KIŞLIK KIYAFETLERİMİ ÇIKARDIM/ YENİ DOLAP DÜZENİM

Merhabaa güzel aileeem, havalar soğuyunca ben de dolabımı yeniden düzenlemeye karar verdim,yeni oluşturduğum dolap düzenimi de fikir olsun diye sizlerle de paylaşmak istedim. Kışlık giysilerimi alt raflara indirdim, yazlıklarımı da dolabımın üst kısımlarına yerleştirdim;

dolap_duzeni

Daha önceki dolap düzenimi de sizlerle paylaşmıştım, okumak isterseniz TIK

dolap_duzeni-2

Kırmızı kalpli kutuya yazlık çantalarımı koydum, arkasında karton bir poşet var onda da yazlık çantalarım var. Yanındaki siyah çantayı ise şu sıralar kullandığım için üst rafa koydum. Çantamın detaylarını Çantam da ne var?   yazımdan okuyabilirsiniz.

dolap_duzeni-4

Bir alt kısmındaki rafa mevsim geçişlerinde giyilecek ince trikolarımı koydum. Sepette ise kışlık şapkalarım, şallarım, eldivenlerim var.

dolap_duzeni-3

İlk rafa sık sık giydiğim kazak,hırka ve ince dokuma bluzlerimi koydum. Bana olmayan veya artık beğenmediğim kotlarımı temizledim. Az ama öz, tereddüt etmeden giyeceğim kıyafetlerimi ayırdım sadece. Şu sıralar hayatımda sadeleşmeye gidiyorum. Kozmetik temizliği yazımı da yakında blogumdan okuyabilirsiniz.

dolap_duzeni-5

Dolabımda her zaman sabun bulundururum. Bu hem kıyafetlerimin,dolabımın güzel kokmasını sağlıyor hem de güve, böcek gibi haşereleri kıyafetlerimden uzak tutuyor.

dolap_duzeni-6

Dolabınızın daima ferah ve tertemiz kokması için öneriler;

  • En az haftada 2 gün camı açıp dolabınızın da kapağını açıp dolabınızı havalandırın,
  • Eğer dolabınıza ayakkabılarınızı da koyuyorsanız mutlaka antibakteriyel jeller veya bezler ile temizleyin ve kutulayıp koyun,
  • Dolabınızda nem veya rutubet,havasızlık benzeri kokular var ise ince bir keseye kuru lavanta ve yeşil çay doldurup asın, yeşil çay tüm kötü kokuları kendine çeker ve yok eder, lavanta ise kalıcı ferah koku sağlar.

dolap_duzeni-7

Umarım size dolap düzeni hakkında fikir verebilmişimdir ve keyifle okumuşsunuzdur. Odamın diğer kısımlarında düzenimi nasıl sağladığımı merak ediyorsanız Dekorasyon kategorimi ziyaret edebilirsiniz 🙂

blog_yazmak-2

Şimdi siz bu yazımı okurkeeen ben yeni yazılar için fotoğraflarımı editlemeye koyuluyoruuum :)) Tüm fikir, görüş, istek ve önerilerinizi bana hem sosyal medaya hasaplarımdan hem de buradan iletebilirsiniz.

blog_yazmak-3

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. ne kadar düzenlisiniz size çok özendim doğrusu, şimdi kendi dolabıma baktım da.. maşallah kız dediğin evinden belli olur zaten, tertemizsin maşallah

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.