MAC Strobe Cream Kullananlar

Merhaba güzel ailem! Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde MAC x Merve Özkaynak makyaj setini almıştım. ŞU yazımdan detaylıca okuyabilirsiniz. Alışverişimde kutuya deneme boyu Mac Strobe Cream koymuşlar, hazır elimde varken ve kullanıp bitirmişken hemen blogumda da yerini alsın bu popüler ürün dedim. Mac markasının en çok satan, en sevilen, en popüler ürünlerinden biri olan Mac Strobe Cream’i bir de benden dinlemeye ne dersiniz?

Mac Strobe Cream İncelemesi

mac strobe krem

Mac Strobe Cream için ‘Aydınlatıcı krem, aydınlık etki veren nemlendirici, bir nevi ıslak görünüm veren aydınlatıcı’ desem yanlış olmaz sanırım. Farklı kullanım şekilleri bulunuyor. İşte bunlardan bazıları;

  • Tüm yüzü nemlendirmek için,
  • Tüm yüzü parlak ve canlı hale getirmek için,
  • Cildi makyaja hazırlamak için,
  • Bölgesel olarak cildi aydınlatmak için ( elmacık kemikleri üstü vs)
  • Kalın, mat ten ürünleri ile karıştırıp hem daha sıvı hem daha hafif hem daha parlak hale getirmek için kullanılabilir.
  • Son olarak makyaj tamamen bittikten sonra aydınlatıcı gibi kullanan makyaj artistleri de gördüm.

mac strobe krem

Çok amaçlı bir kullanım alanı olan bu ürün makyaj artistlerinin, mankenlerin, ünlülerin elinden düşmüyor, bol bol sürüyorlar, bu ürün ile adeta banyo yapıyorlar 😀

Bende en sık kullanım şekli olan makyajdan evvel tüm yüzüme uygulayarak kullandım. Yüzüme verdiği o ıslak, canlı, ışıltılı görünüm her ne kadar hoşuma gitse de gün içinde cildimi yağlanmış gibi gösterdiği için sevemedim..

Daha sonra bir şans daha verdim ve aydınlatıcı gibi uyguladım. Makyajdan sonra yüksek noktalara pıt pıt uygulayıp dağıttım ve bayıldım.. Sanki hiçbir ürün sürmemişim, hatta makyaj yapmamışım gibi parlattı burun üstünü, elmacık kemiklerinin üstünü..

Şöyle bir pıt elimin üstüne alıp parmaklarımla makyaj sonrası dudak üstüne, çeneye, elmacık kemiklerinin üzerine, burun üzerine sürüyorum. Hatta üstüne aydınlatıcı geçersem bomba bir etki veriyor. Yapısı hafif ıslak olduğundan hemen tutuyor aydınlatıcıyı, gece bu şekilde de kullandım, gündüz için tek başına yeterli ama.

Gümüş renginde bir parlaklığı var, dağıtılınca belli belirsiz kalıyor o gümüş rengi, ama ıslaklığı bayağı belli oluyor.

Bu arada en son gördüğüm kadarı ile Strobe Cream’in altın rengi, pembe rengi hatta lila rengi çeşitleri de çıkmıştı, onlara da bakabilirsiniz. Bu klasik olan versiyonu.

Büyük boyunu alır mıyım bilmiyorum, evet çok sevdim etkisini ama bence muadilleri çok piyasada, onlara bakarım sanırım 🙂
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.