MİNİ ECZANE ALIŞVERİŞİM

DSC_0024

Merhabaa canlar, dün eczaneden ufak bir alışveriş yaptım. Şimdi diyeceksiniz ki neden eczane alışverişini paylaşıyorsun Sılacığım 😀 Çünkü bakım ürünleri satın aldığımdan sizlerle de paylaşmak istedim. 6 ayda bir olduğu gibi yine cilt doktorumu ziyaret ettim ve bana güzel bir yüz yıkama jeli önermesini istedim, bir de gözeneklerimi küçültmek için tonik istedim, o da bana uygun güzel ürünler önerdi. Sadece önerdiği tonik ‘ilaç’ sayılabilecek birşeydi o yüzden onun içeriğini paylaşmayacağım ama diğerlerini sizler de alabilirsiniz;

DSC_0026

Doktorum bana Babe markasının yüz yıkama jelini önerdi. Çok, çook memnun kaldığım bir ürün oldu, kullanır kullanmaz cildim sanki nefes aldı, benim cildim yağlı, yağlı ciltlere kesinlikle önereceğim bir jel. Cildimdeki fazla yağı kontrol altına aldı, cildim sanki tazelendi, berraklaştı. Henüz 2 kere kullandım. Nasıl kullandığımı, içeriğini, etkilerini bir sonraki inceleme yazımda daha detaylı anlatacağım canlar. Fiyatı 70 tl.

DSC_0028

İşte bu bana özel hazırlanmış ‘ilaç’ türevi bir tonik. Eczacı ml ml ölçerek hazırladı. Ölçülerini doktorum bana özel yazdığından vermem doğru olmayabilir. Ama içindekileri söyleyeyim alkol,gül suyu, gliserin ve birkaç ampul ilaç kırdılar içine. Cildimi çok yaktı ve kuruttu 🙁 Ama doktorum dayanmamı söyledi, sadece burnuma uyguluyorum, 1 ay sonra tekrar gel dedi. Bakalım gözeneklerime etkisi ne olacak. Bu karışıma 30 tl ödedim.

DSC_0029

Evde makyaj temizleme disklerim var ama toniği pamukla uygula deyince bir de pamuk aldım 3 tl.

DSC_0034

Bu seti görünce karşı koyamadım, çantamda taşımalık diş fırçası-macunu felan arıyordum. İçinden bunlar çıktı;

DSC_0043

Diş macunu çıktı, minicik;

DSC_0038

Ağız çalkalama suyu;DSC_0037

Diş fırçası;

DSC_0041

Diş fırçasını saklama kabı;

DSC_0042

Çantasını da çok beğendim;

DSC_0035

Bu setin fiyatı da 10 tl idi.

DSC_0030

Ilık ağda için ağda bezi aldım, içinden 2m ağda bezi ve spatulası çıktı;

DSC_0033

Ağda bezlerine de toplam 5 tl ödedim.

Eveeet, benim minik eczane alışverişim bu kadardı, dediğim gibi toniğin içeriğini vermek istemedim ilaç gibi birşey çünkü,belki size kötü gelir,çok üzülürüm o zaman. Ama yıkama jelinin incelemesini yapacağım, çünkü ilaç değil, dermokozmetik bir ürün.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. canım aynı banada öyle bir tonik hazılatmıştı doktor, dediğin gibi kişiye özel oluyor bu karışımlar, babe markasını bende kullandım, hatta aynı doktora mı gittik acaba diyeceğim ama sen Ankaradasın 😀

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.