Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımları, bulundukları ortama renk ve ambiyans eklemekte oldukça çok tercih edilen mobilyalar olarak karşımıza çıkar. Evinizin en önemli noktalarında bulunan oturma grupları; bir yandan günün tüm yorgunluğunu ve stresini alırken, diğer yandan ise evinizin iç huzurunu ve konfor alanınızı genişletirler. Eskiden standart şekilde ve belli kalıplar içerisinde üretilen koltuk takımı modelleri, günümüzde artık oldukça fazla çeşitte ve gruplara ayrılmış olarak öne çıkıyorlar. Renk skalası, keskin mimari çizgileri, kullanılan kumaş derinliği ya da ahşap tercihleri ile hem evinize bambaşka bir boyut, hem de kendinize bir konfor köşesi oluşturabilirsiniz.

Koltuk Takımı Modelleri ve Ev Modası

Evinizin olmazsa olmazları arasında kendisine yer bulan koltuk takımı modelleri, kendi içerisinde de oldukça çeşitlenmiş durumdadır. Koltuk tercihinde bulunurken koltuk üretiminde kullanılan; kumaş, yay, sünger ve ahşap malzemelerine dikkat edilmelidir. Bu kullanılan malzemeler, sizlerin ürünü uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlarken, sağlığınızı da korumayı amaçlamaktadır. Sağlam ve uzun ömürlü koltuk takımları modellerinin kendi içerisinde de geniş bir yelpazeye ve özelliklere sahip olduğunu olduğunu gözlemleyebilirsiniz.
En sık karşınıza çıkan ve tercih edilen trend koltuk takımı modellerinden bahsetmek gerekirse eğer:
Avangard Koltuk Takımı: Orta Doğu esintilerini sonuna kadar hissedebileceğiniz Avangard serisi koltuklar; işleme detaylı, varaklı stili ve kaliteli kumaşlarla üretilmektedir. Lüks bir tarza sahip bu model, özel olarak tasarlanmaktadır. Kadife gibi kumaşların üzerine taş işlemelerin sıklıkla tercih edildiği bir üründür.
Modern Koltuk Takımı: Rahatlığınız için geliştirilmiş modellerdendir. Bu model ile sırt detaylarının, kol yaslama köşelerinin ya da açıldığı zaman genişleyen oturma alanlarının konforunu sürebilirsiniz. Rahatından ödün vermeyenlerin tercihi olan modern koltuk takımı modellerinde evinizin her köşesine uyum sağlayacak renk paletleri de bulunmaktadır.

Lukka Koltuk Takımı: Modern ve sade tasarıma sahip olan Lukka koltuk takımı modelinin oturma alanındaki genişliği, döner bronz ayaklara sahip olması ve yüksek konfor vaat eden süngerli yapısı, evinizde ve ofislerinizde kullanabileceğiniz bir ürün olarak karşınıza çıkmasını sağlıyor.

Chester Koltuk Takımı: İngiliz tarzını ve modern dokunuşları sonuna kadar size hissettiren koltuk takımı modellerinden biri olarak öne çıkar. İri ve kabarık modeller üzerinden üretilen bu koltuk takımı modeli; geniş salonlar, lobiler, ofisler ve yüksek tavanlı alanlarda kullanıma oldukça uygundur. Deri, keten ya da kadife gibi sağlam ve kaliteli kumaşlarla üretilen modellerin ahşap tercihleri ise genellikle ceviz, sandal ya da gürgen olarak karşımıza çıkar. Üretim maliyeti oldukça fazla olan bu ürün, şıklıktan taviz vermeyenlerin tercihi olma özelliğini yıllardır korumaktadır. Bakımı diğer koltuk modellerine göre biraz daha zahmetli olabilmekle birlikte düzenli bakım isteyen bir yapıya sahiptir.

Country Koltuk Takımı: Geniş oturma alanlarının ve rahatlığın ortak buluşma noktası olan country koltuk takımı modelleri, özellikle antika modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça sağlam kumaş ve ahşap malzemeleri ile üretilen bu tasarım harikası ürün, uzun yıllara rağmen modasını yitirmemiş durumdadır. Zıt renklerin buluştuğu işlemeleri ve taş ya da düğme detayları ile sıklıkla tercih edilen bu model, bulunduğu ortama yeni bir nefes katmaktadır. Country koltuk takımları, kendi içerisinde dört ayrı modele ayrılmaktadır.

İngiliz Tarzı Country Koltuk Takımı: Bir koltuk takımında hem geçmişin izlerini sonuna kadar yaşayıp, hem de modern dokunuşlara sahip olmasını istiyorsanız eğer, İngiliz tarzı country takım takımı modeli tam size göre.
Rustik Tarzı Country Koltuk Takımı: Diğer country modellerine göre en yüksek model olarak tanınmaktadır. Geniş salon, yüksek tavan ya da bekleme salonları gibi alanlarda sıklıkla karşınıza çıkabilecek bir modeldir.

Shaker Tarzı Country Koltuk Takımı: Amerika’da oldukça fazla tercih edilen, nostalji ürünleri olarak da nitelendirilen bu modeli; dar köşelerde, kitap okuma alanlarında ya da evinizin koridorunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fransız Tarzı Country Koltuk Takımı: Kasaba, köy ya da çiftlik evlerinde bulunan antika koltuk takımı modellerinin başında gelir. Bu modelleri sıklıkla Amerikan ve Fransız sinemasında görebilirsiniz.

 

Koltuk Takımı Modelleri Fiyatları Ne Kadar?

Koltuk takımı fiyatları, üretildiği malzeme ve markalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Birçok marka ve modelleri bulunan koltuk takımları için en uygun fiyatlandırma ya da ürün hizmeti almak adına sizler de Divanev’in web sitesini hemen şimdi ziyaret edebilir, ürün ve hizmetlere göz atabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.