Kuru Saçlar İçin Macademia Yağlı Nem Maskesi

Herkese merhaba! Saçlarım için nem maskesi kullanmaktan hep çekinirdim. Düşüncem hep nem maskelerinin saçlarımı ağırlaştırıp çabuk yağlandıracağı yönünde oluyordu. Fakat şu sıralar saçlarımda kuruluk hissetmeye başladığım için nem maskesi arayışına girdim. Watsons,Gratis gibi kozmetik marketlerinde o kadar çok saç maskesi varki hangisini alacağımı şaşırdım açıkcası. Uzun uzun içeriklerini,vaatlerini okuduktan sonra çoğunun birbirinin aynısı olduğunu gördüm. Bu yüzden birini alıp denemekten başka şansım yoktu. Macademia yağı tıpkı argan yağı gibi güzellik ve bakım için oldukça popüler bir yağ. Bende hem macademia yağını merak ettiğimden hemde maskenin kokusunu çok hoş bulduğumdan bu maskeyi satın aldım;

DSC_0001

Bu ürünü Watsonstan aldım. Markası Daily Defense. Bu markanın ilk kez bir ürününü deneyimliyorum. Serinin başka ihtiyaçlar için saç maskeleri de mevcutmuydu tam hatırlayamıyorum. Bendeki yeşil kapaklı, saça nem veren maske;

DSC_0002

Vaatleri arasında saçı ağırlaştırmadan neme doyurmak ve macademia yağı ile parlamasını,canlı görünmesini sağlamak var. Açıkcası 2.kullanışımda farkı hissettim. Henüz yeni kullanmaya başladığım için tam etkilerini düzenli kullanımda gösterecektir. Özellikle saç uçlarım nemsiz ve cılızdı. Ben bu maskeyi saç uçlarıma yoğun bir şekilde uyguluyorum. Saç derinize kadar uygulamamaya özen gösterin. Aksi halde saç derinizin sebum dengesini bozarak çabuk yağlandırabilir. Üzerinde 3 dakika bekletin yazıyor fakat ben 5 dakika bekleterek etkisini artırıyorum.

Kıvamı klasik saç maskeleri gibi. Biraz akışkan. Kokusu ise muhteşem. Vanilya ile hindistan cevizi karışık yumuşak bir kokusu var ve saçta uzun saatler kalıyor.

DSC_0003 (2)

Bu maskeden oldukça memnun kaldım. Saçlarım nemli olduğunda daha güzel şekil alıyor;

Processed with VSCO

Maskem bittiğinde farklı nem maskelerini de deneyimlemek istediğimden tekrar bunu almayacağım. Eğer kuru saçlarınız varsa bu maskeyi önerebilirim. Fiyatı ise 10 tl civarındaydı diye hatırlıyorum.

Saç bakım rutinimi anlattığım yazım için tık tık (Saç Bakım Rutinim)
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. mrb, ben de macadamia yağını denedim. Doa kozmetikten aldım. Saçlarıma ve cildime uyguladım çok hoşuma gitti..

  2. Selam,zigavus un argan elıxır saç bakım serumu da çok etkili bir ürün.Saçımda kırık yıpranma olmuyor.

    • kesinlikle, benimde en sevdiğim saç yağı oldu 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.