Meme Kanseri Nedir? / Avon Işığım Pembe Projesi

Merhaba güzel ailem! Bugün kadın erkek, büyük küçük demeden her 8 kişiden 1’inde görülen bir olgudan bahsedeceğim. ‘Meme Kanseri‘ sıklıkla duyduğumuz, en fazla rastlanan kanser tiplerinden biridir. Fakat buna rağmen toplumda yeteri kadar bilinç oluşmuyor maalesef. Örneğin bu kanser riskinin sadece kadınları etkilediği düşünülüyor.. Bunun gibi daha birçok bilinen yanlıştan bahsedeceğim yazımda. Avon Işığım Pembe projesi kapsamında bende bu konuya blogumda değinmek istedim, hadi başlayalım.

Avon Işığım Pembe Projesi

Avon ‘Işığım Pembe’ projesi ile meme kanseri hakkında bilinen yanlışları bir kez daha vurgulamak için harika bir paket göndermiş! Paketin içeriğine birlikte göz atarken aynı zamanda bu kanser hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalışacağım.

Meme Kanseri meme dokusundaki süt kanalını oluşturan  süt yapıcı kanalların olması gerekenden farklı olarak çoğalmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Meme kanseri kadınlarda görülen kanserlerin en fazlasını, %30 luk dilimini oluşturmaktadır.

Meme kanseri hakkında bu kadar farkındalık oluşturulmaya çalışılmasının sebebi ‘erken teşhis’in çok önemli olmasıdır. Erken teşhis ile tedavi edilebilen bir kanser türüdür. Bu yüzden herkes kendini en azından ayda 1 kere el yöntemi ile muayene etmeli hatta 6 ayda 1 mutlaka uzman doktora görünmelidir. Özellikle ailesine daha evvel meme kanseri yaşayan bireyler varsa bu oran çok daha artacaktır, dikkat edilmelidir.

Meme Kanseri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Birbirinden faydalı, doğru bilinen yanlışları kartlar ile belirtmişler, bende paylaşmak istedim canlar.

Paketin içeriği de çok şirindi ve anlamlıydı bence, çok tatlı magnetler göndermişler, broş gibi de takılabilir;

Benim favori sütyen 3 lümü de göstereyim 😀

İşte bunlaar, çok tatlılar değil mii? ^-^

Avon’da seçili ürünleri alarak siz de meme kanseri’ne destek olabilirsiniz, gelir meme kanseri vakfına bağışlanıyor.

Bu şirin broşları da çantama takmayı düşünüyorum 🙂

Bir de zarif bir bileklik çıktı kutunun içinden;

Bilekliğin bir sürü farklı ucu var;

Özellikle kazaklarla çok şık olur bence.

Bol görselli uzun bir yazı oldu 🙂 Umarım yazım sizler için hem faydalı hem de keyifli olmuştur. Meme kanserine farkındalık için kendimce ufak bir katkım olması, bu yazı ile birilerine ulaşıyor olmak bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Umarım erken teşhisin önemini biraz olsun anlatabilmişimdir.

Daha fazla Avon ürünü incelememi okumak için TIK

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. 

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.