Mide Ülserim Nasıl Geçti? Ülseri Nasıl Yendim?

Merhaba güzel ailem.. Uzun, uzuuun zamandır yazmak istediğim, aklımda olan, ama bir türlü cesaret edip şu klavyenin başına geçemediğim, ‘zor’ bir yazı ile geldim bugün.. Evet konumuz başlıktan da anlayacağınız gibi, korkunç bir hastalık olan ‘mide ülseri‘.. Bu hastalığa 2015 yılında yakalandığımı öğrendim, yakalanmak tabiri çok ta uygun değil aslında, çünkü bu hastalık meğer yıllar evveline dayanan, hatta çocukluğuma kadar inen bir dönemmiş.. En son ülser ve mide kanamaları olarak bana geri döndü.. Bugün belkide dünyanın en acılı, en dayanılmaz hastalığı olan mide ülserinden kurtuluş hikayemi anlatacağım.. Bu yazıyı bloguma girmeyi çok istedim, çünkü ülserken sürekli internette sizin gibi bu acıyı paylaşan insanların yorumlarını okumak, güç almak istiyorsunuz, bu yazı size güç versin istedim!

Nasıl Mide Ülseri Oldum?

Olaya baştan başlayalım ve ülser olma sürecimi anlatayım.. Kendimi bildim bileli sürekli ‘karın’ ağrıları çeken, hatta ilk okulda bile sırf bu ağrı yüzünden doktora gitmiş bir çocuktum. Tabii o zaman karın ve midenin ayrımını yapamıyorum, karnım ağrıyor diyorum.. Lise yıllarında mide yanmalarım şiddetlendi, bazen yıl içinde 6-7 kere acile gittiğim oluyordu.. Bu süreçte elbette doktora da gittim, vakti gelmişti çünkü.. Bana neler oluyordu? Asla kilo alamıyor, kilo kaybediyor, yeme bozukluğu yaşıyor ve soluğu acillerde alıyordum..

Doktora gittiğimde bana ‘reflü, gastrit’ teşhisleri kondu, gaviskon ilaç verildi.. Uzun süre ağrım olmadı, midem yandığında gaviskon içip geçiriyordum.. Zorlu, ama çok zorlu bir üniversiteye hazırlık sürecinin ardından Gazi üniversitesini kazandım ve ilk yurt tecrübemi yaşamak için yola koyuldum.. Yurdun ekstra yağlı, salçalı yemekleri, özlem, stres derkeeen.. En ama en kötü dönemimi yaşamaya başladım.. Midem yangın yerine dönmüştü.. 2 saniye geçmiyordu, acıdan çıldırıyor, yurdun duvarlarını yumrukluyordum..

Birkaç arkadaşım ve yurt müdüresi beni acile yetiştirdi, serum bağladılar, midem yanıyor diye yıkıyordum ortalığı.. Canımın acısını kelimelere asla dökemem! Asla o yanmayı anlatamam! Ağzımdan alev çıkarcasına, su bile içemeden 2 büklüm kıvranıyordum.. Annemgil de gelmişti acile.. 3.serumum, 2 adet ağrı kesici iğne.. asla fayda etmiyordu..

Yanlış Teşhis Sonucu Mide Kanaması Geçirdim..

Ankara hastanesinde ilk hortumumu yuttum.. Bayıltmadan, öğüre öğüre hortumu yuttum.. Artık zamanı gelmişti, midemden parça kesip aldılar ve biyopsiye yolladılar.. Midemin her köşesinin videosu, resmi çekildi.. Aylar olmuştu, asla ama asla yanmam gemiyor, sadece su ile besleniyordum.. O kadar acınası haldeydim ki annem pirinç suyu, bulgur suyu içiriyordu bana, açlıktan ölmeyeyim diye.. 37 kiloyu görmüştüm.. Kemiklerim sayılıyor, yerimden kalkamıyor, acı içinde ağlıyor,asla yemek yiyemiyor, yaşayamıyordum..

Midem için yoğun bir ilaç tedavisine başlandı.. Bu sürede bana yine ‘gastrit’ dediler ve 1 avuç hap kullanmaya başladım.. Kullandığım ilaçlar ile daha da kötüye gitmeye başladım, 6 ay olmuştu ve yanmam asla geçmiyordu.. Bu sürede üniversite devam ediyor, ben devamsızlık hakkımı tüketiyor, sınavlara bile giremiyordum..

