Lapitak Topuk Çatlak Kremi İncelemesi

Merhaba güzel ailem, bugün topuk çatlaklarından şikayet edenler için ürün önerisi ile geldim! Topuk çatlakalrı hem görsel açıdan hemde sağlık açısından canımızı sıkar. Topuk çatlağı oluşumunun birçok farklı nedeni olabilir. Örneğin yanlış ayakkabı seçimi, uzun saatler ayakta kalmak, yalın ayak gezmek ve en önemlisi ayakların nemsiz kalması. Bunun gibi birçok küçük neden birleşerek topuk çatlağı gibi ciddi bir sorunu meydana getirir. Bugün topuk çatlaklarına özel olarak üretilmiş bir krem inceleyeceğim;

Lapitak Topuk Çatlak Kremi

Kuru, yıpranmış ayaklara özel olarak üretilmiş bu krem ayrıca paraben de içermiyormuş. İlk kullanımdan itibaren etkili olacağını vaat ediyor. 60 ml ambalaja sahip bu kremin arkasında yazanlara da göz atalım;

Yıpranmış ve çatlamış topukları ilk günden itibaren nemlendirerek cildi yumuşatır ve cilde doğal nemini kazandırır. ‘Allantoin’ ve gliserinle zenginleştirilmiş konsantre formülüyle ciddi şekilde kuruluk problemi olan topukları bile anında yumuşatır.

Öncelikle çok hafif bir yapısının olduğunu belirteyim kremin. Hatta krem demek doğru değil, daha çok losyona yakın bir yapısı var. Ayağında yapış, yapış, yağlı hisse tahammül edemeyenlerin seveceği bir kıvamının olduğunu düşünüyorum. Dediği gibi cilt tarafından çok hızlı emiliyor ve asla kalıntı, yapışkanlık, yağlı his bırakmıyor. Bir de ufak bir miktar bile büyük bir alana yayılıyor. Bu anlamda bereketli bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Yalnız belirtmem gerekir, bu ürün veya herhangi bir başka ürün aşırı (yarılmış, tahriş olmuş) topuk çtlaklarınızı düzeltmez elbette. O tarz çatlaklar artık dermotologluk, daha profosyonel ilaç tarzı ürünler kullanmalık hale gelmiş demektir. Lapitak topuk çatlak kremi daha çok hafif çatlakları onarmak için tasarlanmış ve kuru ayakları güzel nemlendiriyor. Daha fazla bir beklentiniz olmamalı.

Son önerim ise bu tarz ürünlerden 2 kat etki almak için her zaman uyguladığım ve önerdiğim bir yöntem olan ‘çorap’ yöntemi. Duşta güzelce tıpuklarınızı keseleyin veya ponza taşı yapın. Duştan çıktıktan sonra bolca (bayağı bolca) avcunuza ayak kreminizi alın ve masaj yaparak ayak tabanları başta olmak üzere tüm ayağınıza yedirin. Krem artık emilmeyecek noktaya geldiğinde hemen havlu çorabınızı giyin. Biliyorum harika bir his değil ama siz dayanın 1 gece böyle yatın. Ertesi sabah ayaklarınız hiç olmadığı kadar neme doymuş ve yumuşak olacak, bana güvenin!

Daha fazla ayak bakım ürünü okumak isterseniz birbirinden farklı bakım ürünlerini okumak için TIK.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Merhaba, blogunuza gumuş takı sitemiz için tanıtım yazısı yayınlamamız için koşullarınız nedir?
    iyi çalışmalar.

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.