Mevsimine Göre Yorganlar

Mevsimine Göre Yorganlar

Beslenme gibi uyku da insan sağlığının en önemli gereksinimlerinden biridir. Ergonomik rahat edebileceğiniz bir yatak, ideal yumuşaklıkta bir yastık ve uyurken uygun sıcaklık sağlayacak bir yorgan uyku kalitenizi artıran uyku ürünleridir. Bu ürünler sayesinde güne daha zinde ve dinlenmiş olarak uyanırsınız. Yorgan modelleri, dolgu malzemeleri, boyutları, dokuma teknikleri ve mevsime göre farklılık gösterir. Battal boy, tek kişilik, çift kişilik, bebek yorganı gibi çeşitli ebatlarda, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde üretilirler. İklim ve mevsim koşullarına bağlı olarak kalın ve ince olarak tercih edebileceğiniz yorganlara Yataş Bedding kalitesi ile ulaşabilirsiniz.

Rahat ve Konforlu Uyku için Yataş Bedding Yorgan Çeşitleri

Çoğunlukla kış aylarında kullanıldığı düşülse de yaz aylarına uygun yorgan çeşitleri de vardır. Modellerin üretiminde dolgu malzemesi olarak pamuk, yün, silikon, microfiber yani elyaf gibi malzemeler kullanılır. Yün yorgan kışlık olarak ilk akla gelen modellerdendir. İçeriğinde doğal yün kullanıldığından diğer modellere göre daha ağırdır. Vücuda uyguladığı hafif ağırlık sayesinde rahat bir etki yaratır ve stresinizin azalmasına yardımcı olur. Sıcak ve konforlu şekilde uyumanızı sağlar. Tek kişilik veya çift kişilik ebatlarda tercih yapabilirsiniz. Silikon modelleri yumuşak dokusu, hafifliği ve kullanım kolaylığıyla en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Sağladığı hareket özgürlüğü sayesinde bunalmadan, sıkışıklık hissetmeden rahat uyumanızı sağlar. Elyaf dolgulu modeller, hafif ve yumuşak dokusuyla çoğunlukla yaz mevsiminde kullanılır. Çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Kullanılmadığı zamanlarda az yer kapladığından kolaylıkla saklayabilirsiniz. Antibakteriyel yapıya sahip olduğundan çocuk ve gençler için ideal modellerdir. Pamuk tek kişilik yorgan modellerini dört mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uyku sırasında vücuda nefes aldırdığından ve ideal sıcaklığı sağladığından deliksiz konforlu şekilde uyumanızı sağlarlar. Bambu modeller, doğal liflerden oluşan yapısıyla vücudunuzdaki elektriğin dengelenmesine yardımcı olur. İyi bir uyku deneyimi sunduğundan rahatlamış ve zinde şekilde uyanırsınız.

Dolgu Malzemesine Göre Yataş Bedding Yorganınızı Nasıl Yıkamalısınız?

Nevresim ve çarşaflar koruyucu görevi gördüğünden yorganları onlar kadar çok sık yıkamanıza gerek yoktur. Fakat hijyenlerini sağlanmak ve ömürlerini uzatmak için normal olarak senede bir defa yıkamanız tavsiye edilir. Yün modellerin hijyenini kuru temizlemeyle sağlayabilirsiniz. Evde yıkamayı düşünüyorsanız 40 derecede narin ya da yün program ayarında yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra 60 derecenin altındaki sıcaklıkta kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Ütü kullanmamalısınız. Çamaşır makinenize sığmıyorsa soğuk su dolu küvete bastırıp 2 saat beklettikten sonra çamaşır deterjanıyla yıkayabilirsiniz. Elyaflı modelleri 30 derecede normal programda yıkayabilirsiniz. Kurutma makinesinde 60 derecenin altında kurutabilirsiniz. Pamuklu modelleri elyaf ve yün modellerde olduğu gibi çamaşır makinesinde yıkamanız mümkündür. 30 derecede normal ya da pamuklu ayarında yıkayabilirsiniz. Bambu modeller için kuru temizleme daha uygundur. Çamaşır makinesinde 30 derecede normal programda yıkayabilirsiniz fakat renkli ürünler olduğundan ağartıcı kullanmamalısınız.

İdeal Yorganı Nasıl Seçebilirsiniz?

İyi bir uyku için yatak dışında diğer tekstil ürünlerini de özenli seçmeniz gerekir. İdeal yorgan için göz önünde bulundurmanız gerekenlerden biri alacağınız ürünün yatağınızın ebatlarına uygun olmasıdır. Tek kişilik ya da çift kişilik yorgan modelleri arasından yatağınıza uygun boyutlarda seçiminizi yapabilirsiniz. Mevsimine ya da odanızın sıcaklığına göre uygun kalınlıktaki modelleri tercih edebilirsiniz. Rahat uyumanız için terletmeyen, hava alabilen, hafif modelleri düşünebilirsiniz. Dolgu malzemesi olarak sağlık açısından doğal ve vücuda zarar vermeyen malzemelerden yapılmış modeller olmasına dikkat etmelisiniz. Yorgan fiyatları malzemenin kalitesine, ölçülerine, sağladığı konfora, markaya göre değişiklik gösterir. Bütçenize uygun yorgan fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız Yataş Bedding web sayfasını ziyaret edebilir modeller hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.