Maybelline Age Rewind Kapatıcı / Light, Neutralizer, Fair

Merhaba güzel ailem! Bugün istek alan bir yazı ile geldim! Bildiğiniz gibi dünyada en popüler, en sevilen kapatıcılardan biri Maybelline İnstant Age Rewind kapatıcı! Bu kapatıcılar ülkemize geldiğinden beri neredeyse yok sattı 😀 Çünkü ünlü vloggerların, hatta ünlü popüler isimlerin bile makyaj çantalarında olan, favori gösterdikleri uygun fiyatlı kapatıcılardandı. Ben Age Rewind kapatıcıyı ŞU yazımda incelemiştim zaten. Ama renk seçimleri konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu yazıyı yazmak istedim.

Gördüğünüz gibi bende Maybelline Age Rewind kapatıcı sevenlerdenim! Hatta 2 tane daha bitirdim ve çöpü boyladı bile 😀 ‘Hayatımın kapatıcısı’ diyebileceğim yegane ürün kendisi. Şimdi hemen renklerine bakalım, hem yan yana görerek daha iyi anlarsınız ideal tonunuzu;

Koyu Renk : Bu kadar koyu bir kapatıcı neden sende var Sıla? diye soracak olursanız hemen açıklayayım. İçerisinde somonluk bulunan bu koyu ton morlukları bir güzel kapatıyor ki anlatamam! Alın ve deneyin, bana teşekkür edeceksiniz. Elbette göz altlarını koyu bırakmıyorum üzerine Neutralizer rengini geçerek aydınlatıyorum göz altımı. Kısacası koyu olan rengi benim için bir nevi ‘corrector’ yani ‘renk düzenleyici’. Ayrıca lekeleri de harika kapatıyor.

Light: Yine içinde hafif pembelik bulunan bir ton. Fakat bu benim tenimle bayağı iyi uyum sağlıyor. Normalde sarı alt tonlu olmama rağmen içlerinde göz altıma en uygunu şaşırtıcı şekilde Light rengi. Bu benim temel kapatıcım. Altına üstüne birşey sürmeden kullandığım günlük kapatıcım.

Neutralizer: Çok sarı alt tonlu, aydınlık veren ama tek başına kullandığımda benim göz altımı nedense ‘gri’ gösteren bir renk. Benim ten rengime açık geliyor. Bu yüzden koyu rengi ile morlukları nötrlediğimde aydınlatmak için kullanıyorum bunu.

Daha iyi görün renkleri diye arka ışığı da açarak aydınlattım fotoğrafı. Umarım bu yazı faydalı olmuştur renk seçmeniz için. Bu arada evet Fair rengini uygulamayı unutmuşum 🙁 Neredeyse beyaza yakın, çook açık bir ton. Pek kullanabildiğim söylenemez. Bazen kontür yaptığımda yüksek bölgeleri aydınlatıp boyutlandırmak için kullanıyorum o kadar. Beyaz tenliler için ideal kapatıcı rengi olabilir ama. Ben kumralım.

Özetle;

  • Pudra bitişli, orta kapatıcılıkta,
  • Sabitlemeye gerek kalmayacak,

Uygun fiyatlı, göz altını kırışık, kuru göstermeyen muazzam bir kapatıcı, bakabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.