NERELERDEYİM?

img1468258051543

15.07.2016..Hayatımdan,hafızamdan silemeyeceğim o kara gece..Önce apartmanımızın sanki tam üzerinden geçen, camlarımızı titreten F-16 uçakları..Ardı arkası bir türlü kesilmeyen o uçakların çıkardığı korkunç ses..Annemle babamla kardeşimle göz göze gelişimiz,gözlerimizin korkudan kocaman oluşu..Güzel ülkemin kalbi Ankara’nın bombalanışı..Hemde defalarca..Hiç durmaksızın.. Ardından öğrendiğimiz ‘darbe’ girişimi..

26 yaşıma dek bu ülkede çok aydın günler görmedim evet,defalarca canlı bombalar patladı,terör vatan evlatlarımızı bizden aldı,balyoz davaları ile paşalarımız vatan haini ilan edildi..Gezi olayları ile gençlerimiz kullanıldı,provoke edildi,polislerimiz,gençlerimiz birbirine düşman oldu bir anda..Ama darbe..Darbeyi daha evvel yaşamamıştım..

Darbe ile sivil halkımızı katleden,meclisimize milletvekillerimize bombalar yağdıran,ateş açanlara ‘asker’ denmesine çok karşıyım. Bizim askerimiz ne zaman bize düşman oldu? Bunlar asker kıyafeti giymiş bir avuç terörist, vatan hainidir! Halkımız olup bitenden habersiz kendi yavruları er ve erbaş evlatlarımızı diğer teröristlerden ayırmalıdır..

Asker kutsaldır,kutsala el kalmaz..Sen ölürsün ama o ölünce ‘şehit’ olur.. Orası ‘peygamberler ocağıdır’ orası vatan evlatlarının sırtında bayraklarla,türkülerle uğurlandığı yerdir!! Askere bu denli nefret kusan halkı kınıyorum! Darbeyi ve darbeye çanak tutanları da kınıyorum! Milli iradeye saygı göstermeyenleri de..

Bu süreçte kendisi gibi düşünmeyenleri bir kalemde silenleri, hakaret yağdıranları, saygısız ve hırçın,nefret dolu söylemleri olanları Allaha havale ediyorum.. Bildiğiniz gibi benim nişanlım şuan asker, biz onu ağlayarak, dualarla askere yolladık, vatanını nasıl sevdiğini burada anlatmayacağım sizlere. Hiç tanımadığınız nişanlım için nefret yağdırdınız bana..’İnşallah ölüsünü görürsün’ diyenleriniz bile oldu! Size yazıklar olsun..!!! Buğra ve Buğra gibi nice askerlerimiz siz onlardan nefret ettiğiniz halde hala dağlarda sizlerin namusunu koruyorlar!!

Sizin hiç mi abiniz,babanız,nişanlınız asker olmadı!! Her askere darbeci gözüyle bakmak ne kadar doğru soruyorum sizlere!! Buğra ile yemin töreninde çektirdiğimiz fotoğrafımızı şikayet edecek kadar ne nefret var içinizde??!! Darbeciler kadar hain birileri varsa onlarda silahını teslim etmiş ve olup bitenden habersiz halka yalvaran erlerimizi belindeki kemerle döven ‘erkek’ müsvetteleridir!!! Asker 4 günüm kaldı ağabey kıymayın bana nolur annem görür kahrolur haberim yoktu derken ‘dur bir de ben tepeyim içim soğumaz’ diyen insan müsvettelerine lanet olsun!!!

Çoğunun cesedi bile bulunamadı,denize attılar,çoğunun vücudu paramparça,ailelerine ‘hain’ diye teslim ettiler. Ne olacak o anaların durumu ha?!!! Onlar çocuğunu darbe yapsın diye askere göndermedi! Darbe sırasında birşeyden haberi olmayan,asla halkına zulmetmeyen ama yinede halk tarafından linç edilen askerlerimizin şehitlik onuru derhal teslim edilmelidir!!

Onlara işkence eden kişilerin resimleri,videoları,yüzleri apaçık belli, o kişilerin yargılanması için başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına dilekçeler yazdım!! Ne gerekiyorsa yapacağım!! İçim yanıyor,daha evvel hiç bu kadar acı çekmemiştim,halkımız ile askerimizi karşı karşıya getiren zihniyete lanet olsun. Bu darbeyi planlayan, yöneten kişilere, masum insanların üzerinden tankla geçenlere,aileleri anasız,babasız bırakanlara da lanet olsun!

Ben kimsenin tarafı değilim,burada sıradan bir vatandaş olarak askere olan nefretin canımı yaktığından bahsediyorum. Onlar ana kuzusu,onlara kıymayın nolur, suçlu ile suçsuzu ayırt edemezseniz sizin ne farkınız kalır darbecilerden? Bu ülkede asker,polis daima kutsaldı ve kutsal kalacak. Milli iradeye saygım sonsuz,darbeyi yürekten kınıyorum,asla darbe taraftarı değilim. Çoğu kişi işine gelmeyince hemen bu yaftayı yapıştırıveriyor insanların üzerine, o yüzden özellikle belirtmek istedim!

Beni soracak olursanız ömrümden ömür gidiyor,Buğrayı 100000 katı özlüyorum,benim için o masum,halk tarafından darp edilen,öldürülen askerlerin hepsi birer Buğraydı.. Zaman nasıl geçecek bilmiyorum,artık şafak bile sayamıyorum..Sözlerle ne kadar ifade edilir bilemiyorum ama çok acı çekiyorum.. 3 günde 12 kilo verdim.. Ülkem kan ağlıyor,hiçbir zaman birşeyleri takmayan bir çocuk,bir genç olmadım o yüzden acımı hafifletecek bir şey bulamıyorum..

Yolum Atatürk yoludur,26 yaşıma dek aklım erdiğinden beri Atamın izinden gittim,1 kez olsun yanıltmadı beni.. O yıllar önce bugünleri görüp bizi uyarmıştı..Evlenince 3 çocuk yapacağım evet,3 çocuğumu da Atatürk ve vatan sevdalısı yetiştireceğim.. Sizlerin yapacağı birşey yok sanıp yanılmayın kadın dostlarım,bizim askerliğimizde bu ülkeye vatan evladı yetiştirmektir!

Allahın izniyle bu ülke bu günleri de atlatır,duamız bir olsun,hepimizin isteği aynı RABBİM TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN! Bizler de bu oyunlara gelmeyelim,askerimizden polisimizden nefret etmeyelim,bize bu hayinliği yapanlar ile vatan evlatlarımızı bir tutmayalım.

Hepinizi Allaha emanet ediyorum,şimdilik hoşçakalın..

(edit: ilk kez bu kadar imla ve kelime hatası dolu bir yazı yazdım,lütfen kusura bakmayın)
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. biliyormusun ilk aklıma siz geldiniz buğra geldi,onlar hiç o itlerle bir tutulur mu, kardeşim canım o askerler benim, suçsuz yere askerime el kaldıranın eli kırılsın inşallah!!!!

    • canım yaa, biz iyiyiz çok şükür ama canı yananların o yangınını yüreğimde hissediyorum hala..bize birşey olmasa bile acı aynı acı..

  2. Alllah tüm askerlerimizi ailelerine bağışlasın,askere düşmanlık edenler asıl hainlerdir,ben askerlerimizin hepsini çocuğum gibi seviyorum,askerimize işkence edenler cezalandırılmalı güzel kızım

    • amin inşallah sevdiklerine kavuşsun tüm askerlerimiz <3

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.