Özel Bir Doktor Bulduk, Son Çaremdi..

Artık kendi kendime yürüyemiyor, konuşamıyordum.. Aylarca uyumamış, yemek yememiş, ağlamış ve hatta ölmeyi düşünen bünyem çaresiz ve güçsüzdü.. Neredeyse 1 yıl olacaktı, bu hastalık her ne ise beni tüketmişti.. Gittiğim bu özel doktor işinin ehli, herkesin hayatını kurtarmış ve hakkında ‘övgüler’ yapılan bir mide profosörüydü.. Hemen ertesi gün beni yine hastaneye yatırdılar ve acilen hem önden hem arkadan hortum yuttum.. Bu kez bayıltmışlardı beni, zaten bayıltmasalardı acıdan kendim bayılacaktım..

Mide Kanamam Başlamış..

Ankara hastanesinde bana asla verilmemesi gereken 1 avuç ilacı yuttuktan sonra bırakın tedavi olmayı midem delinmiş, kanamalarım başlamış.. Meğer safra suyum mideme akıyormuş.. Bu su öyle güçlü bir sıvıymış ki taşı bile eritirmiş.. Sürekli mideme akışı hızlandırılmış bu ilaçlar ile birlikte.. Ve zaten midemde tam 7 TANE ÜLSER, YANİ YARA VARMIŞ! Hem bağırsaklarımda hem midemde 7 farklı ülser ile yaşamaya çalışırken safra asidi bu yaraların üzerine akıyor, beni öldürüyor, midemi kanatmaya başlıyormuş..

Öldüğümü Hissettim

Artık iyileşeceğime dair ne umudum, ne istedim, ne hayat enerjim vardı.. Acildeki nöbetçi doktorların hepsini tanıyordum.. Tüm hastanelerin acilini gezmeye devam ediyordum.. Acımı 1 saatlik bile dindirecek birşey yoktu.. Doktorum ülserin geçmeyeceğini, ömrüm boyunca diyet yapmam gerektiğini, asla ama asla birşeye üzülmemem gerektiğini papağan gibi tekrarlıyordu..

Mide Kanseri Korkum

Doktorum biraz dominant ve açıkcası hastanın psikolojisini hiç umursamayan biriydi.. Böyle giderse bide duvarımın daha da tahriş olacağını ve belki de mide kanseri bir olabileceğimi söylemişti.. Artık üzülecek halim kalmamıştı, ne olacaksa olsun dedim.. Zaten ölmeyi diliyordum..

Yeniden Umut Etmeye Başladığım O An

Buğra ile yani şimdi eşim olan herşeyim ile bitip tükenmiştik.. Bu süreçte zaten asla görüşemiyorduk.. O üztünüden sabahlara kadar ağlıyordu.. Herkes ağlıyordu aslında.. Annem, babam, kardeşim.. Ölmüşüm gibi ağlıyorlardı günlerce başımda.. Evimizde huzur kalmamıştı, kimse uyumuyor, evde yemek yenmiyordu.. Akrabalar beni görmeye geliyor, onlar gelince uyku numarası yaparak iğrenç görüntümü görmemerini sağlıyordum..

Kudret Narı Deneyimim

Erkek arkadaşım o dönem ansiklobedi okurcasına aylarca bu hastalığı araştırdı, hatta özel doktorumu da o bulmuştu.. Bana o dönem kudret narının mide ülserine iyi geldiğini söyledi, ve hemen sipariş etti. Doktorum da deneyebilirsin dedi.. Bu arada yeni doktorum farklı ilaçlar yazmıştı, amacımız mideme dolan safra suyunu midemden atmaktı ilk etapta.. Ve günden güne az da olsa yanmam azalıyordu..

Kudret narını aylarca kullanmama rağmen ne iyi ne kötü hiçbir etkisini görmedim.. Sonuç hüsrandı..

