Kaliteli Bir Uyku için Doğru Yastık Seçimi

Kaliteli Bir Uyku için Doğru Yastık Seçimi

Sabah kalktığınızda kendinizi dinç hissediyor musunuz? Uykunuzu yeteri kadar aldığınızı düşünüyor musunuz? Eğer bu sorulara “Evet” yanıtını veremiyorsanız, uyku kaliteniz sizin için yeterli gelmiyor demektir. Sağlıklı bir uyku düzeniniz yoksa bu hem ciddi rahatsızlıklara hem de gün içinde enerji düşüklüğüne sebep olur. Eğer uykusuzluktan ve sabah uyandığınızda boynunuzda tutulmalardan şikayetçiyseniz, kullandığınız yastığı değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir. Yataş Bedding’te bulunan birçok farklı özelliklere sahip normal ve ortopedik yastık çeşitleri arasından kendinize uygununu seçip, rahat bir uykuya kavuşmak mümkün. Peki kendinize en uygun yastığı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir? Sizler için bu soruları yazımızda detaylı bir şekilde yanıtladık.

Yatış Pozisyonunuz Yastığınızın Cinsini Belirler

Herkesin uykuya daldığı yatış pozisyonu farklıdır. Kimi aynı yöne doğru yan yatarken, kimi yüzüstü uyumaktan hoşlanabilir. Yatakta hangi pozisyonda uyumayı tercih ettiğinizi en iyi yine siz bilirsiniz. Buna göre de ihtiyacınız olan yastık çeşitleri değişkenlik gösterir. Örneğin, sırt üstü yatmayı tercih eden biriyseniz sert veya orta sertlikte bir ortopedik yastık, rahat yatmanızı sağlayacaktır. Yüksek yastıklardan kaçınmanız gerekir çünkü başınız yüksekte kalacağından, çene kısmınız göğsünüze yaklaştığı için omurganız eğri bir şekilde uyursunuz ve boyun tutulması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sırt üstü yatanlar için uygun olan ortopedik yastık yüksekliği de engin veya orta yükseklik olmalıdır. Yataş Bedding koleksiyonunda yer alan Handy 2’li Roll Pack yastık seti, silikon elyaf dolgusuyla yumuşak ve rahattır. Özellikle sırt üstü uyuyanlar için son derece uygun bir yastıktır.

Yan yatmayı seviyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta omuz genişliğinizdir. Omuz genişliğinize uyumlu ebatta bir yastık seçmeniz rahat uyku çekmenizi sağlayacaktır. Yüksek veya orta yükseklikte yastık doğru tercih olacaktır. Tesla Sleep Visco yastık, yan uyumayı tercih edenler için Yataş Bedding üretimi özel bir yastıktır. Yan yattığınızda, omzunuzun boşluğunu ve boynunuzu desteklediği için sabahları daha dinç olarak güne başlarsınız.

Yüz üstü yatmayı tercih edenlerin ortopedik yastık seçimi ise boynunuzu ve omurganızı korumak adına yumuşak ve engin yastıklardan yana olmalı. Bu yastığa örnek olarak Yataş Bedding pamuk yastığı bir seçenek olarak sunabiliriz. Pamuk dolgulu iç kısmı ile yumuşak bir destek sağlar ve uyurken omurga dengenizi korumaya yardımcı olur.

Omurga Rahatsızlıklarında Ortopedik Yastık Seçimi Mühim Yer Tutar

Boyun fıtığı, bel fıtığı ve çeşitli omurga rahatsızlıklarında yastık seçiminiz en az yatak seçiminiz kadar önemlidir. Özellikle böyle rahatsızlıklardan birine sahipseniz, tercihiniz kesinlikle bu rahatsızlık için özel olarak dizayn edilmiş ortopedik yastık çeşitleri olmalıdır. Örneğin, boyun fıtığı rahatsızlığınız varsa Yataş Bedding koleksiyonunda bulunan Dr. Night Visco yastık tam da size göre üretilmiştir. 79 tel dokumalı, %100 pamuklu kumaşı ile yumuşak ve dayanıklıdır. Yatarken boynunuzun şeklini aldığı için de ağrıların önüne geçer. Bel fıtığından müzdaripseniz, bel destekleyici yastığa Yataş Bedding farkıyla sahip olabilirsiniz. Visco Therapy bel yastığı ortopedik yastıktır. Araba sürerken, otururken kullanabilmeniz için bu ortopedik yastık özel olarak tasarlanmıştır. Bütün bunlara ek olarak; reflünüz varsa ve geceleri yatarken mide sıvısının yukarı çıkması nedeniyle sürekli rahatsızlık yaşıyorsanız, Yataş Bedding bunu da düşünmüş durumda. Reflü Medikal ortopedik yastık sayesinde, yatış pozisyonunu ayarladığından dolayı mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engeller. Bu sayede rahat bir şekilde uykuya dalabilirsiniz.

Özel İsteklerinizi Göz Ardı Etmeyin

Yastık seçimi kişiye özeldir ve özel istekler de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, kaz tüyü bir yastık mı arzu ediyorsunuz? Ya da pamuk dolgulu visco yastıklar mı tercihiniz? Antialerjik malzemeden yapılması mı sizin için önemli veya sık sık yıkanmasa da kendi kendini hijyenik tutabilen malzemelerden yapılmış bir ortopedik yastık mı tercihiniz? Bütün bu tercihlerinizi karşılayacak olan yastık çeşitlerini Yataş Bedding’te bulabilirsiniz. Yastık seçiminizin yanı sıra, aynı konforu yorganınızda da tercih ediyorsanız çift ve tek kişilik yorgan çeşitleri ve yorgan fiyatları için Yataş Bedding’e göz atmayı unutmayın.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.