MUADİL DOSYASI / PASTEL KOZMETİK 201 FAR PALETİ / FARMASİ 3 LÜ FAR PALETİ/ Wet N wild krem brulee

Merhabaa güzel ailem, bugün farklı bir yazıyla sizlerleyim. Özellikle high-end yani fiyatı yüksek ürünlerin uygun fiyatlı ürünlerdeki muadillerini yani benzerlerini bulmak oldukça güzel oluyor. Hem istediğiniz renk veya performansı yüksek fiyatlar ödemeden almış oluyorsunuz hem de kırılsa,dökülse,parçalansa da çok içiniz yanmamış oluyor 😀 Ben bugün yüksek fiyatlı bir ürünün benzerinden değil de 3 uygun fiyatlı ürünün birbirlerine bayağı benzediğinden bahsedeceğim. Çok işinize yarar mı bilemedim ama en azından bahsedeceğim 3 üründen 1 i elinizde varsa diğerini almamış olursunuz. Karşılaştırmasını yapacağım 3 ürün; pastel kozmetiğin 201 numaralı toprak tonlarından oluşan paleti ve arkasında hiçbir numara-isim yazmayan (muhtemelen Farmasideki aynı tonlardaki tek palet) toprak tonlarında bir palet, Wet N Wild krem brulee tekli far.

DSC_02231

Bu pastelin 201 numaralı paleti. Fiyatı en fazla 10 tl civarındadır. Farların renkleri günlük kullanıma çok uygun.

  • Sol üstteki kemik rengi far Wet n Wild markasına ait tekli Krem Brulee isimli far ile aynı. Aşağıda 2 farın da renklerini gösteriyor olacağım. Bu farı tüm göz kapağınıza uygulayıp renkleri daha kolay karıştırmak ve göz kapağınızı daha pürüzsüz göstermek için kullanabilirsiniz.
  • Yanındaki boz kahve far harika bir geçiş rengi. Göz kapağınızın katlanma bölgesine bu far ile derinlik katabilirsiniz.
  • Alttaki hafif ışıltılı kahveyi tüm göz kapağınıza uygulayıp makyajınızı 1 tık  daha şıklaştırabilir hatta geceye taşıyabilirsiniz.
  • Sağ alttaki boz kahve farın içinde kızıllık olmadığından yani soğuk bir kahve olduğundan ben kaşlarımı dolduruyorum. Ayrıca kirpik dibime incecik eyeliner çekmek için de kullanıyorum.

DSC_0031

Renklerin günlük makyaja uygunluğunu görüyorsunuz. Bence çok pigmentli değiller ama zaten benim bu paleti tam bir günlük makyaj paleti ilan etmemdeki asıl sebep te bu. Bir anda palyaçoya dönmüyorsunuz,aşama aşama yoğunluğu arttırabilirsiniz.

DSC_00391

Wet n Wild tekli farlardan ‘krem brulee’ rengi. Mat bir kemik rengi. Burada biraz daha sarı çıkmış ama bu kadar sarı değil. Yukarıdaki Pastel far paletindeki kemik rengiyle aynı işi görüyor. Karaborsaya düşmüş bir far kendisi. Fiyatı 6,90 bulursanız alın tabii ama bulamazsanız Pastel’in far paletine de bakabilirsiniz.

DSC_00381

Şimdi de Pastel far paletine bayağı bayağı benzeyen Farmasi far paletine geçelim;

DSC_0034 (2)

3 adet fardan oluşuyor bu palette. Yine günlük makyaja oldukça uygun renkler. Kemik rengi farı mat değil hafif ışıltılı. Bence günlük hafif aydınlatıcı olarak ta kullanılabilecek joker bir renk. Geri kalan 2 kahve ise resmen Pastel far paletiyle aynı,bıyrınız;

DSC_0037 (6)

Yan yana koyup tekrar karşılaştıralım;

cats

Sonunda bende birbirlerine muail olabilecek bir ürün keşfettim, mutluyum 😀 Eğer bu 2 far paletinden biri sizde varsa diğerini almanız hayatınızda çok birşey değiştirmeyecek 😀

Farklı bir yazı oldu benim için,benden bulmamı istediğiniz çok yüksek fiyatlı olmayan ürünlerin benzerleri varsa yorum bırakın, sizin için deneye yanıla benzer ürünleri bulmaya çalışırım canlar.Bu arada Farmasi far paletiyle çok minnoş bir makyaj yapmıştım görmek isterseniz TIK

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. merhaba, rica etsem the balm mary lou nun muadilini bulabilir misiniz, şimdiden teşekkürler 🙂

    • merhaba elbette,gerçekten güzel bir muadil istediniz, teşekkür ediyorum 🙂

  2. meraba bu kalemlerinizi hangi açkı ile açıyorsunuz ben bu şekle bir açmada getiriyorum kalemlerim hemen bitiyor yardımcı olun lütfen yaaaaa

    • hang, kalemleri diyorsunuz pek anlayamadım 🙂 ?

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.