NYX Wonder Stick / Çift Taraflı Kontür- Aydınlatma Kalemi İncelemesi

erhabaa güzel ailem, ben günlük hayatımda hatta özel günlerde bile asla kontür yapmayan biriyim aslında, ama bu makyaj merakı ve o güzelim videolar sayesinde kadınların yüzlerinin incecik olduğunu görünce dedim ki bende denemeliyim 😀 Kontür konusunda çok fazla video seyrettim, izlenimlerim sonucu krem kontürü yaymak çok daha kolay ve acemiler bile yapabiliyor. Bu yüzden ilk olarak yumuşak bir geçiş için NYX markasına ait Wonder Stick isimli kontür-aydınlatma kalemini satın aldım. Bu arada NYX markasından neler aldığımı ŞU yazımdan okuyabilirsiniz. Yukarıdaki arama kısmına NYX yazarsanız neleri incelemişim okuyabilirsiniz.

nyx-wonder-stick

Ürünümüz bu şekilde kalem formda, bir tarafı kontür diğer tarafı aydınlatma işlemi için;

nyx-kontur-kalemi

Hemen renklerine bakalım o zaman, bu arada bendeki rengi light;

nyx-kontur-kalemi-light

Kontür rengini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Yumuşak bir geçiş sağlıyor gerçekten. Ama aydınlatma rengi bana hiç uymadı, yüzümde bembeyaz kaldı, 1 kere bile kullanamadım. Bir koyu rengi de alabilirmişim aslında.

nyx-kontur-kalemi-blog

Ürün genel anlamda çok kremsi, çok kolay dağılıyor, sevmediğim tek özelliği ise kalıcı değil. Yani nasıl anlatsam dağıttıktan sonra toz bir ürünle sabitlemezseniz sanki yok oluyor, belli bile olmuyor.

nyx-aydinlatici

Aydınlatıcı kısmı kontüre göre daha sert, yine kremsi ve kolay dağılıyor ama kontür gibi kaymıyor yüzünüzde. Bir de bana açık geldiği için kullanamaıyorum. Bu ürünü sadece göz altlarına çenesine vs uygulayanlar dışında tıpkı toz aydınlatıcılar gibi elmacık kemiklerinin üzerine uygulayanlar da var. O şekilde denemedim. Şimdilik sadece burun kemerimi aydınlatmak için kullanıyorum.

kontur-nasil-yapilir

Makinamın şarjı bittiğinden bu görselleri telefonumda çekmek zorunda kaldım. Ben kontürü bu şekilde yapıyorum. Dudaklarınızı öne alıp yanaklarınızın içe doğru çökmesini sağlayın ve oluşann boşlukların başladığı yere koyu rengi uygulayın. Aynı zamanda burun kanatları, burun ucu, alın kenarları ve çene bölgenize de koyu kontür rengini uygulayın. Bu yüzünüzü daha kemikli ve uzun-küçük gösterecektir.

Ardından bu kalemle işaretleridğimiz yerleri fırça veya sünger ile dağıtıyoruz. Kontür uygulamadığım yerlere normalde o açık kısmı sürmem gerek ama dediğim gibi bana rengi çok açık geldiğinden kullanamıyorum. Genel anlamda bu ürün hakkındaki görüşlerim;

  • Keskin olmayan, varla yok arası kontürler için ideal,
  • Toz ürünle sabitlenmezse hiç kalıcı değil,
  • Aydınlatıcı-kontür rengini tutturmak zor,
  • Biri uysa diğeri uymayabiliyor,
  • Dağıtılmaları kolay ama renk yoğunlukları bence az, pigmentli değiller
  • Biterse bir daha almam, farklı ürünler denemek istiyorum.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. çekiliş hala geçerli mi? 7 gün önce yüklenen

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.