Ülserimi İyileştiren İksir

Çevremdeki kimse pes etmiyordu benim aksime.. Herkes yeni bir çare bulmaya çalışıyordu bana. Bu arada 36 kiloyu görmüştüm.. Erkek arkadaşım Sığla Yağı diye ufacıcık, minicik şişelerde satılan bir yağın ülsere iyi geldiğini okumuş, onu da aldı bana.. Kibrit çöpünün ucu kadar miktarı doğal bir bal ile karıştırarak her sabah ve akşam tükediyordum.. Bu yağ Muğla ilinde yetişen ‘Günlük Ağacı’ adlı bir ağacın kabuğundaki reçineden elde ediliyor.. Hatta bazen hayvanların yarası olunca iyileştirmek için bu ağaçlara kendilerini sürerlermiş iç güdüsel olarak..

Bu yağ 3. derece deri yanıklarına bile iyi gelen, gastrit, reflü, ülser, mide kanamasını bile iyileştiren bir güce sahipmiş.. 20 gün ilaç gibi hiç aksatmadan kullanılması gerekiyormuş.. 10. günün sonunda MİDE YANMAM GEÇTİ! O gün Kadir gecesiydi, herkes ağlayarak bana dua etmişti.. Beni seven herkes.. Ertesi sabah midemde en ufak bir yanma hissetmediğim gibi sabah annemgil ile kahvaltı yaptım.. Bakın inanılmaz duruyor biliyorum ama olan bu.. Şuan bu yazıyı yazarken bile gözlerimden yaşlar dökülüyor.. MİDE YANMAM GEÇTİ.. YEMEK YEDİM..

1 yıl sonra ekmek yedim.. Çay içtim.. Ailem ile ağlamadan sofraya oturdum.. Annem, babam, kardeşim hepsi kalakaldı.. Şok gibi bana bakıyorlardı..

Belki sığla yağı bana iyi geldi ama ben dua’nın gücüne inanıyorum.. Mesela Kudret Narı bana iyi gelmemişti, her bünye farklı işte..

Ülserin Tek Sebebi Stres

Evet kötü yemekler yemek te bir sebep ama yemin ederim %100 stres sebep oluyor! Nolur ama nolur sağlığınızı kaybettikten sonra değerini anlamayın, çok ağır oluyor.. Dertlenip içinize içinize atmayın sıkıntıları.. Kendiniz üzülüyorsunuz, en fazla aileniz ve sevdikleriniz üzülüyor.. O canınızı sıkanlar yoluna devam ediyor öylece..

Hayatımın En Büyük Dersi

Bu olay bana hayatımın en büyük, en acımasız dersi oldu.. Yaşadıklarım bu kadar az değil.. Daha anlatamadığım, içimi burkan öyle çok anı varki.. Kelimeler yetmiyor inanın.. Allah düşmanıma bile asla böyle bir acı yaşatmasın.. Allah o hastane köşelerinde benim gibi çare arayan herkese yardım etsin..

Ülserim Geçti mi?

Evet en son endoskopimde kanamalar durmuştu ve yaralarım ‘doktorun dediğinin aksine’ iyileşmişti.. Doktor bile şok oldu.. Tüm ülser yaralarım iyileşti, midem çok iyi maşallah.. Ne istersem yiyip içiyorum. Üstüne üslük tam 50 kilo oldum!! Nasıl kilo aldığım ile ilgili ayrı bir yazı gelecek beklemede kalın 🙂

Bu Yazı Size Umut Olsun

Yazının başında da dediğim gibi, bu yazıyı benim gibi umutsuzluğa düşenler için yazdım, yalnız değilsiniz ve hastalığınız geçecek, bana inanın, ama önce kendinize inanın!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

GÜNCELLEME

Merhaba tekrar 🙂 Sığla yağının kullanımı ile ilgili çok soru geldiği için yazımı güncellemek istedim;

 • Öncelikle aldığım siteyi hatırlamıyorum maalesef, bu konuda yardımcı olamayacağım 🙁
 • Yağ gibi sıvı olan değil kavonozda bal, reçine gibi olan tüketilecek,
 • Sığla yağı mutlaka ilaç gibi hep aynı saatte, aç karnına, aksatmadan 1 ay tüketilmeli,
 • Ben kibrit çöpünün ucu kadar içiyordum, zorlandığım için, ama çay kaşığı ile içebiliyorsanız daha iyi
 • İlk zamanlar kokusu, tadı sizi zorlayacaktır, çok normal, ama şifa bulmak için dayanmalısınız,
 • Sığla yağını içtikten sonra yarım saat hatta 1 saat yemek yemeyin, su içmeyin,
 • Sığla yağını tok karnına içmeyin bulantı yapar,
 • Son olarak market balı değil, tanıdığınız bildiğiniz birinden doğal bal edinmeye çalışın
 • Bu süreçte asla yağlı, kızartma, salçalı yemekler tüketmeyin, 1 ay perhiz yapın, sebze yeyin, hafif yemekler tüketin, çok doldurmayın midenizi,
 • İnşallah 1 ayda toparlanırsınız
 • Son olarak ben sığla yağını içerken ilaç kullanmıyordum, bu kendi kararımdı, fayda görememiştim ilaçlardan, size bırakın, bırakmayın diyemem,yönlendiremem, ben kişisel tercih olarak tüm ilaçları bir kenara atmıştım.BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 31 yorum yapılmış.

