Hoşgeldİn Mart../Mİnİk Oda Turu

DSC_0059

Bahar geliyoor,sanki bu kış hiç bitmeyecekmiş geldi bana.. Zaten Ankara’ya doğru düzgün kar da yağmamıştı,kar olsa biraz daha çekilir bir hal alabilirdin sevgili kış.. 🙂 Benden sıklıkla istediğiniz oda turunun ufacık bir bölümünü bugün paylaşacağım,biliyorum video istiyorsunuz ama ben hala mikrofon ve ses sorununu çözebilmiş değilim,şimdilik böyle idare edin olmaz mı canlar.. 🙂

DSC_0001

Öncelikle çizimini benim yaptığım merdiven kitaplıkla başlayalım. Bu kitaplığın en alt kısmı romanlarla dolu. Üst kısımlarını ise bu şekilde dekore ettim;

DSC_0002

Biraz ihtiyacım olan eşyalar biraz da görmekten mutluluk duyduğum şeyleri dizdim raflarıma 🙂

DSC_0003

İnekli kupa,mutluluk kitabı ve Fırat karikatürlerinden oluşan 3 koleksiyon kitabı sevdiceğin hediyesi. Beni tanıyanlar Fırat’ı nasıl sevdiğimi de bilir,yanaklarını mıncırasım geliyor her okuduğumda 😀 Mutluluk kitabı ise şu sıralar çok popüler durumda,bu kitabı aylaaar öncesinden görüp çok beğenmiştim,ara ara sayfalarını da paylaşıyorum bence çok sevimli ve gerçekten mutluluk verici bir kitap 🙂

DSC_0063Hayalin varsa azmin de olsun,yoksa tavuk olmak neye yarar 😀

DSC_0006

Bu kısımda sevdiceğimin annesinin hediye ettiği kutu var,tekrar teşekkür ederim canım annem,içine güzel güzel resimler,anılar ve notlar biriktiriyorum..Birlikte okuruz,bakarız hepsine inşallah..

DSC_0005

Annemin hediye ettiği kutunun üstünde babaannemin çeyizlik çay takımından bir porselen var,içine takılarımı koyuyorum. İkea saksısına ise marker kalemlerimi koyuyorum. 3 farklı kalem kutum var,hepsini çeşitlerine göre ayırıp böyle saksılara koyuyorum. Bu şekilde kuruboya,guaj yada markerlarla resim yapacağım zaman saksıyı yanıma almam yetiyor.

DSC_0007

En sevdiğim kadın oyun karakteri olan Sylvanas figürü <3 Sylvanas World of Warcraft oyunundan elf bir hunter(avcı) Hayranlık duyacağım kadar zarif ama bir o kadar da güçlü.. Bu arada World Of Warcraft’ın 4 büyük romanı da var.Eğer fantastik kurgu seviyorsanız mutlaka okumanızı öneririm.(minik spoiler: sevdicekle oyun blogu açıp canlı canlı oyun oynayacağız! Birsürü oyun tanıtacağız ve yeni başlayanlara rehber olacağız.)Bu kadına bakmak bende resim çizme isteği uyandırıyor,benim için çok,çok özel bir hediyeydi,teşekkür ederim sevdicek..

DSC_0004

Bu minik pembe sepeti annemin odasından arakladım 😀 Annem sepet ve kutu gördüğü zaman hiç dayanamaz, hemen alır 😀 İçine dikiş yaptığım kumaşlarımı,keçelerimi ve iplerimi koydum. Kendin yap önerilerini çok sevdiğinizi biliyorum,belki odanız için minnoş minnoş kendin yap projeleri de paylaşabilirim. Tavşanlı kutu yine sevdiceğin hediyesi,içinde küpelerim var.

DSC_0009

Baş ucumda 2 raf var,bu raflara sık kullanmadığım parfümlerimi ve takılarımı koyuyorum. Çok doldurmak istemedim çünkü kütüphanem yeterince dolu. Buraları biraz sade bırakmak istedim. Yukarıdaki rafta görünen kırmızı gülleri kendim yaptım. Nasıl yapıldığıyla ilgili bir yazı isterseniz yorum bırakabilirsiniz.

DSC_0012

Yine ikea saksıları 😀 Asıl amacı kurabiye servisi olan 2 katlı porselene günlük ve gece kullandığım kremlerimi,serumlarımı yerleştirdim.

DSC_0011

Bu ikea saksısında makyaj temizleme sütü,güneş kremi,saç bakım yağı ve nivea balsam var. Bunları sık kullandığımdan çekmecelere koymadım. Makyaj ve bakım koleksiyonumla ilgili de istek gelmişti,onları da yakında bloga eklemeye çalışacağım.

DSC_0010

Burada sık kullandığım makyaj fırçaları var. Geri kalanı yıkanmış ve temiz olduğundan kapalı bir kutuda muhafaza ediyorum. Yoksa tozlanıyor. Mesela bu fırçalar da tozlanmış biraz,şu ağzı kapalı pleksi fırça saklayıcılardan istiyorum aslında 🙁 Bu arada minik bir tüyo fırçalarınızın birbirine değmemesi ve dik durması için saksınıza biraz pirinç döküp fırçaların saplarını batırabilirsiniz.

DSC_0013

Çok ama çok sevdiğim cupcake kokulu mumu yarılamışım gördüğünüz gibi 😀 Manolya kokulu mum da bitmek üzere. Bu ikili odamın vazgeçilmez kokularından. Yazın mum yakmak yerine temiz kokan oda kokularını tercih ediyorum. Moda ve kozmetik dergileri elimde öyle bir birikmişti ki..Yıllardır biriktirdiğim dergi koleksiyonumu bir anlık düşünceyle çöpe koyuverdim,odada çok yer kaplıyordu çünkü,pişman değilim iyi oldu 😀

HH

Elbise dolabımın düzenini anlattığım ve minik taktikler verdiğim yazım için Tık . İstediğiniz makyaj koleksiyonu ve düzeni yazısını da en kısa zamanda yazmaya çalışacağım,umarım beklediğinize değecek bir yazı olmuştur,hepinizi çok seviyorum,sevgilerle..
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. mutluluk kitabının tam adı nedir ve ne kadar,birde makyaj koleksiyonu ne zaman yazacaksın

    • Sizi mutluluk denizinde yüzdürecek eğlenceli şeyler. Fiyatını hediye olduğundan bilmiyorum. Makyaj koleksiyonumu en kısa zamanda yazmaya çalışacağım,sevgilerle..

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.