NİVEA BB KREM / GARNİER BB KREM KARŞILAŞTIRMALI İNCELEMESİ

Herkese merhaba bb,cc kremlerin oldukça popüler hale geldiği şu günlerde bende 2 farklı markaya ait bb krem karşılaştırması yapmak istedim. Hem de okul sezonunda olmamız dolayısıyla öğrencilere yardımım dokunur diye düşündüm. Öncelikle nivea markasına ait bb kremi inceleyelim;

DSC_0085

Bendeki rengi ‘hell’ buğday tenlere biraz koyu gelebilir. Esmer tenler için gayet uygun. Bence nivea nın bb kremlerde en büyük sıkıntısı renk skalasının çok dar olması. Aldığınız ürün ya çok açık yada koyu gelebiliyor. Garniere göre çooook daha fazla kapatıcı bir bb krem. Hatta fondotenden hallice diyebilirim. Eğer’bb krem kullanayım ama birazda kusurlarımı kapatsın yahu’ diyorsanız nivea bb krem oldukça kapatıcı. Kokusu klasik nivea krem kokusu temiz koyuyor rahatsız etmiyor. Bence her cilt tipine uygun. Komplike bir ürün değil. Cildi ne kurutuyor, ne de nem veriyor. Ürünün fiyatı 25 tl civarında diye hatırlıyorum.

Gelelim garnier markasına ait bb kreme;

DSC_0084

Görüldüğü üzere yedeklediğim bir ürün kendisi. 😀 Ben bu bb kremi piyasadaki tüm uygun fiyatlı bb kremlere tek geçerim. Yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum. Fondoten kullanmayı sevmeyen biri olarak elim hep bu bb kreme gidiyor. Bendeki rengi light ve cildimle tamamen uyum sağlıyor. Yine tüm cilt tiplerine uyacağını düşünüyorum. Sanırım bu seri yenilendi ve artık yağlı, kuru cilt tiplerine göre ayrı bb kremler de var. Kapatması ise 0 denecek kadar az. Peki ne yapıyor bu bb krem?
Benim cildimdeki tek sorun renk eşitsizlikleri ve cilt rengimi harika dengeliyor. Ama eğer cildinizde kapatmak istediğiniz kusurlarınız varsa bu bb kremden 3 kat dahi uygulasanız bi kapatıcılık elde edemezsiniz. Ben bu ürünü neden seviyorum;

Cilt rengini eşitlemesinin yanında ışıltı veriyor. Sağlıklı parlak ve nemli bir cilt sağlıyor. Cildinize birşey sürdüğünüzü kimse anlayamaz. ( bu kadar da net konuşuyorum. 😀 )

12187856_885444291547069_4099409630891642737_n

(resimde yüzüne flaş patlayan şaşkın bir blogger görüyorsunuz. :D)

Ben bu ürünü birde ellerimle uyguladığımda nasıl doğal nasıl yok gibi duruyor anlatamam. Yani kısacası aramızda güçlü bir sevgi bağı var.Ürünün fiyatı 20 tl civarında diye hatırlıyorum. Umarım bb krem arayışında olanlara yardımcı olabilmişimdir. Okuduğunuz için teşekkürler,hoşçakalın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.