Oriflame Amber Elixir Parfüm Yorumlarım

Merhabaa güzel ailem, yine bir parfüm yazısıyla sizlerleyim. İtiraf ediyorum sanırım yazmayı enn en sevdiğim kategorim PARFÜM kategorisi.. Çünkü ben tam bir koku bağımlısıyım.. Yani her olayı, her anıyı kokularla özdeşleştiren ve hatırlayan bir hafızam var.. Bu yeni ortaya çıkan bir özelliğim değil, ilkokul yıllarımda bile kokulara karşı öyle hassastım ki hangi öğretmenim hangi kokuyu kullanmış bilirdim, ve onları o koku ile özdeşleştirip öyle hatırlardım.. 7-8 yaşlarında bir çocuk için bile gelişmiş bir koku hafızasına sahiptim. Hatta bir keresinde öğretmenime ‘bu parfümünüz daha çiçek gibi kokuyor’ demiştim 😀 O da nereden bildin parfümümü değiştirdiğim, deyip çok şaşırmıştı ve bana gülümsemişti 😀

Neyse efenim özetle biliyorum ki benim gibi kokulara ayrı önem veren ve kişileri, olayları kokularla hatırlamakta usta çok kişi vardır. İşte bugün yine iz bırakan, ağır ve etkili bir kadın parfümü inceleyeceğiz. Karşınızda Oriflame ”AMBER ELİXİR” kokusu;

oriflame-amber-elixir

Şişesinden bile ağırlığı ve kalıcılığı sanki anlaşılıyor, ne dersiniz? Ben sadece parfüme değil şişesine de çok önem veririm bu arada.. Hatta bir ara deli gibi şişe koleksiyonum vardı, ama öyle böyle değil.. Şimdi ancak çok beğenirsem saklıyorum, yoksa olacak iş değil 😀 Bakalım kokumuzun içinde hangi notalar varmış parfüm sever güzeller;

oriflame-amber-elixir-parfum

”Gizemli güzellik Amber Elixir, kuşüzümü, mandalina, parlak heliotrop, mistik amber, duygusal misk ve tatlı bademin ışıltılı birlikteliği ile kendine bağlıyor.”

Adından da anlaşılacağı gibi yoğun bir amber kokusu bulunuyor parfümde. Ben özellikle amber ve misk kokusunu kış aylarına yakıştırıyorum. Sıcak havalarda bayıcı olabiliyor. Ama bu ağır kokuları daha ferah hale getirmek için içinde aynı zamanda mandalina ve tatlı badem de bulunuyor.

amber-elixir-parfum

Amber Elixir tam bir kış gecesi kokusu. Ayrıca orta yaş ve üzeri kadınlara daha çok hitap edeceğini düşündüğüm zarif ve ağır bir koku. Yani yanınıza yaklaşan birinin kokuyu duyumsamaması ve sormaması zor, öyle kalıcı ve kendini hissettiriyor.

Eğer şık gece kıyafetlerinize eşlik edecek, tüm gün kalıcı ve buram buram kokan bir parfüm arıyorsanız seversiniz. Ama hafif, çiçeksi, dinamik ve genç bir koku arıyorsanız bu parfüm tam zıttı, bilesiniz :))

Oriflame ürünlerini BURADAN satın alabilirsiniz.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur ve kokuyu merak edenler için bilgilendirici olmuştur 🙂

Daha fazla parfüm incelemesi için PARFÜM kategorime ışınlanabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Merhaba ben de amber elixir aldım. Kış için iddialı olgun olsun diye ama nedense bana pek hitap etmedi sanki. Amber mi misk mi farklı geldi bilmiyorum. Üstelik söylediğiniz kadar kalıcı değil sanki, hem tenime hem kiyafetime bolca sıkıyorum kimse fark etmiyor. Oysaki büyük umutlarla almıştım .

    • merhaba, kalıcılık tenden tene değişebiliyor, benim tenimde çok kalıcı oldu mesela, hatta bazen ağır geldiği de oldu, hitap etmeme konusunda üzüldüm ama 🙁

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.