L Karnitin Nedir? Farmasi Nutriplus L Karnitin

Merhaba güzel ailem! Bugün bir parfüm, bakım ürünü ya da renkli kozmetik ürününden ziyade sporcuların sıklıkla kullandığı L Karnitin suplementi mercek altında olacak! Farmasi Nutriplus L Karnitin aslında eşimin kullandığı takviye edici gıda, ama ben de bloguma eklemek, merak edenleri bilgilendirmek istedim, umarım keyifle okursunuz..

L Karnitin Nedir?

L karnitin aslında amino asit olarak nitelendirilen fakat tam anlamı ile amino asit olmayan, B vitamini destekli bir takviye edici gıdadır. Peki L karnitin ne işe yarar?

Ek gıda olarak geçen L Karnitin yağ yakmaya yardımcı bir suplementtir. Çoğunlukla kırmızı et, brokoli, avokado gibi gıdalarda bulunur. Vücudumuz tarafından zaten hali hazırda amino asit üretilir, eğer gıda olarak daha fazla karnitin aminoasit almak isterseniz kırmızı et tüketmeye özen göstermelisiniz.

Eğer yeteri kadar amino asit alma fırsatınız, vaktiniz yok ise o halde devreye suplement yani destek gıda olarak L- Karnitin girecektir.

L Karnitin’in Faydaları Nelerdir

Enerji üretimine destek verir,

Daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur,

Gün içinde daha aktif, daha performanslı kalmanızı sağlar,

Antremanlarda yorulma derecenizi arttırır,

Dayanıklılık ve kuvveti arttırır

Kas dokusunda amino asit arttırıldığında ise kilo verme süreci hızlanır.

L Karnitin Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun, antrenörünüzün tavsiye etmesi ile bu oran değişebilir. Fakat normal kullanımı günde 2 kez 1 kapsül kullanılmaktadır.

Farmasi Nutriplus L Karnitin İçeriği

Umarım biraz da olsa aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir, elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Unutmayın bu tarz takviye edici gıdaları, bu en basit C vitamini bile olsa mutlaka bir uzamana danışarak kullanmalısınız.

Daha fazla Sağlık, Beslenme, Ürün Önerileri konularına blogumun SAĞLIK kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Farmasi ürünlerini www.farmasikalatlogu.com sayfasından satın alabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Merhaba sayfanizi tesaducen ziyaret ettim.Bu farmasi takviye urunler gercekten kili verdiriyormu kilo sorunum var

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.