Haftasonuna Merhaba..

DSC_0014 (2)

Bir önceki yazımda da söz ettiğim gibi bu aralar hem durgun hemde biraz üzgünüm bunun sebebi malum ülkemizde olan olaylar..Hayat devam ederken bir tarafta içi yanan insanlar var..Empati yapmaya çalışıyorum bazen,kendimi onların yerine koyup düşünmeye,inanın 1-2 dakika bile sevdiklerimi kaybetme düşüncesine dayanamıyorum, yüreğim sıkılıyor,nefes alamıyorum sanki.. Tüm bunlar olurken bir şekilde huzur bulmaya çalışıyorum,huzura çok ihtiyacım var..Kendime küçük bahaneler yaratıyorum,blogumla ilgileniyorum,yeni ürünler deneyimliyorum,kitap okuyorum ve olabildiğince haberlerden uzak kalmaya çalışıyorum,çünkü dayanamıyorum..

DSC_0058

Haftasonu çok güzel başladı,benim için en değerli misafiri,annemi ağırladım evimde. Birlikte hiç susmadan sohbetler ettik,stresimi,sıkıntımı atıverdim üzerimden.Aradığım huzuru sıcak sohbetimizde buldum,ve hayatımla ilgili yeni kararlar aldım..Artık hayatımı hayallerime odaklı yaşayacağım,hepsini gerçekleştireceğim. Sevdiklerimden aldığım güç ile başaramayacağım hiçbir şey,aşamayacağım hiçbir dağ yok. İnsan hayal kurdukça ve umut ettikçe yaşıyor demektir,siz yeter ki hayal kurun,bir hayaliniz olsun,sonra da kendinizi hayallerinize adayın, mutluluğu bu şekilde bulacaksınız,mutlu olmayı hakediyorsunuz,kendinizi mutlu edin!

DSC_0001

Sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın, birlikte güzel yemekler yeyin, saate bakmayı unutun ve akşam olduğunun bile farkına varmayın..Bir gün evden çıkın ve şehrinizde hep gitmek istediğiniz ama hep bir bahaneyle gidemediğiniz özel bir yere gidin,orada oturun ve güzel bir çay için,kendinize,sevdiklerinize zaman ayırın.. Zaman paranın bile satın alamayacağı kadar değerlidir,zamanınızı öfke,üzüntü ve nefretle harcamayın,bol bol sevin,sarılın ve gülün..

DSC_0005

Sevdiklerinizi mutlu edin,onlara minik hediyeler alın,çok pahalı olması gerekmez,hatta bazen ufacık bir sevgi notu bile en güzel hediyedir,maksat özel olduğunu hissetmesi..Benim için en özel kıyafetlerimden biri oldu annemin aldığı bu pembiş gömlek.. Giydikçe hep onu hatırlayacağım,için ısınacak..Anısı olan herşey benim için daha özel, hatırladığımda beni mutlu edecek eşyaları kullandığımda,kıyafetleri giydiğimde sanki günüm daha bir güzel geçiyor..

DSC_0009

Hadi şimdi kalkın ve en yakınınızda kim varsa ona ‘seni seviyorum’ deyin,sarılın..Birşeyleri değiştirmek için zaman kaybetmenize gerek yok,birilerinin kalbini tekrar kazanmak için de.. Pişmanım deyin,özür dileyin,özledim deyin,seni seviyorum deyin.. İnsan duygularını dibine kadar yaşamalı,ve sahip olduklarının değerini bilmeli,şükretmeli.. Kalbimi böyle güzel duygularla doldurmama izin verdiğin için şükürler olsun rabbim,içimde hiç öfke ve nefretin barınmasına izin vermediğin için,ruhuma böyle can verdiğin için şükürler olsun..
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.