Nevresim Seti Nasıl Seçilir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Nevresim Seti Nasıl Seçilir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Ev tekstilinde en önemli ürünler arasında nevresimler ve battaniye geliyor. Farklı ihtiyaçlara hitap eden, her dekoratif konseptle uyumlu seçimler içeren nevresim takımları, içeriğinde yastık kılıfı, çarşaf ve pikeyi içeriyor. Peki doğru nevresim seti nasıl seçilir, nelere dikkat etmelisiniz? Yatak odalarımıza ruhunu katan, göz alıcı modelleri ile herkesin ilgisini çeken nevresim seti ve battaniyelerde dikkat edilmesi gerekenlere bakalım.

Tek Kişilik mi, İki Kişilik mi?

Nevresim seti satın alırken tabii ki ilk dikkat etmeniz gereken, tek kişilik bir nevresim seti mi, yoksa iki kişilik bir nevresim seti mi satın alacağınız. İki kişilik yataklar için, iki kişilik nevresim setleri tercih edilirken, tek kişilik yataklar için tek kişilik nevresim kullanmalısınız. Bununla birlikte, bazı durumlarda iki kişilik yatakta tek yatanlar da olabiliyor. Bu durumda, tek kişilik takım tercih edilebilir. Çocuk ve bebek nevresim seti modelleri ise bundan bağımsız, doğrudan seçim yapabileceğiniz alternatifler.

Nevresim Seti Özelliklerine Göre Seçim Yapmak

Günümüzde nevresim setleri, farklı ihtiyaçlara göre çeşitlendirilmiştir. Nevresim seti özelliklerine geldiğimizde fermuarlı ve lastikli takımlar olabildiği gibi, düğmeli nevresim seti modelleri de mevcut. Nevresim setlerinin içerdiği kumaş yapısı, seçim yaparken çok dikkat edilecek bir konudur, bununla birlikte tasarım konsepti de önemsenen bir detay. Nevresim seti türleri içinde, pamuk saten seçenekler çok popüler. Bunun dışında düz pamuk nevresim takımı, flanel takımlar da tercih ediliyor.

Mevsime Göre Nevresim Seti Seçimi

Nevresiminizi seçerken, kışlık ya da yazlık olacak şekilde, kumaş yapısına göre tercihte bulunabilirsiniz. Bununla birlikte, daha pratik bir konsept arıyorsanız ve 12 ay kullanabileceğiniz setlerden yana tercihinizi kullanmak isterseniz, dört mevsim nevresim setini de düşünebilirsiniz. Hem soğuk, hem de sıcak dönemlerde kullanıma izin veren bu ürünler, hem çeyizlik olarak tercih ediliyor, hem de evine yeni bir soluk katmak isteyenlerin tercihi. Her mevsim nevresim seti değiştirme zahmetine girmek istemiyorsanız, dört mevsimlik nevresim sizin için ideal olabilir.

Nevresimle Uyumlu Battaniye Seçimi

Sadece yatak odasında değil, evin her alanında tercih edilebilen battaniyeler, olmazsa olmaz ev tekstili ürünleri içinde. Bağımsız bir ürün olarak satın alabileceğiniz battaniyenizi, dilerseniz nevresim setinizle uyumlu alabilir, dilerseniz de evin farklı alanlarında kullanmak adına özgün bir model olarak tercih edebilirsiniz. Tek kişilik ya da çift kişilik battaniye modellerine ek olarak, bebek ve çocuk battaniyelerini bulabileceğiniz English Home, en geniş ürün seçeneklerini sunuyor. TV battaniyesi modellerinin de yer aldığı markanın online satış sitesinde, nevresim seti ve battaniye konusunda ihtiyacınız olan kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulabilirsiniz. Hızlı kargo ve uygun fiyat avantajının yer aldığı satış sitesinde, Türkiye’nin her yerine gönderim yapılıyor. Bu ürünlere efsane kasım indirimleri ile sahip olmak için English Home’dan online alışveriş yapabilirsiniz!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.