Mağdur Olduk! Meltem Davetiye Rezaleti!

Merhaba güzel ailem, yıllardır hem mutlu, hem hüzünlü hem de heyecanlı anılarıma tanık oluyorsunuz. Burada daima beğendiğim, memnun kaldığım şeyleri paylaşmaya özen göstersem de bazı olumsuz deneyimlerimi sizlere de yön vermesi açısından paylaşmak istedim. Başlıktan da anlayacağınız gibi bu yazı bir mağduriyet yazısı. Evililik sürecinde en özel adımlardan biri olan Davetiye seçiminde MELTEM DAVETİYE ‘yi tercih etmiştik. İçimize sinen davetiyeyi beğendik, siteyi güvenilir bulduk ve siparişimizi verdik. Sipariş vermeden önce bize numune yolladılar ve her şey güzeldi. Hem kağıdın hem de baskının kalitesi hoşumuza gitmişti. Siparişimizi numuneyi beğendiğimiz için verdik. Fakat gelen davetiyelerin yazıları sola dayalı şekilde yamuktu, yani ortalanmamıştı.. Hem de numune olarak gönderdikleri baskı gibi değildi, soluk ve kalitesizdi. Hemen örnek olarak gönderilen davetiye ile gelen davetiyenin arasındaki farkı göstereyim size canlar, biz mağdur olduk siz olmayın. Bu arada nişanlımla mesaj attık firmaya ama yazdıklarımız görüldüğü halde olumlu-olumsuz hiçbir cevap vermiyorlar;

meltem-davetiye

Rengin, baskının solgunluğu, yazıların sola dayalı oluşu, ortalı olmayışını görüyorsunuz.. Mavi çizgileri cetvelle ben çizdim ki yamukluğu anlayın diye..En güzel anım rezil oldu, ağladım hatta.. Ama olsun Allah daha büyük dertler vermesin. En azından özür dileyip mağduriyetimizi giderselerdi böyle olmazdı. Hakkımızı helal etmiyoruz..

meltem-davetiye (2)

Eğer sizin veya sevdiklerinizin bu markadan davetiye alma fikri varsa fikir olur diye paylaşmak istedim tecrübelerimi canlar. Şimdi şikayetimvar.com’a da yazacağım. Tüketici haklarımızı bilmek önemli.. Hepinizi öpüyorum, okuduğunuz için teşekkürler..

Olayın akşamında gelen edit :

Ben blog yazımın linkini ilettim ve 1 saat nişanlıma geri dönüş yapmayan kişi whats app uygulamasından bana anında geri dönüş yaparak dalga geçercesine ‘Ceo desteği için teşekkürler:)’ yazdı.. Başka müşterilerinde de benzer sorunları yaşadıklarını, mağduriyetlerini giderdiklerini ama benim bu hakkı kaybettiğimi söylediler..

2 kelime karalamayı öğrenmeden adam karalamayı öğrenmişsiniz dediler ve bloguma hakaret ettiler..

Son olarak sizin bir daha bu iğrençliği yapmamanız için, sizi buna alıştırmamak için geri dönüş sağlanmayacak dediler..

Olay hakarete vardığı için direk engelledim numarayı ve nişanlımı aradılar.. Kartları tekrar göndereceklerini söylediler..

Evet olay bu kadar canlar, ne bir eksik ne fazla anlattım,konuşmaların kayıtları da hala telefonumda mevcut ama blogumu kirletmek istemedim çirkin konuşmalarla..okuduğunuz için teşekkürler..

02.04.2017 11:44 Tarihli Edit:

Davetiyelerimiz 23.03.2017 tarihinde elimize geçti. En son gönderilen davetiyelerin basımında bir sıkıntı çıkmadı, fotoğrafını da aşağıda paylaşacağım. Mağduriyetimiz giderilmiştir.

Davetiyelerin elime geçtiği tarih:

mng-kargo

En son gönderilen davetiyelerin görseli:

davetiye-son-hali

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 15 yorum yapılmış.

 1. Sılacım bu davetiyecinin ismi tanıdık geldi sanki, kuzenimde internetten amıştı aynı böyle yamuk basmışlardı ve solgun ötesi solgun göndermişlerdi, yazık, insanların en mutlu anını baltalamaktan başka birşey değil, üzme kendini kuzum, sen bulursun yine en güzelini 🙁

  • çok üzüldüm gerçekten, en güzel anımızda böyle bir pürüzle karşılaşmak istemezdim 🙁 üstelik daha whatsapp konuşmalarında saygısızlıkları da mevcut, 2 kelime karalamayı öğrenmeden insan karalıyorsunuz, iğrenç davranışlarınız, sizin gibileri alıştırmamak için mağduriyetinizi gidermeyeceğiz bu hakkı kaybettiniz gibi söylemleri de oldu…kurumsal bir marka değişmiş ne yazık ki..

