Hoşçakal 2015..

2015 yılı biterken tüm yıl neler yaşadım,hayatımda neler değişti? İşte benim için 2015 yılının küçük bir özeti;

Okulumu bitirdim bitireli kendimi çok rahatlamış hissediyorum. Yoğun geçen 4 yılın ardından hem ruhumun hemde bedenimin dinlenmesi,evde zaman geçiriyor olmak bana oldukça iyi geliyor.. Sanırım bu yıl hayatımın en güzel anılarını yaşadım.. İlk mutluluğum okulumu uzatmadan mezun olmaktı..

33Mezun olmak çok farklı bir duygu. Yıllarca hiç dinlenmeden sürekli bir şeyler için çalışmak,uykusuz geceler,yapılan ezberler,girilen sınavlar..Eğlenceli bir üniversite hayatı yaşadığımı söyleyemeyeceğim. Özellikle hedefim okulumu uzatmadan mezun olmaktı. Bu yüzden 4 elle derslerime sarıldım. Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldum;BeautyPlus_20150723184139_save

Merak edenler için Gastronomi bölümünde bir yiyeceğin tarlada yetişmesi,üretimi,satışı,pazarlaması,yemeğe dönüştürülmesi,sunumu gibi temel konuları içeren dersler bulunuyor. Hal böyle olunca organik kimya,muhasebe,istatistik,biyoloji,pazarlama,işletme,turizm,hukuk,beslenme gibi çeşitli derslerin yanında uygulamalı mutfak,yemek pişirme,moleküler gastronomi gibi dersleri de görüyorsunuz. Ayrıca 2 dil dersi oluyor. Ben İngilizce dışında Fransızca seçmiştim. Tercihinize göre Rusça ve Almanca gibi dilleri de seçebiliyorsunuz. Ben 4 yıl önce TS puan türünde 410 puan ile bölüme yerleşmiştim. İstediğim bir bölümdü ama ilk tercihim değildi. Hayalimde hep coğrafya okumak vardı. Kısmet.. 🙂

Okurken mutlaka seminerlere,sertifika veren eğitimlere katılmanızı tavsiye ederim. Benim yaptığım en güzel şey okurken KOSGEB sertifikamı almam oldu. Bu sertifika bana işletme açarken çok yardımcı olacak. Hayalimde minik,şirin,huzurlu bir pastahane açmak vardı hep.. Bu hayalimi gerçekleştirmeme de çok az kaldı diyebilirim.. 🙂

Kurduğum hayalleri artık yavaş yavaş yaşıyor olmak beni hem şaşırtıyor hemde mutlu ediyor. Sevdiğimle sözlenmemiz ise mutluluğuma mutluluk kattı..BeautyPlus_20150911151658_saveTıpkı görseldeki gibi her şey tozpembeydi bu yıl hayatımda.. O kadar güzel insanlar tanıdım ki.. Sevdiceğimin ailesi benim ailem oldu.. Artık 2 annem 2 babam var..Beni seven,koruyup kollayan 1 kardeşim daha oldu.. Artık çok daha huzurlu,çok daha güvendeyim..Beni kendi öz kızları gibi seven canım annem,babam sizin ailenize dahil olmaktan mutluluk duyuyorum..BeautyPlus_20150911152513_saveSözümün kesildiği gün her şey tam istediğim gibiydi,çok özenli ve güzeldi..

BeautyPlus_20150913183429_save

BeautyPlus_20151007195716_saveAslında bu mutlulukların içine dahil etmek istemesem de bu yıl ciddi bir sağlık sorunu yaşadım. Hatta 2 yıla yakın bu sağlık sorunu ile boğuştum. Ailecek çok zor ve çaresiz günler yaşadık.. Hatırlamak bile istemiyorum. Hayatımda kendimi en güçsüz hissettiğim anları yaşadım.. Ama çok şükür hastalığımı da yendim.. Bu yıl sanki daha bir büyüdüm,güçlendim.. Zorluklara karşı mücadele edebilmeyi daha iyi başarır oldum..

Bir başka mutluluk ise burayı açmam oldu.. Yıllardır hayal ettiğim gibi artık bende bir blog yazarıyım! Belki kimileri için küçük bir hayal bu ama ben yıllardır hep blogumun olmasını hayal ederdim. Hiç kendimi hazır hissedip bir blog açamamıştım. Ama şimdi buradayım! Burada sizlerle küçük bir aile olabilmek en büyük hayallerimden biriydi..

DSC_0091

İşte benim 1 yılımın kısacık özeti böyle Papatya Aşkı ailesi.. Umarım 2016 tüm ülkemize barış ve huzur getirir.. Hastalıklar,kötü insanlar sizlere uzak,hayalleriniz ve tüm mutluluklar sizlere çok yakın olsun!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. Canımm Allah mutluluğunu daim etsin, inşallah 2016 da şeker tadında sağlıkla, huzurla geçer 🙂

    • Amin kuzucum daha fazla mutluluk senin olsun inşallah.. Çok öpüyorum :))

  2. Güzel kızım benim yazını okurken inan çok duygulandım her şey karşılıklı canım kızım benim. Allah senin gibi yüzü güzel kalbi güzel bir prensesi karşımıza çıkardı ve bu prensesi yetiştiren çok güzel bir aile ile tanışmayı bize kısmet etti.
    Alahım sevdiğinle seni bir ömür boyu mutlu mesut hayırlı ve uzun geçirmenizi nasip etsin inşallah.
    En kısa zamanda gönlündeki mini pastaneni açman dileğiyle. Sevgilerimle güzel kızım…

    • canım annem benim çok teşekkür ederim güzel duaların için!! İnşallah hep beraber hep daha mutlu günlere canım annem öpüyorum ellerinden..

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.