The North Face

The North Face

The North Face farklı kullanım için tasarladığı ürünleri ile en çok tanınan markalar arasında yer alır. Ayakkabıdan monta; yağmurluktan bereye kadar markanın ürün seçenekleri için birçok farklı model bulunur. Özellikle soğuk kış aylarında sıcak kalmanızı sağlayan The North Face mont modelleri başta olmak üzere ihtiyacınız olan tüm modelleri Sportive ürünleri arasında bulabilirsiniz.

The North Face Mont ve Yağmurluk Modelleri

The North Face markasının imza ürünlerinden de ilk montlardır. Ürünler arasında farklı hava ve mevsim şartlarına göre modeller yer alır. Dağcılık sporu ile Profesyonel olarak ilgilenenlere göre modeller olduğu gibi The North Face yağmurluk seçenekleri de bulunur. Bu nedenle seçim sırasında ürün özellikleri için giyeceğiniz mevsim ve hava koşullarını belirlemeniz gerekir. Örneğin; zorlu bir dağ etabı için kaz tüyü parka seçmeniz gerekebilir. Yağışlı havalarda da hacmini koruyan bu modeller yüksek seviyede sıcaklık sağlar. Sıkıştırılabilir olması sayesinde ağırlık hissi vermez ve kolay taşınır. Cloud down teknolojisiyle donatılan bu tarz ürünlerde soğuk noktayı azaltan yapı bulunur. Su tutmadığı ve katlanabilir olduğu için çantanızda yer kaplamaz ve diğer malzemelerin kuru kalmasına yardımcı olur.
Porfesyonel bir dağcı değilseniz ve kış şartlarında kullanabileceğiniz bir The North Face mont kadın arıyorsanız; Triclimate 3’ü 1 arada modelleri deneyebilirsiniz. Su geçirmez ve rüzgar engelleyen iki katmanlı gore-tex kumaşa sahiptir. Bunun yanında sıcaklık dengesi için kaz tüyü iç iç alan yer alır. Soğuk ve yağışlı havalarda 3 katmanı giyerek maksimum koruma sağlayabilirsiniz. Havanın ve yağışın durumuna göre su geçirmez gore-tex’i tek başına kullanabilir ya da kaz tüyü iç katmanı tercih edebilirsiniz.
The North Face erkek mont modelleri de kadın modeller ile benzer teknolojilere sahiptir. Kaz tüyü iç yapı sıcaklığı sabitlerken dış yüzeyde su ve rüzgar geçirmez katman suyu ve soğu sizden uzaklaştırır.

The North Face Bot ve Ayakkabı Seçenekleri

Markanın en çok bilinen ve tercih edilen modelleri arasında ayakkabı ve botlar gelir. The North Face ayakkabı özellikleri arasında ilk sırada su geçirmezlik özelliği gelir. Su geçirmez kumaşı sayesinde her türlü doğa ve hava şartında ayağınızın ıslanmasını engeller. Su geçirmez özelliğini futurelight teknolojisiyle desteklemesi sonucu nefes alabilen yapıya sahip modellerdir. The North Face erkek ayakkabıları özellikle doğa yürüyüşleri için tasarlanır. Modellerin burun kısmında sert zeminler için daha sert bir yapıya sahiptir. Bu şekilde zorlu trekking parkurlarında maksimum rahatlık sağlar. Ortholite iç taban sayesinde destekli bir yürüyüşe sunar. Dış tabanlar ise dayanıklı ve hafif olarak tasarlanır. Nefes alan yapısı, EVA orta taban teknolojisiyle birleştiğinde sadece doğa yürüyüşlerinde değil günlük kullanımım da da büyük bir rahatlık sağlar.

Bot modellerinde de üst seviye koruma bulunur. Dryvent su geçirmezlik teknolojisi ile üretilen modeller kauçuk dış tabana sahiptir. EVA orta taban ile de uzun süre kullanımda bile herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.
Markanın summit serisi ürünleri maksimum koşu performansı sağlar. Karbon fiber plaka dengede kalmanızı sağladığı gibi fazladan yastıklama sağlar. Bu şekilde engebeli yollarda en üst koşu seviyesine çıkabilirsiniz.
Farklı Hava ve Mevsim Şartları İçin Tasarlanan The North Face Ürünleri Sportive’de
Marka sadece mont ve bot modellerine odaklanmadığı için farklı ürün gruplarına da sahiptir. Rahatlık, hafiflik ve nefes alabilen teknolojileri farklı ürünler de kullandığı için The North Face tişört gibi yazlık ürünler de oldukça rahat ve kullanımı kolay seçeneklerdir. Tişört dışında The North Face polar, bere, yelek, şort, tayt gibi ürün gruplarına da sahiptir. Siz de rahatlığı ve dayanıklılığı ile biline The North Face’in ürünlerinden seçmek isterseniz Sportive sayfasına göz atabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.