Kendini Sevmek..

DSC_0073 (2)

Aslında bu konuya uzun zaman önce değinmek istiyordum bugüne kısmetmiş.. Bu blogu açarken gerçekten ilgim olan ve kendimce yeteneğim de olan konu başlıklarını sıraladım; kozmetik,makyaj,moda.. Artık elinizi sallasanız bir güzellik bloguna,ürün tanıtan birine yada harika işler çıkartan youtuberlara çarparsınız..Ben sadece yazmayı çok seven biri olarak burayı açtım aslında.. Herhangi bir iddaam yok.. Ama kısa zamanda beni sevdiniz,benimsediniz,okumaya değer buldunuz..Bende sizleri,her birinizi ailem olarak görüyorum.. Çok teşekkür ederim..

Cıvıl cıvıl gözüken ihtişamlı bir dünya haline geldi buralar. Gel gelelim buraları küçük kız kardeşlerim de okuyor. Yeni ergenliğe girmiş genç kızlar,sivilce sorunu olanlar,kilo problemi olanlar veya kendini çirkin bulanlar..Kısacası bu yazı benden yaşça küçük arkadaşlarıma gelsin..

Herşeyin mükemmel yansıtıldığı bu dünyada herkes en güzel,en çekici,en güzel fiziğe sahip olmaya odaklanmış durumda. Onları okuyan,izleyen kitleyi hiç umursamadan..Bu sektör acımasız,bu sektör bencil.. Güzel bir yüze sahip değilseniz kimse önerdiğiniz ürünlerle ilgilenmeyecek,güzel bir fiziğe sahip değilseniz kimse giydiklerinizi merak etmeyecek.. Peki ya o masum çocuklar,kişiliğini henüz bulamamış genç kızlarımız? Onlar bu dünyaya özenmiyor mu sanıyorsunuz? Daha 12 yaşında ciltlerindeki sivilceleri kapatmaya çalışıyorlar,14 yaşında ‘bana hangi fondoten uygun’ diye soruyorlar..İlk okulu bitirmeden kendince diyete başlayanlar,erken büyümek yada büyük gözükmek adına sütyenlerinin içini dolduran ‘çocuk kadınlardan’ bahsediyorum sizlere.. Kalemliklerinde rengarenk kalemler olması gerekirken ‘rujlarla’ dolu çocuklardan bahsediyorum sizlere..

Kendimi sorumlu bulduğum için bu yazıyı yazmak istedim..Bende burada birçok kozmetik ürünü tanıtıyorum,makyaj yapıyorum,ve evet herşeyi mükemmel yansıtmaya çalışıyorum.. Buralar hep güzel haberlerle dolu,hep neşeliyim,hep güzel şeylerden bahsediyorum.. Ama dünya böyle dönmüyor.. Benimde canımın sıkıldığı,herşeyin mükemmel olmadığı anlarım oluyor.. Bende sivilce çıkartıyorum,benimde göz altlarım mor,bazen yeme bozukluklarım oluyor,kilo alıyorum,kilo veriyorum.. Bazen aynaya bile bakmak gelmiyor içimden.. O ‘özendiğiniz ve idolünüz haline gelen’ kişiler için de geçerli tüm bunlar.. Hepsi birer insan, hepsi senin gibi sorunları olan insanlar..

Elimi taşın altına koymak istedim,madem burayı yazıyorum,madem belli bir kitle beni okuyor,bunları da okusunlar istedim. 25 yaşındayım ve inanın 20 yaşına bastığımda sadece  siyah bir göz kalemim ve dudak koruyucum vardı.. Daha fazlasına ihtiyaç duymadım çünkü böyle bir dünyanın varlığından habersizdim. Ama şuan çocuklarımızın,genç kızlarımızın bu dünyadan habersiz olması neredeyse imkansız hale geldi. Onlar kendilerini makyajsız beğenmiyorlar makyaj yapmak zorunlulukmuş gibi! Onlar içlerine büyük sütyenler giyiyorlar daha kadınsı görünmek için. Çünkü makyajsız olmak ‘çirkin’ olmak, büyük göğüslere sahip olmamak ta ‘eksiklik’..

Bunu yapan biziz.. Evet evet biz! Bunu yapan sensin,benim.. Çocuk olmayı,masumiyeti aşılayamadık onlara.. Makyajsız da bir kızın güzel olabileceğini, en güzel makyajın ‘gülümsemek’ olduğunu anlatmadık hiç.. Şimdi anlatıyorum işte.. Sivilceleriniz,sivilce izleriniz,kilonuz,kısa boyunuz,zayıflığınız ile güzelsiniz siz..

Senden sadece 1 tane var.. Düşünsene 1 tane Sıla,1 tane Ayşe,1 tane Aslı.. Sadece sende hayat bulan düşlerin,sadece sana ait gülüşün var..Kalbinde hissettiğin aşkı,nefreti başka hiç kimse senin gibi hissedemez.. Senin en büyüleyici güzelliğin ağzından dökülen sihirli kelimeler,gülümsemen,ten rengin,aşkın,sevgin,hayallerin…..Senin en büyüleyici güzelliğin biricik ve tek olman..

Çocukluğunuzu yaşamayı bir kenara atıvermeyin nolur.. Masumiyetinizi kaybetmeyin.. Her zaman makyaj yapabilirsiniz,her zaman o rujlardan parfümlerden alabilirsiniz.. Bunun zamanını erkene çekmeyin.. bol bol okuyun,sevin,hayal kurun.. Beni ablası gibi gören küçük kardeşlerime gelsin bu yazı.. Bazı mesajları yayınlayarak rencide etmek istemedim sizleri,nolur bana kızmayın.. İlk okula giden kardeşlerime ablaları olarak kozmetik malzemesi önermek usulüme gelmedi.. Sevgilerle..
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Ne güzel yazmışsın emeğine sağlık canım, maalesef bizim ortamlarımızdaki gibi yetişmiyor gençlerimiz biraz daha farkındalık oluşturmak gerek bu konuda .. 18-16 yaşını bırak 9 yaşındaki kızlarımız fondöten, full kapatıcı arar oldu. Bunları biraz da sosyal medya, youtube taraftarları, bizler yaratıyoruz maalesef evet ama daha güçlü sesler olmalı bu konuda… Takip ettiğimiz youtuberlar özellikle fakat açık ve net bir şekilde çaba sarfeden yok belki bu konu üzerine yoğunlaşılmalı biraz da… Öpüyorum canım .

    • teşekkür ederim canım:) farkındalığı bizler yaratacağız o yüzden ufakta olsa katkım olsun istedim..

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.