 2. Bariz yamuk yapılmış… Büyük terbiyesizlik. Size olmadığı gibi mesleklerine de saygıları yok belli ki !

  • çok üzüldüm açıkcası :((

   • Merhaba,
    Davetiye ile ilgili sorun yaşamışsınız telafi ettiler mi? Nişanlım aynı yere davetiye yaptırmak için sipariş verecekmiş yazınızı okudum tesadüfen şimdiden teşekkürler

    • merhaba, hayır henüz bir telafi olmadı, tekrar kargolayacaklarını söylediler, bekliyoruz

     • Sadece bir harf yanlış olmuz diye oda soyadım 1000 adet davetiyeyi 3gun içinde tarafıma ücretsiz gönderdiler sizden boyle birşey duydum şok oldum bu karalama olmasın sakın teşekkürler meltem davetiye

     • karalamak adına bir şey yazmadım farkettiyseniz, olanı olduğu gibi yazdım gördüğünüz gibi, ayrıca bana whats app üzerinden edilen hakaretler de var, onları buraya eklemedim bile ama hala elimde.. Davetiyeleri geri gönderdiklerini de ekledim ayrıca okuduysanız, karalama olsa eklemezdim bu güncellemeyi, o telafi edilen davetiyelerde okunmuyordu, herkes düğünümüzün saatini şaşırdı hatta.. Her neyse, Biz de yaşadığımız bu kötü tecrübeye ŞOK olduk.. Teşekkürünüzü Meltem Davetiyeye iletirseniz daha etkili olur 🙂 ….

 3. bizde davetiye firmasıyız ama bu firma bizde ki modelleri bize sormadan çalıp kendi sitesine koymuş kendilerini aradık bu etik değil diye ama ne laf anlayan biri nede insanlıktan anlıyor sürekli hakaret ediyor. terbiyesiz insanlıktan nasibini almamış bir firma sahibi

 4. Bilgisayar parçası ve tamiri yapan bir firma bu. Googlede fotğraflarına bakarsanız görürsünüz. Bizimde modellerimizin benzerini yapıp satan bir firma. Emek hırsızlığı deniyor buna toplumda. Fikir ve sanat eserleri ve patent kanununa muhalefetten yiyeceği cezanın altından kalkamayacak üzerine gitsek. Herkesin çoluğu çocuğu ve yiyeceği bir rızık var. Devamı olursa 2018de affetmeyeceğiz. Buradanda okuyordur. Bu arada ceo değil size seo demek istemiş. Sitesinin adını yazıp link verdiğiniz için googlede yarar sağlayacağını düşünmüş. Bu kadar da yüzyüzler işte.

  • Biz tüketicilerde de hata var aslında, patent olayına dikkat etmeden alışveriş yapıyoruz, sizin de hakkınız yenmiş, çok üzüldüm ..

 5. Bende cok pişmanım onları seçtiğim için ben seçtiğim davetiyeyi onlara attim zarfı murdume yakin bi renkti bana gelen modelde ise beyaza yakın bi lila hayal kırıklığına ugrattiklarini söyledim benim bunu seçtiğimi yanlışlık olmadigini söyledi elinde olan zarfin o oldugunu 400 tllik urun yollayalim dendi madem benim begendigim size attigim 400 liraydi neden altina 250 yazip beni yanilttiniz belirtseydiniz onu secerdim ki hepsini geçtim ne bir özür ne de iç rahatlatacak bisey dediler kesinlikle iletisimleri sıfır kimseyede tavsiye etmiyorum.

  • çok üzüldüm sizin adınıza 🙁 inanın benimde en güzel anım mahvoldu, çok mağdur olduk, o güzel anımı şimdi hatırlamak bile istemiyorum, neyse unutalım, mutluluğumuza odaklanalım, Allah’a havale ettim ben

 6. Arkadaşlar bugün 27.08.2018
  Meltem davetiye mağdurlarından biride benim.
  Benim mağduriyetin baskı hatası yamuk veya soluk renkler değil.
  400 adet davetiye sipariş ettik
  Bize 350 gönderdiler
  Nedenini sorduk imkansız dediler kabullenmediler siz siz olun bu insanlarla bu firma ile iş yapmayın kafanız rahat olsun ucuz insanlara rezil de olmazsınız..

  • merhaba, yaşadığınız olumsuz tecrübe için çok üzüldüm 🙁 lütfen mutluluğunuza odaklanın, takmayın, biz en güzel anımız olan davetiye anımızı sildik beynimizden, bizi rezil ettiler, sizde unutursunuz umarım 🙁

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.