Loreal Saf Kil Detoks Jeli İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, bugün benden denemem ve yorumlamam için istek alan Loreal markasına ait Saf Kil Detoks Jelini inceleyeceğim. Öncelikle ben aslında artık hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalara yöneldim yavaş yavaş, ama bu jel daha doğrusu bu detoks serisindeki ürünler o kadar çok merak ediliyordu ki bende bana en uygun olacağını düşündüğüm jeli satın aldım incelemek için. O zamaan hadi hemen incelemeye başlayalım;

loreal-saf-kil-detoks-jeli

Önce vaatlerine, içeriğine ve kullanım önerilerine bakalım ardından kişisel deneyimlerimden bahsedeyim canlar;

loreal-saf-kil-detoks

Loreal Paris laboratuvarları her gün temiz, ferah ve ışıldayan bir cilt için 3 saf kili kömür ile birleştirdi. Cildi kurutmayan jel dokusu hafif bir köpük yapıya dönüşerek ciltte detoks etkisi sağlar, pürüzleri (fazla yağ, makyaj kalıntısı..) giderir ve ışıltıyı açığa çıkarır.

loreal-saf-kil

Arı Kil: Ciltteki fazla yağı giderir

Montmorillonit kili: Cildi kusursuzlaştırır

Rhassoul Kili: Cildi temizler

Kömür: Mıknatıs etkisi ile kir ve pürüzleri çeker

Kullanım Önerisi;

Sabah akşam nemli yüze dairesel hareketlerle uygulayıp durulayın. Göz çevresinden uzak tutun.

loreal-kil

Yapısı bu şekilde jel, hafif yapışkanımsı. Yüze kolay uygulanıyor, akmıyor hemen, bu sayede rahatça ovalayabiliyorsunuz, cildinizde kalıyor yıkayana kadar. Ben bu ürünü 3 farklı şekilde uyguluyorum;

1.Günlük Temizleyici Olarak

Sabah ve akşam önerdikleri gibi yüzümü bu jel ile yıkayarak gün içindeki kir ve fazla yağdan arındırıyorum. Cildimi kurutacağından çok korktum, çünkü hali hazırda yüzümde egzamalarım da vardı kuruluktan, ama bir taraftan da cildimi derinlemesine temizleyecek bir ürün istiyordum, kremsi temizleyicilerde o hissi yaşayamıyordum. Bu anlamda hem temizledi hem de kurutmadı diyebilirim.

2. Makyaj Kalıntılarından Kurtulmak İçin

Makyajımı çıkardıktan sonra (ben bebe şampuanı ve ılık su ile çıkartıyorum) Ardından bu jel ile geçiyorum, gerçekten çıkmayan kalıntıları güzelce temizliyor. Cildimin tamamen makyajdan arındığını hissetmek daha iyi hissettiriyor. Özellikle gece yatmadan evvel eğer cildimde en ufak makyaj kaldıysa kesin ertesi güne sivilce çıkarttığımı bildiğimden bu adım rutinim haline geldi.

3.Hafif Maske Gibi Kullanıyorum

Aslında bu uygulama önerilmemiş, yaptığım ne kadar doğru bilmiyorum ama ben bu jeli 2, 3 dakika kadar cildimde beklettikten sonra yıkıyorum. Bu şekilde maske gibi oluyor, fazla yağdan eser kalmıyor. Tabii bu serinin maskeleri de var ama bunu da işlevsel kullanmak istediğimden arada bir maske gibi de yapıyorum. Yine kuruma yaşamadım bu şekilde uygulayınca da.

loreal-saf-kil-kullananlar

Benim cildim yer yer çok kuru (dudak ve göz kenarlarım, yanaklarım) yer yer de yağlanmaya müsait (burun çevrem, alnım) ben memnun kaldım. Aşırı kupkuru ciltlere nem veren şeyler öneririm tabii ama illa ki temizlik hissini yaşayım diyorsanız deneyebilirsiniz. Keza yağlı ciltler zaten sevecektir.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur, incelememi istediğiniz başka ürünler olursa istek üzerine alıp inceleyebilirim, yorum bırakabilirsiniz veya instagram dan bana ulaşabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Sıla hanım tesadüfen montmorillont kil ararken sayfanıza düştüm. Yazmadan geçmeyeyim dedim. Bu jelin içerisinde sls (sodium laureth sulfate) var. Ciltte bekletmeyin sakın ve hatta egzamanız varsa sakın sls içeren jeller kullanmayın. Kozmetolog abla tavsiyesidir. Sevgilerimle.

    • Merhaba, bu faydalı bilgi için çok teşekkür ederim, zaten tekrar satın almadım 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.