NATURAL HERBS MEYVE VE ÇAM TEREBENTİN ÖZLÜ ŞAMPUAN İNCELEMESİ

DSC_0004 (2)

Merhabaa güzel ailem Şu yazımda Natural Herbs markası deneyimleyip sizlerle paylaşmam için bana meyve ve çam terebentin özlü şampuan göndermişti. O zamanlar elimde hali hazırda kullandığım başka bir şampuan olduğundan bitmesini beklemiştim. Daha sonra da elimin altındaki deneyimlemek için sabırsızlandığım Natural Herbs şampuanı kullanmaya başladım;

DSC_0005 (4)

İçinde limon ve çam terebentin özü olan şampuanın vaatleri şu şekilde;

DSC_0007 (3)

”Çam terebentin yağı saç kökünü ve baş derisini besler,saçların daha hızlı uzamasına, gür ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Saç kökü ve baş derisinin ihtiyacı olan yağları kazanmasını sağlar ve bu sebeplere bağlı olan saç dökülmesinin ve kepeklenmenin önlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki meyve özlerinin kalıcı kokusu ve antioksidan etkileri ile saçlarınız canlanır,parlaklık kazanır ve güzel kokar.”

Çam terebentin zaten başlı başına saç derisini ferahlatmak,kepekten arındırmak,yağlı görünümü ortadan kaldırmak ve daha hacimli,temiz saçlar için önerilen bir yağdır. Ben tüm şampuanlarımın içine 3-4 damla çam terebentin yağı katıyordum zaten,dilerseniz çam terebentin yağını nasıl kullandığım ile ilgili ayrı bir yazı da yazabilirim, isterseniz bana yorum bırakabilirsiniz. Neyse konumuzu dağıtmayalım,bu şampuanda kendinden çam terebentinli olduğundan büyük bir merakla deneyimledim.

DSC_0006 (2)

Öncelikle içinde paraben,renklendirici ve phenoxyetnol bulunmaması güzel,fakat keşke sls türevleri de olmasaymış çok daha güzel bir ürün olurmuş. Ne diyelim her güzelin bir kusuru olurmuş,ben Natural Herbs markasının kendini daha da geliştirip içeriği daha da temiz ürünler üreteceğine inanıyorum. Bu arada sls ve türevleri elidor,dove,clear, gliss,elseve yani kısacası piyasadaki şampuanların neredeyse hepsinde bulunuyor. Sadece bu markaya özgü bir içerik değil. Bu arada şampuan şeffaf renkte ve orta yoğunlukta bir yapısı var. Bilmeyenler için şeffaf şampuanlar her zaman daha arındırıcı ve temizleyicidir;

DSC_0012 (2)

Gelelim benim bu şampuan hakkında görüşlerime;

 • Kesinlikle arındırıcı bir şampuan,deli gibi temizliyor,temizlik hissini yaşatıyor,
 • Arındırıcı olduğundan saçlar dipten uca temizlendiği için dolgunluk sağlıyor,her saç teli daha da havalanıyor ve saçlarınız olduğundan daha fazla görünüyor,
 • Kokusu biraz aktar gibi,ama bunu limonun ferah kokusuyla dengelemişler,yine de kokusu mükemmel diyemem..
 • Saçlardaki sprey,yağ,şekillendirici kalıntılarını söküp atıyor,dediğim gibi oldukça arıdırıcı bir şampuan,
 • Bende herhangi bir kepeklenme yapmadı,
 • Bu şampuan hakkında en büyük şikayetim hali hazırda sert olan saçlarımı daha da sertleştirdi,
 • Taranmasını zorlaştırdı,saç kremi kullansam da bu sorunu aşamadım maalesef.
 • Ben hem olumlu hem olumsuz özelliklerini objektif bir şekilde sizinle paylaştım canlar alıp almamakta karar sizin.
 • Şöyle bir önerim olacak ‘ki ben de şuan o şekilde kullanıyorum’ bu şampuanı ‘ara şampuan’ olarak kullanmak harika oluyor,yani haftada 1 gün saçlarımdaki ürün kalıntılarını tamamen temizlemek için kullanıyorum, diğer günlerde normal diğer şampuanlarımı kullanmaya devam ediyorum.
 • Natural Herbs markasının şampuanları çoğu markette satılıyor fiyatları normal şampuanlara göre biraz fazla 25-30 tl civarında değişiyor.
 • İnternetten daha uyguna alabilirsiniz.İnternet üzerindeki güncel fiyatı 21 tl ama kargoyla aynı fiyata geliyor zaten. N11.com üzerinden sipariş vermek için Tık
 • Natural Herbs instagram hesabı için Tık

DSC_0002 (2)

Eveeet benim Natural Herbs şampuanı incelemem bu kadar. Daha fazla şampuan ve saç bakım ürünleri incelemesi okumak isterseniz saç kategorimi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca maşa incelemelerim ve saçlarıma şekil verme rutinlerimi de saç kategorisinde bulabilirsiniz.

Yeni yazacağım yazılardan anında haberdar olmak için aktif şekilde kullandığım Facebook ve instagram hesaplarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalıııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.