 1. Allah sizden razı olsun birsürü insana umut oldunuz belkide,çok geçmiş olsun inşAllah, peki nasıl kilo aldınız benim kızım alamıyor

  • merhaba teşekkür ederim, yakında yazacağım yazıyı 🙂

 2. Merhaba, 7 senedir mide rahatsizligim var 3 tane ulser ve helicobakterim var sizin gibi bir cok yolu denedim kudret nari, ilaclar, hacamat, suluk vs. Malesef fayda goremedim sizin yazinizi okudum soylediginiz gibi banada umut oldunuz. Siz sigla yagini nerden temin ettiniz ve ne kadar kullandiniz acaba??

  • Merhaba şuan aldığım siteyi inanın hatırlamıyorum ama sığlayağı.com gibi bir adresi vardı sanırım 🙁 Çok geçmiş olsun inşallah şifa bulursunuz, ben 21 gün kullandım, çok şükür iyi geldi

 3. Peki suanda durumunuz nasil sonradan tekrarladi mi ?? Bende muglada bi tanidigimiz araciligiyla temin ettim ama bal kivaminda bi sey insallah sifa bulurum bende..

  • Merhaba hayır çok şükür hiç tekrarlamadı, 3-4 yıldır çok iyiyim çok şükür, inşallah şifa olur size de

 4. iyi günler sabah nexium 40 yemeklerden sonra gaviscon,akşam axid,ve gaviscon, yatarken antepsin 2 adet içiyorum midem düzelmedi.
  sizin yazınızı okudum ve sığla yağı siparişi verdim
  sizin yazınızda sabah akşam kibrit çöpü başı kadar kullanmış sınız
  diğer sitelerde 1 çay kaşığı önerisi var

  benim anladığım 20 gün kullanmışsınız sonra hiçmi kullanmadınız

  sağlıklı günler dilerim

  • merhaba, evet artık hiç kullanmıyorum. Bana ağır geldiği için o miktarda kullandım, içebiliyorsanız çay kaşığı içebilirsiniz

 5. papatya hanım tekrar rahatsız ediyorum.
  sığla yağını kullandığınız zaman mide koruyucu ilaçlarınızı kullandınızmı.
  5.gündeyim midem çok kötü ekşiyor
  teşekkürler

  • Merhaba hayır bana hiçbir ilaç fayda etmemişti maalesef, içmediğim ilaç kalmamıştı.. Doğru yanlış tartışılır ama ilaçları tamamen bırakıp sığla yağını kullandığımda etkisini aldım. Ayrıca en az yarım saat su, yemek tüketmeyin

 6. teşekkür eder, sağlıklı bir yaşam diliyorum

 7. yazılarınızın izinsiz paylaşılmasını istemiyorsunuz.sığla yağı kullanımı için sizin tecrübenizi bloğunuzun linkini atarak paylaşabilir miyim?

  • Merhaba, blogumun linkini verecekseniz elbette uygun, ayrıca Kullandığınız sitenin linkini iletirseniz paylaşabilirsiniz 🙂

 8. Merhaba benimde midemde reflü, ülser var ilaçlar fayda etmedi doktor yanlış ilaçlar vermiş gezmediğim doktorda kalmadı bende kullanmayı bıraktım birde eklem romatizmamda var ilaçlar yan etki ediyormuş o yüzden tamamen kestim.Geçen televiyonda görmüştüm bu yağı araştırırken sizin sayfanıza denk geldim bende alıp kullanmayı düşünüyorum acaba bu yağı kullanırken ne yemem gerekiyor periz derken sadece sabah akşam haşlanmış sebzemi oluyor ve başka şeyler yeniyor mu? Bu konuda bana yardım eder misiniz? Acaba mailime liste şeklinde gönderebilir misiniz neler yemeliyim sabah akşam o kadar yere gittim kimse birşey bilmiyor ve anlamıyordu o yüzden sizin bu konu hakkında bilginizde var lütfen yardım eder misiniz?

