Maybelline Affinitone Kapatıcı İncelemesi

Herkese yeniden merhaba! Bugün sizlere uzun zamandır kullandığım ve çok memnun olduğum Maybelline markasına ait Affinitone kapatıcılarımdan bahsedeceğim. Buğday tenli olduğum için göz altı morlukları gibi sorunlarla çok boğuşmasam da kimi zaman bende kapatıcılara ihtiyaç duyuyorum. Özellikle göz altlarımı aydınlatmak istediğimde bunu 01 numaralı kapatıcımla yapıyorum. Normalde 01 benim tenime oldukça açık gelen bir ton bu yüzden 02 numarası da elimde mevcut. Bu ikilinin kombinasyonu harikalar yaratıyor;

DSC_0148

01 numaralı rengin adı nude beige 02 numaralı renk ise natural. Şaşırtıcı şekilde bence 02 numaralı kapatıcının örtücülüğü daha iyi. Belki de rengi tenimle bütünleştiği için daha kolay kusurları kapatıyor o yüzden olabilir. Bu kapatıcılar sivilce izleri,lekeler,morluklar üzerinde orta örtücülüğe sahip. Çok yüksek bir kapatıcılık bekliyorsanız sizi memnun etmeyecektir. Ama günlük kullanıma uygun, oldukça doğal duran bir kapatıcı arıyorsanız şans verebilirsiniz.

DSC_0146

Bu serinin içinde hafif ışıltılar bulunan kapatıcıları da mevcut diye biliyorum. Ben daha doğal durması açısından mat olanları tercih ettim. Fırça yerine ellerle pıt pıt hareketler yaparak uygulandığında daha iyi sonuç veriyor. Bu şekilde göz altlarımda daha çabuk sabitleniyor. Elimin ısısı ile tamamen cildimle bütünleşiyor. Çizgilere dolma sorunu ile karşılaşmadım fakat ben kapatıcımı uyguladıktan sonra hemen bir pudra ile sabitlerim. Belki de bu yüzden bana sorun çıkarmadılar.

DSC_0149
Affinitone kapatıcıların fiyatı 21 tl diye hatırlıyorum. Uzun süre bana yetiyor. Görüldüğü gibi sert bir plastik tüpün içinde olan kapatıcının ucunda süngerli bir uygulama aplikatörü var. Sivilce gibi iltihaplı bölgeleri kesinlikle direk aplikatörü ile kapatmamanızı öneririm. Aksi halde aplikatörü tekrar kapatıcı tüpün içine soktuğunuzda tüm iltihap kapatıcınıza yayılacaktır. Bunun yerine elinize ürünü alıp o şekilde uygularsanız çok daha sağlıklı olacaktır.
Rimmel London Match Perfection kapatıcı incelemesi yazımı okumak için linke tıklayabilirsiniz. (match perfection)

Maybelline fondoten incelemesi (Affinitone Fondoten )
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.