Maybelline Master Strobing Liquid Aydınlatıcı İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, şu sıralar aydınlık, duru, ışıl ışıl cilt makyajına takmış durumdayım. Eskiden hep ama heeep mat, daha da mat, masmat makyajları severdim. Ama insanların beğenileri de zamanla değişebiliyormuş demek ki. Taktım resmen aydınlatıcılara, ıslak görünümlü cilde 😀 Islak görünümlü cilt yani ‘strobing makeup’ dedikleri olayda makyaj artistleri hep likit aydınlatıcılar kullanıyorlar. Benim elimde toz aydınlatıcılar vardı ama likit formda hiç aydınlatıcı yoktu. Maybelline markasının yeni çıkardığı ‘master strıbing liquid’ isimli ürünü alarak hemencik denemek istedim canlar;

maybelline-master-strobing-liquid

Sanırım 2 rengi gelmiş ülkemize. Bendeki en açık rengi light olan. Bir de bronz olanı var, ona da bayıldım ama şuan ten rengim bayağı açıldığından bunu almak istedim;

maybelline-likit-aydinlatici

Rengi hafif pembe alt tonlu, sedefli yansımalı gibi. Asla simli değil, ışıltılı ve ıslak gösteren bir aydınlatıcı;

maybelline-aydinlatici

Yapısı yumuşacık, güzel yayılıyor. Tek sorunu çabuk sabitlenmesi, sürdükten sonra hemen dağıtmanız ve homojen hale getirmeniz lazım, yoksa kalıp gibi kalabilir;

likit-aydinlatici

Bu ürünü birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz;

  • Makyaj öncesi ışıltılı bir baz gibi elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayabilirsiniz, üstüne ten makyajı yaptığınızda cildiniz içerden ışıldıyor gibi sağlıklı görünüyor.
  • Ten ürününüzle karıştırabilirsiniz. Mat fondötenleriniz hem incelir hem de ışıltılı hale gelir.
  • Fondötenden sonra aydınlatıcı uyguladığınız bölgelere (elmacık kemiği üstü, burun kemiği, dudak üstü..) gibi yerlere uygulayabilirsiniz.
  • Eğer aydınlatıcınızın daha kalıcı olmasını ve bam diye dikkat çekmesini istiyorsanız alta bu likit aydınlatıcıyı sürüp üste toz aydınlatıcı geçince efsane oluyor.
  • Son olarak ben makyaj yapmadığım günlerde nemlediricimle karıştırıp uyguluyorum harika oluyor.

maybelline-master-aydinlatici

Gördüğünüz gibi sim sim değil de ıslak, ışıltılı duruyor. Rengi tenime gitti, ama esmerseniz biraz fazla açık renk, Çok beyazsanız yine fazla pembe durabilir. Yine de güzelce dağıtırsanız sorun olacağını sanmam. Benim uygulama önerim kesinlikle parmaklarla. Parmaklarla incecik, homojen uygulanıyor. Sünger, fırça ürünü emebilir.

likit-aydinlatici-blog

Görselde hem elmacık kemiklerimin üzerinde hem de bb kremimin içinde kullandım. BB kremimim Farmasi. Buradan alabilirsiniz. Maybelline likit aydınlatıcıyı indirim ile 15 tl ye almıştım. Normalde 40 küsür, bence indirimleri takip edin canlar. Gratis, rossmann, neredeyse tüm kozmetikçilerde bulabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.