Kiehl’s Avokadolu Göz Kremi İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Bugün başlıktan da anlayacağınız gibi harika bir göz kremi incelemesi ile geldim! Uzunca zamandır incelemek istediğim Kiehl’s avokadolu göz kremi niyahet bugün mercek altında! Yeni, temiz içerikli, bol nem veren göz çevresi kremi arayışında olanlar için faydalı bir yazı olacağını düşünüyorum. O zaman haydi incelemeye;

”En popüler göz kremimiz olan ve Avokado Yağı içeren bu yumuşak formül, göz çevresini nazikçe nemlendirir.
Yağ içinde su molekülü şeklindeki benzersiz formülü, göz çevresine nem bombardımanı ile anında canlılık kazandırır. 
Benzersiz, konsantre dokusu göze nüfuz etmez. 
Göz doktorları tarafından test edilmiştir. 
Dermatologlar tarafından test edilmiştir.”

Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak görülmeye başlandığı yerdir. Ve yüzümüzde en hassas, en ince deriye sahip bölgedir. Bu yüzden göz altı morluklarımız veya koyuluklarımız vardır aslında. Çünkü göz çevresindeki deri ince olduğundan deri altındaki kılcal damarlar belli olur.. Bu yüzden göz çevresine kullanacağınız ürünler 2 kat daha önemlidir. Elbette tüm yüz bakımımız için kullandığımız ürünlerin tamamının içeriği çok önemli. Ama göz çevresi için ürün seçerken içerik okumak daha da önemlidir. Örneğin göz çevresi kremlerinin içerisinde asla bulunmaması gereken içeriklerin başında alkol, parfüm, silikon ve türevleri gelir.. Ben bu yüzden Kiehls markasının göz kremini tercih ettim. Dikkat ettiğim ilk şey içerisinde bu zararlı içerikleri barındırmamasıydı..

Gelelim ürünün diğer özelliklerine;

Gördüğünüz gibi yapısı bayağı kıvamlı. Bu ürünün kıvamını tanımlamak için bayağı düşündüm aslında 😀 ve sonunda buldum. ‘Tereyağı’ kıvamında efenim.. Yani ufacıcık, mercimek kadar ürün aldığınızda yayılıp tereyağı gibi eriyor.. Geniş bir alana yayılıyor. Öyle bildiğiniz kremler gibi de hemen emilmiyor.. Bana göre tam bir gece bakım kremi. Gündüz için ağır ve emilmesi de uzun sürdüğünden makyaj altı kullanımına uygun değil. Gece tatlı tatlı yapın bakımınızı, mışıl mışıl uyuyun vee sabaha aydınlık, nemli, pasparlak göz altları ile uyanın!

Bakın şuncacık krem 2 göz çevresine fazlasıyla yeter.. Düşünün yoğunluğunu.. Bu ürünün 2 boyu var, bence sakın büyük olanını almayın.. Zaten 12 ayda imkanı yok bitmez. Ben her gece düzenli kullanmama rağmen gram eksilmiyor.

Bu krem avokado içerikli. Bildiğiniz gibi avokado içerisinde birbirinden değerli yağlar barındırıyor. Bu yüzden kremin en büyük vaadi göz çevrenizi neme doyurmak. Yapıyor mu bunu? Sonuna kadar evet.. Neme doyuyor göz çevreniz. Kim sever kim sevmez?

  • Göz çevrem aşırı kuru, neme açım! diyorsanız düşümeden alabilirsiniz,
  • Ben çabuk emilen kremleri seviyorum yapısı hafif olsun derseniz almayın, yanlış tercih,
  • Yok efenim yeter ki bakım yapsın ben gece sürerim, sabaha kadar mis gibi nemlensin göz çevrem derseniz alın
  • Aaaa yok ben bekleyemem, makyajın altına kullanmalık bişey lazım derseniz almayınız.

Umarım bu kremi merak edenler için faydalı bir yazı olmuştur. Ürünü online veya Kiehl’s mağazalarından alabilirsiniz.

15 ml 132 TL

28 ml 210 TL

Daha fazla krem, cilt bakım ürünü, peeling ve cilt bakım önerisi yazısı okumak isterseniz BAKIM kategorime ışınlanabilirsiniz canlar 🙂 Okuduğunuz için teşekkürler.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalıın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.