  • Merhaba çok geçmiş olsun, perhiz yemeklerinden yediğim bazıları, haşlanmış sebzeler, az yağlı pirinç pilavı, pirinç lapası, pirinç unu ile yapılmış tatlılar, sütlü tatlılar, patates haşlaması, az yağlı patates püresi (çeşit olsun diye), çok az yağda kızartılmış soğansız, baharatsız köfte, peynir, bolca zeytin, sütlaç, haşlanmış tavuk (suyunu kullanmayın ama), salçasız, az yağlı, baharatsız tüm yemekler.. yani aslında şunu anlatmaya çalışıyorum, perhiz yapmak zor gelmesin, seçenek çok, biraz dikkat ederek lezzetli yemekler de yiyebilirsiniz, yeterki salçalıi yağlı, acı, baharatlı, ekşi olmasın, her şey dozunda olmalı 🙂 bir de tuz ve şeker tüketimini azaltmıştım, iyi gelmişti

 9. Selam.ben birşey soracağım.sığla yağını sadece 21 gün hiç ara vermeden kullanmışsınız.perhiz yaparak.peki,21 gün sonra herşeyi yemeye başladınız mı?yoksa perhize devam mı ettiniz?şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, 21 gün sonra elbette kızartma, acılı, mideyi ekstra zorlayacak şeyler yemedim hemen, bu süreç yavaş yavaş oldu, en az 1 yıl daha yarı perhiz halinde midemi dinlendirmeye, hafif gıdalar ile beslenmeye devam ettim

 10. Birde,sabah akşam kullanmışsınız.akşam gece yatmadan önce mi yoksa akşam yemeğinden önce mi tükettiniz?ve balı ne kadar tükettiniz?

  • Merhaba yemeklerden önce tüketilmeli, bal 1 tatlı kaşığı kadar yeterli

 11. Yorumunuzda haşlanmış tavuk yediğiniz yazılı.ama parantez içinde suyunu kullanmayın yazmışsınız.tavuk suyunun zararı mı var?doktorunuz öyle mi dedi?birde,suda buğulama balık yenebilir mi?ben normalde hergün buğulama balık yerim ve buğulamadaki suyunuda içerim.ama bir zararı varsa bırakacağım mecburiyetten.bilgi verirseniz sevinirim

 12. Aynı şekilde,haşlama sebze sularını da içmiyor muydunuz?

  Birde,sabah kalkar kalkmaz mı sığla yağını kullandınız yoksa ilk su içip sonra mı sığla yağını kullandınız?

  Biraz fazla ayrıntıya girdim kusuruma bakmayın.yanlış uygulamak istemiyorum.

 13. Mrb bu kullanmış oldugunuz reçine gerçekten iyi geliyormu kusura bakmayın çok çıkarcı kişiler var insanların buşekilde kandırarak gelir elde etmeye çalışıyorlar insanlar derdinene çere ararken bu kişiler kendi çıkarlarını düşünerek bu şekilde insanları dolandırıyorlar bende 1 yildır bu hastalıktan muzdaribim dr gittim endoskopi oldum gastrit var dedi başlangıçta agrı oluyordu şimdi yanmalar var dogru düzgün bişi yiyemiyorum sürekli yanıyo ilaç kullanıyorum ama rahatlama olmuyo kudret narı kullandı olmadı 21 gün patates suyu içtim olmadı cebelleşmeye devam ediyorum netten alıp denemek istiyorum ama güvenlirmi faydası olurmu iyi gelirmi bilmiyorum şuan perhiz yapıyorum çünkü yedigim çok şey dokunuyo size çok inanmak istiyorum bu yazdıklarınızın gerçek olduguna inamak istiyorum çere ararken daha kötü olmaktan korkuyorum lütfen allah rızası için söyleyin allah için lütfen alıp kullanalımmı biraz uzun yadım kusura bakmayın tşk

