Marie Claire Balck Mask İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, popüler bakım trendlerini yakından takip etmeye devam ediyorum. Bugün youtube, instagram gibi sosyal medyalarda sıkça gördüğümüz ‘siyah maske’ incelemesi yapacağız. Bakalım ünlü güzellik guruları siyah maskeyi övmekte haklı mıymış? ^^

marie-claire-siyah-maske

Benim aldığım maskenin markası Marie Claire. Gratis ten alabilirsiniz, fiyatı 10 küsür idi yanlış hatırlamıyorsam. Bu siyah maske uygulandıktan sonra yüzünüzde donuyor ve soyarak çıkartıyorsunuz. Soyarak çıkartırken de yüzünüzdeki siyah nokta ve pütürleri de alacağını iddia ediyor;

siyah-maske

Derinlemesine temizleyici Peel-off maske içeriği salisilik asit ve bitki kompleksi sayesinde ciltten kiri ve yağı arıdırır. Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur. Kullanım sonrası cide tazelik ve içeriğindeki mentol sayesinde ferahlık hissi verir.

Kullanım: Göz çevresi ve dudak çevresi hariç olmak üzere yüz ve boyun bölgesine ince bir kat uygulayın. 20-25 dakika kadar kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra soyarak çıkarınız. Cildinizi suyla durulayınız.

siyah-maske-blog

Ürünün yapışkanımsı bir yapısı var, sürerken hızlı davranmanız gerekiyor, yoksa katılaşıyor ve ağda gibi iyice yapışıyor. Hızlıca yüzünüze yaydıktan sonra kuruyana kadar bekleyip soyuyorsunuz. Benim kullanım önerilerim ve uyarılarım şu şekilde;

  • Ürün kesinlikle temiz ve kremsiz yüze uygulanmalı,
  • Özellikle duştan çıktıktan sonra sıcağın,buharın etkisi ile tüm gözenekler açıldığından hemen uygularsanız en derindeki siyah noktayı bile tutuyor.
  • Eğer gözeneklerinizi açmazsanız pek bir şey almıyor,
  • Ürünü  kesinlikle göz çevrenize yaklaştırmayın,
  • Belirtmem gereken bir diğer önemli konu ise yüzdeki ayva tüyleri de alıyor,
  • Ürünü çekerken yavaş davranın ve yüzünüzü çekiştirmemeye çalışın, çabuk yaşlanmak istemiyorsanız yani 😀

siyah-maske-markalari

Ürün kocamaaan, tam 150 ml, yukarıda elime döktüğüm kadar miktar benim T bölgeme rahat yetiyor, uzun süre gidecek bir maske, ama ağzını iyi kapattığınızdan emin olun, kuruyabilir.

Maske uygulandıktan sonra,

  • Açılan gözeneklere direk makyaj uygulanmamalı,
  • Mutlaka gözenek küçültücü tonik kullanılmalı,
  • Aksi halde açılan gözeneklere kir-yağ daha fazla dolacaktır,
  • Son olarak bu maskeyi haftada 1 kereden fazla uygulamamanızı öneririm, agresif bir maske, cildinizi yorabilir.

Umarım yazım sizin için yararlı olmuştur, diğer cilt bakım ürünleri incelemeleri ve bakım önerilerim için BAKIM kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.