeni yeni idrak ediyorum bunu..Birilerinin yuvası dağılırken bizim sevdicekle yeni bir yuva kurmaya çalışmamız,birileri sevdiğini kaybederken tüm sevdiklerimin yanıbaşımda olması..Büyük lütuf..Ama bir yandan da büyük acı..Mutluluğumdan utanıyorum,bu nasıl tuhaf bir döngü,kelime bulamıyorum..

Şimdi bu kadar duygusallıktan sonra konuya nasıl gireceğimi inanın bilemiyorum,aslında bunları yazmayı planlamamıştım,bir anda dökülüverdi kalbimdekiler yazıya..Beni takip ediyorsanız biliyorsunuzdur Mayısta sevdiceğim askere gidiyor. Planlarımız bu doğrultuda değişti ve askere gitmeden önce evimizi almaya karar verdik. Bunun için şu sıralar deli gibi ev bakıyorum,ince ince,hepsini bir bir kaydediyorum,tek tek gidip bakacağız.

2 ayağım 1 pabuca girmesin diye yavaştan gelinlik modellerine,eşya fiyatlarına, kısacası herbişeye bakmaya başladım.Hayalimdeki gelinlik çok netti yıllardır,ne istediğimi çok iyi biliyorum ama gel gelelim istediğim gelinliği Ankara’da hala bulabilmiş değilim,ne çok seviyorlar kokoş kabarık gelinlikleri yahu,hiç mi sade bir gelinlik üretmezsiniz be 😀

Gözümden yaş gelecek şimdi,şunun güzelliğine bakınn…Tam olarak hayalimdeki gelinlik bu..Nasıl zarif..

D1919.1445960335.0

Bu da arkadan görünüşü;

c

Saç konusunda ise çok kararsızım,sevdicek topuz diyor ama ben uzun saçlarımı sergilemek istiyorum, ama topuz da istiyorum,napsam bilemedim 😀 Emin olduğum tek birşey var o da saç tarağı..Şöyle vintage görünümlü asil bir saç tarağı istiyorumm ;

1ad941c8ae9162108665d2b822a4f92e-tile

Evet evet bu modeller tam benlik,sizce nasıllar?Bu tarz bir resmim vardı hatta onu da paylaşayım;

Processed with VSCO

(Sağ tarafa saç tarağı taktığımı hayal edin,ayy pek bi beğendim,büyük ihtimal böyle olacak saçlarım)

Topuz olursa da şöyle romantik ve evde yapılmışcasına doğal dursunlar istiyorum;

18ba243f204fc97cd9bf875348f2d398-tile

Bunları da çok beğendim;

cats

Sizce beğendiğim gelinlik modeline açık saç mı yoksa topuz mu daha çok yakışır,yorum olarak yazarsanız mutlu olurum canlar.

Gelin çiçeğimi tahmin etmek zor olmasa gerek 😀 Papatyalaaar!

0c010dc30fa1ad5a8f0afb014b13d93f-tile

Bir tane de yapay çiçek bulundurmakta fayda var,zaten birini fırlatacaksınız,yapay olanı da saklamış olursunuz hem,bu da benden size fikir olsun 🙂

ef1539cd8a6ed104d3528e414834bedf-tile

O gün büyük ihtimal makyajımı kendim yaparım,boya küpüne düşmüşcesine bol simli,rengarenk bir gelin olmak istemiyorum. Kim ister ki demeyin,isteyen oluyor 😀 Özellikle gül kurusu tonlarında,masum ve taze bir makyaj seviyorum ben gelinlikle.Kırmızı rujlar,eyelinerlar,dumanlı göz makyajları gelinliği öldürüyor sanki. En dikkat edeceğim şey makyajın uzun saatler dayanması ve fotoğraf çekimlerinde güzel çıkması. İnşallah sizinle güzel fotoğraflarımı paylaşacağım o günler de gelir..

Yine çenem düştü,ama sohbetli yazı bu normal dimii 🙂 Umarım keyifli bir yazı olmuştur,şimdi uyku vakti, iyi geceler canlarr…
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 6 yorum yapılmış.

  1. umm şey kaahküllerini kullanacaksan kesinlikle topuz yap derim,gelinlik ise harika,şimdiden mutluluklar dilerimmm

    • aa güzel soru,kahkül kullanacak mıyım acabaa,bak şimdi 3.bir soru türettin 😀

  2. gelinliğin üst kızmı sade,o yüzden açık ta kullanabilirsin tatlım,saçların uzunsa salına salına süzül derim ben haha 😀

    • salına salına süzül diyosunn 😀

  3. sıla hanım butiğimize bekleriz,her türlü nişanlık ve gelinlik modelleri özel olarak dikilir.Bu tarz gelinlikler de dikiyoruz,size yardımcı olmak isteriz,iletişim bilgilerimizi mail olarak atıyorum 🙂

    • bakıyorum hemen,teşekkürler 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.