  • Beyefendi geçmiş olsun benim bu yazıdan ne çıkarım olabilir? Ürün markası vermemişim, isim vermemişim, site, link vermemişim, satış yapmıyorum, nereden çıkar elde edebilirim? Tamamen yaşadıklarımı anlattım, hiçbir çıkarım, aldığım 1 kuruş para yok, nasıl olabilir, marka bile vermedim? İnanır veya inanmazsınız, sizi ikna etmek zorunda değilim, bana iyi gelen şeyleri yazdım

 14. Mrb ben yorum yazmıştım cevap alamadım ayrıca yorumum kaldırıldı anlaşılıyorkı bu yazdıgınız şeyler dogru deil

  • Ya ne saçmalıyorsunuz, hangi yorumu kaldırmışım? Ayrıca ne çıkarım var ki doğru olmayan şeyleri yazayım? Tamamen insanlara faydalı olmak bir’Allah razı olsun’ denir diye vaktimi ayırıp yazdım bu yazıyı, hiç çıkarsız? Şuan bloguma vakit ayıramıyorum hamileyim, yorumunuzu da silmedim, görmedim, bu kadar ön yargılı olmayın!

 15. Öncelikle bebeginiz hayırlı olsun allah kolaylık versin beni yan lış anladınız sanırım ben çıkarcı derken sizi kastetmedim nette fırsatçı sahte ürün pazarlayanları söylemek istedim kusura bakmayın ben sizin çıkarınız var yada yok demedim tabiki insanlara umut veriyorsunuz tabikide allah razı olsun allah herkese şifa versin yinede o halinile cevap yazmışınız çok tşk

 16. Ülserim var diet başlı başına bir çözüm ama ilaç kullanmadığım gibi bol bol biberli de yedim. Bazen ciddi ağrılarım olurdu bende ağrılarımı takip etmeye başladım hergün yaşadığım ağrıları 1 ila 10 arasında puanlayarak not aldım. Böylece o gün ne yediğimden ağrı olduğunu da takip etmek imkanım olur diye düşündüm. Sonra içtiğim su miktarını da not aldım. Kendi bünyemde suyun mide asidinin verdiği sancının etkisini düşürdüğünü gördüm. Bunun yanısıra akşam uyku arasında midem bulanıyor ağzıma ekşime geliyordu. Bunuda uykudan önce midenin tembel oluşuna ve benim yatışıma kadar hazmsızlık oluştuğunu düşündüm.

  Akşam 6 dan sonra yemek yememeye, normalde çok az su içerdim saat 8e kadar mutlaka 2lt su içmeye yöneldim. Ağrılarım 1 haftada azaldı. Gaz sancılarım 3 üncü haftada yok oldu. 3 aydır hiç bir sorun yaşamıyorum ilaçta kullanmadım. Endoskopi sonucu da ülsere rast gelinmedi dendi. Doktor bile şaşkın.

 17. Merhaba canım ben Nesibe öncelikle çok ama çok geçmiş olsun inşallah ağrıların bir daha devam etmiyordur. Buna rağmen bütün yorumların ve samimiyetin için çok teşekkür ederiz bu gün
  bende başladım sığla yağına inşallah fayda bulurum.

 18. Merhaba çok çok geçmiş olsun sitede araştırma yaparken denk geldim yazınıza öncelikle teşekkür ederiz paylaşarak herkese ışık tuttuğunuz için.Ben dün aldım sığla yağını biz genel olarak mide sıkıntısı yaşıyorum inşallah sonuç alırım. Yağı kullandıkdan sonra su içiyor musun üzerine şuan nasılsınız miğdenizde iyileşme oldumu tekrar çok geçmiş olsun.

  • merhaba, size de geçmiş olsun, hayır şuan hiçbir mide sorunum kalmadı, ben su içmiyordum en az yarım saat su içmeyin, hatta durabilirseniz 1 saat su içmeyin daha etkili oluyor.

 19. Mrblar öncelikle yazınız için çok tşkl
  Benim şikayetim 2 kere Endoskopi yaptılar midede sıkıntı yok mide kapakçığı arAlı geri kaçırdığı için reflü gastrit Ozafajit teşhisi koydular çok ilaç kullandım sıkıntılarım geçmedi
  Göğüste çok ağrım oluyor şimdi sığla yağını duydum bunu kullanacağım
  Çok teşekkür ederim

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.