Bu Aralar Neler Yapıyorum?

Merhaba!

En büyük hayallerimden biri zihnimdeki tüm düşünceleri,güzellikleri  bir kağıda aktarıp onlara hayat vermekti.. Bunu ilk olarak yazmaya başlayarak yaptım. Günlerce uzun uzun yazılar,şiirler yazdım. Beynimin içindeki sonsuz düşüncelere hayat vermek, onları birer anı olarak saklayabilmek öyle heyecan verici ki.. Bazen yazmaya kendimi kaptırıyorum bir taraftan kulağımı okşayan melodiler, bir taraftan zihnimdeki düşünceler.. Ortaya çıkan sonuç beni hiçbir zaman tatmin etmese de artık yazdıklarımı,çizdiklerimi saklamayı öğrendim. İstediğim noktaya ulaşamadıkça, istediğim betimlemeyi bir cümlede kullanamadıkça oluşturduğum eserlerden memnun olmuyordum ve bir çırpıda atıveriyordum. Fakat yeni öğrendiğim birşey var ki oda tüm yazdıklarımın,çizdiklerimin birer anı oluşu ve hayatta kalması gerektiği.

DSC_0075

Sanırım bende kırtasiye malzemesi canavarlarındanım. Defter,kalem,kalemlik,postit gördüğüm zaman dayanamıyorum. Aslında bloguma birde ‘Kırtasiye’ kategorisi açsam fena olmaz. Yaptığım kırtasiye malzemesi alışverişlerimi bu şekilde sizlerle paylaşabilirim. Genel olarak içimden geldikçe yazdığım yazı ve şiirler için kedili defterimi kullanıyorum. Renkli defterde ise blog için yazmayı planladığım yazılarımı not ediyorum. Bu şekilde planladığım yazılarımı,neler yazdığımı, hangi konuda fotoğraf eksiğim olduğunu rahatça görebiliyorum. En üstteki not defterimi ise çantamdan ayırmıyorum. Aklıma gelen fikirleri yada başka birçok şeyi not etmek için yanımda mutlaka not defterimi taşıyorum.

DSC_0090

Çizimlerimi yaptığım ve not tuttuğum bu defterin markası Moleskine. Ankara Kızılay Dost Kitabevinden 45 tl ye almıştım. Evet ilk duyduğumda banada oldukça pahalı bir defter gibi gelmişti. Fakat fiyatını hakettiğini düşünüyorum. Bu defter hakkında yakında bir inceleme yazısı yazacağım. Orda uzun uzun yorumlarımı okuyabilirsiniz.Van Gogh, Picasso, Bruce Chatwin, Ernest Hemingway gibi sanatçıların kullandığı bir defter olması da merakımı körükledi ve denemek istedim. Aslında not tutmak için çok daha uygun fakat ben çizdiğim resimleri de bu deftere yapıştırarak ajanda gibi kullanıyorum;

DSC_0094

DSC_0082

Genelde ne çizdiğim ruh halime göre değişse de değişmeyen şey daha gerçek dışı çizimler yapmayı sevmem sanırım. Desen çalışmaları dışında anime karakterleri gibi şeyleri çizmeyi de çok seviyorum.

DSC_0092

DSC_0093

Genelde kuruboya çalışmalarını daha çok seviyorum bunun için Faber Castell Bio color serisinden çift taraflı olanları kullanıyorum. Bu kalemler hakkında da bir inceleme yazısı yazmayı planlıyorum.  Ayrıca resim yapmaya yeni başlayanlar için temel ihtiyaçlar gibi bir yazıda yazmak istiyorum.

DSC_0084

Çizimlerimin birkaçını sizlerle paylaşarak yazımı burada sonlandırıyorum. Kendinize çok iyi bakın ve bol bol okuyun, yazın, çizin. 🙂 Hoşçakalın!

DSC_0007

DSC_0005
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.