Lapitak Tırnak Bakım Kremi İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Bildiğiniz gibi TIRNAK kategorimde birbirinden faydalı tırnak bakım bilgilerini, tırnak güçlendirme yöntemlerini, manikür rutinimi ve birçok oje önerisini paylaşıyorum. Uzun zamandır bu kategoriye yeni yazı girmediğimi farkettim. Elbette bu zaman boyunca yeni ürünler kullandım, yeni keşiflerim oldu. Bu keşiflerden biri Lapitak tırnak bakım kremi. Gelin bu pratik ürüne birlikte göz atalım;

”Anında etkili onarıcı bakım” vaadiyle yola çıkan Lapitak tırnak bakım kreminin içinde paraben bulunmuyor. Hem tırnak bakımı hem de tırnak eti bakımı için kullanılıyor. Özellikle benim gibi tırnak etleriniz çok kuruyorsa (gün boyu sudan çıkmıyor elim 😀 ) bu tarz tırnak etini yumuşatan, besleyen, nemlendiren ürünler hayat kurtarıcı oluyor.

Temiz ellerime ve mümkünse manikür yaptığım tırnaklarıma bu şekilde ufacık konduruyorum, daha sonra masaj ile hem tırnaklarıma hem tırnak etlerime yediriyorum. Tırnak etlerim yumuşacık oluyor ve o kuru, bakımsız görünümü anında gidiyor. Ben manikürden sonra uyguluyorum dedim ama aslında manikür yapmadığım zamanlarda da izlediğim bir rutinim var. Örneğin etlerimi kesmeye hiç vaktim yoksa o zaman etlerimi hafifçe geriye itip tırnak fırçası ile fırçaladıktan sonra hemen Lapitak tırnak eti bakım kremini uygulayıp dışarı çıkabiliyorum. Tıpkı manikür yapmışım gibi bakımlı oluyor ellerim.

Bu arada sırası gelmişken her hafta tekrarladığım 5 dakikalık tırnak bakımımı da anlatayım hemen size;

  • Tırnaklarımı artık kısa kullandığımdan hafifçe törpüleyip şeklini düzeltiyorum,
  • Tırnak etlerimi geriye itip ya kesiyorum ya da tırnak fırçası ile alıyorum,
  • Etlerimi yumuşatıp beslemek için 3 farklı ürünü dönüşümlü olarak kullanıyorum,
  • Argan yağı, kalyon tırnak yağı veya dediğim gibi Lapitak tırnak bakım kremini uyguluyorum.
  • Tırnaklarıma baz cila olarak Flormar besleyici cilayı veya Cuccio’nun forte cilasını sürüyorum.
  • En son güzelce kremleyip masaj yapıyorum ellerime ve ta taaam!
  • 5 dakikacıkta bakımlı ellere kavuşuyorum.
  • Bu aralar oje sürmeye vakit bulamadığımda böyle kalıyor genelde 😀

Eğer bloguma ilk kez geliyorsanız oje, tırnak bakımı hakkında aklınıza gelecek herşey için TIRNAK kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.