MEDİWELL SHEA YAĞLI EL BAKIM KREMİ İNCELEMESİ

Merhabaa güzel ailem, www.mediwell.com bana deneyimleyip sizlere tanıtmam için Şu yazımda birbirinden güzel ürünler göndermişti. Gönderdikleri paketteki birçok bakım ürününü blogumda inceledim ve yazılarını yazdım. Hepsinin linklerini aşağıya yazının sonuna bırakıyor olacağım. Bugün ise paketimdeki en miss kokulu ürünlerden biri olan Shea yağlı el bakım kremini inceleyeceğiz;

DSC_0040 (3)

Öncelikle Shea Yağı nedir, nasıl elde edilir ve nelere iyi gelir kısaca bahsedeyim;

  • Shea ağacından elde edilen oda sıcaklığında katı fakat yüksek sıcaklıkta sıvı hale dönüşen kıvamlı bir yağdır,
  • Asıl adı ‘karite yağı’ dır,
  • İçinde A, D, E , F vitaminleri vardır, bu vitaminlerden özellikle E vitamini cilt için mükemmeldir,
  • Shea yağı cildi güneşten ve zararlı ışınlarından koruyan doğal bir güeş koruyucu gibidir,
  • Cilt lekelenmelerinin önüne geçer,
  • Cilt tarafından oldukça hızlı emilen bu yağ cilde bolca nem sağlar ve cildin elastikiyetini arttırır

DSC_0041 (2)

Paketin üzerinde gördüğünüz bademe benzer şeyler Shea ağacının meyveleridir, o meyvelerin içinden de bahsettiğim yağ çıkıyor. Üzerinde ‘nemlendirici,besleyici ve onarıcı’ yazıyor. Kesinlikle güzel nem verdiğini söyleyebilirim, ayrıca verdiği nem geçici değil, söylediği gibi ‘onarıcı’ bir etkiye de sahip.

img1470245321247

Ben özelllikle bu kremi yatmadan evvel ellerime,dirseklerime bolca sürüyorum, sabaha nemlenmiş ve pamuk gibi ellerle uyanıyorum. Eğer siz de besleyici ve onarıcı ama en önemlisi çabuk emilen,yağlı his bırakmayan bir krem arıyorsanız kesinlikle öneririm. Boyu da zaten tam çantaya atmalık. Mediwell markasını eczanelerde bulabilirsiniz. Eğer size en yakın hangi eczanede satıldığını merak ederseniz TIK Verdiğim linkte semtinizi seçip size en yakın Mediwell ürünleri satan eczaneyi öğrenebilirsiniz.

DSC_0007 (4)

Mediwell ürünlerini online incelemek isterseniz www.mediwell.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Diğer Mediwell ürün incelemelerimin linkleri;

Mediwell Aynısefa Özlü Topuk Bakım Kremi

Mediwell Meyveli Dudak Koruyucular

Mediwell Naneli Dudak Dolgunlaştırıcı

Eğer yazılarımdan anında haberdar olmak isterseniz aktif şekilde kullandığım Facebook ve instagram sayfalarımı takip edebilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.