MAYBELLİNE LASH SENSATİONAL MASKARA İNCELEMESİ

Merhabaa güzel ailem, ülkemize yakın bir zamanda gelen ve geldiği gibi büyük yankı uyandıran meşhur  Maybelline Lash Sensational maskarayı nihayet bende edinmiş bulunyorum. Bir anda parlayan, popüler ürünlere karşı temkinli yaklaşıyorum, neden bilmiyorum ama hemen alıp denemek usülüme gelmiyor. Biraz araştırma yapıp o şekilde alıyorum. Bu maskara hakkında çok olumlu yorumlar okudum ama tam tersi görüşte neredeyse nefret eden kesimin yorumları da bir hayli fazlaydı 😀 Bir de benden dinleyin bu maskarayı bakalım canlar;

maybelline_lash_sensational_mascara

Öncelikle ambalajını çok sevimli buluyordum hep yabancı vloggerlarda gördükçe. Pembiş oluşu, parlak ambalajı pek şirin.

maybelline_lash_sentational_rimel

Silikon ve kaşık gibi bir fırça yapısına sahip. Üzerindeki diken diken görünen kıllar ile en ince kirpiği bile kavramak için tasarlanmış. Bu maskaranın en büyük vaatlerinden biri düz ve sert kirpikleri kıvırmak ve gün boyu aynı kıvrıklıkta tutmak. Waterproof yani suya dayanıklı bir maskara olduğundan uyguladıktan sonra kirpikleriniz sertleşiyor ve gün boyu kıvrık kalıyor.

maybelline_lash_sensational_mascara_blog

Benim kirpiklerim uzun ve gür ama oldukça sert ve düz. O yüzden denemeyi çok istediğim bir maskaraydı. Bu maskara hakkında olumsuz yorumlar da okuduğumdan bahsetmiştim. Bu olumsuz yorumlardan bazıları;

Suya dayanıklı olduğundan çıkarması çok zor, kirpiklerimi döktü, günden güne kirpik kaybım artıyor, kirpiklerim birbirine yapıştı..

Öncelikle ben bu maskarayı beğendiğimi belirtmeliyim. Yapılan eleştirilerden maskaranın zor çıktığına hem fikirim, ben bunun için şöyle bir yöntem uyguluyorum,çift fazlı makyaj temizleme suyunu pamuğa döküp gözümün üzerinde en az 1 dakika bekletiyorum. Bu süre içinde maskara yağ ile çözülüyor. Böylece gözlerimi, kirpiklerimi hırpalamadan, ovuşturmadan maskaradan kurtuluyorum. Bir de bu ve bunun gibi suya dayanıklı ürünleri mutlaka yağ bazlı temizleyicilerle çıkartın aksi halde çok hırpalarsınız cildinizi.

Kirpik dökülmesi yaşamadım çünkü ben her gece mutlaka kirpiklerime badem yağı sürer uyurum. Bu şekilde kirpiklerim besleniyor ve dökülmüyor. Yani elbette hafta içinde en az 3-4 tel kirpik kaybı her insanda oluyor, tıpkı saçlarımız gibi kirpiklerimiz de dökülüp yerlerine yenileri çıkıyor. Ama aşırı bir kirpik dökülmesi yaşamadım.

maybelline_lash_sensational_mascara_1

Düz kirpiklerimi güzelce kıvırmasını ve gün boyu kıvrık tutmasını sevdim. Kirpikleri biraz yapıştırdığı doğru. Ben bunun için kirpik tarağı veya eski boş bir maskaramın fırçasını kullanıyorum. Taradığımda kirpiklerim tek tek ayrılmış oluyor.

Fiyatı 20 tl, performansı beni memnun etti, tekrar alırım kesinlikle. Gratis, Watsons, Rossmann, Cosmetice, Migros gibi mağazalarda bulabilirsiniz.

Blogumda çok fazla maskara incelemesi yaptım, hepsini 1 yazıda toplamaya çalıştım, tıklayarak okuyabilirsiniz canlar;

https://www.papatyaski.com/uygun-fiyatli-favori-maskaralarim.html

https://www.papatyaski.com/max-factor-masterpiece-transform-maskara-incelemesi-kirpiklerime-etkisi.html

 

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz.

HOŞÇAKALIIIN ^^

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.