L’ACTONE Kozmetik Kargosu / İz Bırakan Sanat

Merhabaa güzel ailem, bugün ”İz Bırakan Sanat” sloganı ile yola çıkmış, kişiye özel parfümler üreten, koku analizi ile kendinize en uygun kokuyu bulabileceğiniz niş bir markadan bahsedeceğim sizlere. L’actone kozmetik daha çok kokularıyla ünlenmiş bir marka olsa da aslında kişisel bakım ürünlerinde de yelpazesi geniş olan bir marka. Uygun fiyatlara bayilik te veriyor üstelik. Bu marka ile ile henüz ilk kez tanışmış olsam da ismini çok sık duyuyordum çevremden.

lactone-parfum

L’ACTONE mağazacılık konsepti, Amerika’da oluşturulup, koku esansları kendi bünyesindeki Fransız uzmanlar tarafından geliştirilip tüketiciye sunulup Türkiye’de üretilen uluslararası bir Türk parfüm markasıdır.Tekirdağ’da bulunan ve 3.000 metrekare kapalı alana sahip L’ACTONE üretim tesislerinde faaliyet gösterilen tüm ülkeler için gerekli sertifikalar ve kalite belgelerine sahip L’ACTONE, Güçlü Ar-Ge ekibi ve en son teknolojilerle donatılmış modern fabrikada uzman yöneticilerin sıkı kalite kontrolleriyle üretim yapmaktadır.

L’ACTONE parfümleri içerisinde kullanılan koku hammaddeleri tamamen doğal olup bitkisel yağlardan üretilmektedir.

L’ACTONE, koku esansları çözümü için %100 bitkisel alkol kullanıp, üretim esnasında hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde testler yapmamaktadır.

Bana göndermiş oldukları parfüm ise Prime koleksiyonundan Oryantal ve Çiçeksi kokulara sahip (en sevdiğim parfüm türü) ‘aphrodisiac’ Bond isim olan koku;

lactone-parfum (2)

L’actone markasının sitesinde koku analizi ile size en uygun kokuyu bulabiliyorsunuz. Bu uygulama beni çok mutlu etti, siz de koku testi yaparak size en uygun parfümü keşfetmek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz. Afrodizyak Bond yani çekici ve etkileyici bir kokuya sahip bu parfümün içinde neler varmış hemen göz atalım isterseniz;

afrodizyak-parfum

Oryantal-Çiçeksi

Üst Notalarda: Narenciye, Yeşil Bitkiler

Orta Notalarda: Beyaz Çiçekler, Müge Çiçeği, Yasemin Çiçeği

Alt Notalarda: Misk, Meşe İlkeni, Odunsu, Vetiver

odunsu-kokular

Afrodizyak Bond kesinlikle kasvetli ve ağır bir koku değil. İlk sıktığınız anda ferah yeşil bitkilerin kokusunu alabiliyorsunuz. Saatler geçtikçe parfüm orta notalarını sergilemeye başlıyor ve çok daha yumuşak, sıcak kokuyor. Şaşırtıcı şekilde bu koku aşırı kadınsı, çiçeksi, tatlı, meyveli kokmuyor. Hafif bir odunsu nota alttan kendini hissettiriyor. Oldukça şık ve tam bir takım elbise kokusu diyebilirim. Her parfüme hikaye yazdığım gibi bu parfümü de yakıştırdığım kadın karekterin mini hikayesini yazayım;

Gömleğinin kollarına yıllardır onunla bütünleşmiş olan kol düğmelerini takıyordu..Saçları her zamanki gibi topuz ve derli topluydu..Ve her zaman olduğu gibi kumaş pantolonu muazzam şekilde ütülüydü..Sert mizacının arkasında neşeli bir kadın olduğu belli oluyordu oysa..Keşke saçlarını dağıtsaydı bir kerecik, keşke çıplak ayaklarıyla çimlere bassaydı.. Üstü biraz kirlense ve pantolonunun ütüsü bozulsaydı.. Birlikte batan güneşi izleseydik..Hiç susmayan telefonu ve çatık kaşları yerine elinde şakayıklar ile koştursaydı sahile doğru..”

Bu parfümü mizacı sert, dominant bir iş kadınına yakıştırdım.. İçinde hala yaramaz bir çocuk yaşayan, aslında çok neşeli ve hayat dolu bir kadın olma arzusunu bastıran bir kadına.. Parfüm notalarındaki yeşil bitkiler çimlere yalın ayak basarak koşuşturan çocuk ruhlu bir kadını, çiçeksi notalar kadının dişiliğini ve çekiciliğini, alt notalardaki odunsu kokular ise dominant ve asiliğini yansıtıyor bence..

lactone-parfum-blog

L’actone Kozmetik sosyal medya adreslerini de bırakayım merak edip incelemek isteyenler için;

İnstagram TIK

Web Site TIK

Satın Alma TIK

Facebook TIK

lactone-parfum (2)

Daha fazla parfüm incelemesi ve hikayesi okumak isterseniz PARFÜM kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.