Koton Gold Lust Parfüm İncelemesi

Merhaba güzellerim! Bugün Koton markasının parfümü olan Gold Lust kadın parfümü mercek altında olacak! Bildiğiniz gibi blogumun PARFÜM kategorisinde birbirinden farklı kadın ve erkek parfümlerini inceliyorum. Eğer sizde benim gibi kokulara düşkünseniz mutlaka kategorimi ziyaret etmenizi öneriyorum. Gelelim parfümümüze;

Şık bir ambalaja sahip parfüm birbirinden güzel notalar barındırıyor içinde;

”Üst notalardaki portakal ve ahududu meyve aromaları ile taze bir başlangıç yapan Gold Lust, orta notalardaki yasemin ve gardenyayı alt notalardaki kaşmir, amber ve vanilya ile birleştirerek çiçek kokularının en güzel harmanını sizlere sunuyor.”

Koton Gold Lust

Parfüm notalarında bulunan gardenya yoğun şekilde hissediliyor. Buram buram çiçek bahçesi gibi kokuyor. Eğer içerisinde çiçek kokularını bardındıran ama aynı zamanda vanilya gibi hafif sıcak notalarda bulunan, sofistike bir koku arıyorsanız Koton Gold Lust parfümü beğeneceğinizden eminim.

Gelelim bu parfüm hangi mevsime, hangi mekana, hangi yaş grubuna uygun ve kalıcı mı?

Öncelikle parfümleri mevsimlere göre ayırarak kullanmayı sevenlerdenseniz (ki ben kafama göre sıkarım 😀 ) bu parfüm tam anlamıyla geçiş mevsimi parfümü. Sonbaharda, ilkbaharda kısacası her mevsimde olur. Ama sanki bir tık sıcak havalara uygun değil gibi. Serin mevsimlere daha çok yakıştırıyorum ben.

Yaş grubu olarak ise genç bir kız da kullanabilir, anneler de, 40-50 yaş arası da. Çünkü parfüm şekerli veya aşırı ağır bir kokuya sahip değil. Aksine çiçeksi, ferah bir kokuya sahip. Kalıcılık olarak iyi diyebilirim. En azından evden çıkarken sıktığımda 6-7 saat sonra bile boynumda duyumsuyorum parfümü. Tende daha kalıcı, kıyafette daha çabuk uçuyor.

Eğer yolunuz Koton’a düşerse parfümlerine şans verin, en azından koklayın derim. Gerçekten hoş ve farklı kokuları var. Erkek kokuları da güzel. Nispeten uygun fiyatlı sayılırlar.

Parfüm kategorimi mutlaka ziyaret edin, hem birbirinden farklı parfüm incelemelerini bulabilirsiniz hem de parfümler, notaları, kalıcılıklarını arttırma ile ilgili birçok yazıma ulaşabilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur 

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.