Nasıl Motive Kalıyorum?

Merhabaa güzel ailem! Bugün sohbet yazısı ile sizlerleyim 🙂 Uzun zaman oldu şöyle rahat rahat konuşmayalı değil mi.. Blogumun sohbet kategorisinde hayatım, yaşadıklarım, anılarım, duygularım var.. Eğer elinize çay kahve alıp şöyle uzuun uzun denemeler, anılar okuyayım derseniz hemen ışınlanabilirsiniz 🙂

Sizi bilmem ama ben insanların hayatlarına dokunmayı, uzaktan onların anılarını, mutluluklarını okumayı çok seviyorum. Yıllardır öyle çok blog, öyle çok kadın takip ettim ki, şimdi yıllar evvelki kadınların kucaklarına kendi çocuklarını alışlarını gördükçe istemsizce heyecanlanıyorum 🙂 Böyle uzaktan bir göz, bir dost gibi hissediyorum kendimi..

Bugün ‘motive kalmak’tan bahsedeceğim.. Hayata karşı motive kalmak, pes etmemek? Daima direnmek ve hep kazanmak mümkün mü? Gerçekten sürekli zafer yaşamak ve olumsuz hiçbir olayın sizi bulmaması? İnanıyor musunuz bu kavrama?

Hayır! Başınıza berbat şeyler gelse bile ‘motive kalmak’ tan konuşacağız.. Pollyannacılık oynamadan, şöyle gerçekçi bir sohbet edelim birlikte;

(  fotilerimi çeken anneme çook teşekkürler 🙂  )

Murphy kanunlarını sürekli ve sürekli yaşayan biri olarak anlatmaya başlayayım 😀

  • Bir şey hep vazgeçtiğinde gerçekleşir..
  • Saçına fön çektirdiğinde yağmur yağar..
  • Bir insana ne kadar emek verirsen ve hep nankör kalır..
  • Çok çalışmanız gereken bir günde elektirik gider..

Murphy kanunları kabaca şanssızlıklar, başarısızlıklar ve olumsuzluklar üzerine odaklanmış bir kavramdır.. Hayatım bu kavram ile gelip geçerken ‘hayır Sıla.. bu işte bir yanlışlık var’ dememle değişmeye başladı..

  • Bir şeyden vazgeçiyorsam bu benim başarısızlığımdan değil, öyle olması gerektiği içindir,
  • Fönün önemi yok, yağmuru seviyorum,
  • O insana emek verdiysem bu iyi biri olduğum içindir, nankörlüğü kendi kişiliğindendir,
  • Elektirik sadece benim için gitmiyor sonuçta, herkes etkilendi..

Gibi, gibi daha birçok düşüncemi olumluya çevirdim sonunda 🙂

Bu düşünce tarzı bana ne mi kattı? Motive kalmayı öğrendim.. Yılmak, pes etmek ve sürekli olumsuzluklara takılı kalmak yerine mücadele etmeyi, güç toplamayı ve yeniden denemeyi öğrendim.. Başıma gelen, yaşadığım olumsuzlukların hep bana birşeyler katacağını düşünüyorum, zaten bu olay başıma geldi, en iyisi bundan bir ders çıkartayım ve kendime yeni bir yol çizeyim diye bakıyorum artık hayata..

Hem işime hem aile hayatıma katkısı büyük oldu bu bakış açımın.. Artık daha motiveyim ve kendime daha fazla inanıyorum.. Her durumdan bir ders çıkartarak uzun süre o ‘yıkıntının’ altında kalmayacağımı biliyorum.. Çalışmayı, denemeyi ve yeniliklere açık olmayı seviyorum.. Kendime ‘yapamamak’ için değil ‘başarmak’ için bahaneler üretmeye başladığımda hayatımda çok güzel değişiklikler olmaya başladı..

Size de bu düşünce tarzını en azından 1 kerecik denemenizi öneriyorum 🙂

Daha fazla Sohbetli, muhabbetli, anılı yazı okumak isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. güzellik herşeyi çözer tabii bende güzel olsaydım motive olurdum, kilolarla motive olunmuyor, anca konuşuyosunuz, saçma!

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.