Oriflame Love Nature Aloe Vera Özlü Bakım Serisi

Merhaba güzel ailem! Bakım ürünlerine olan aşkım gün geçtikçe artıyor! Sanırım blogumun en aktif kategorisi de BAKIM kategorisi. Bakım kategorimde maske, peeling, tonik, kremler, seriler, cilt bakım önerileri gibi birbirinden farklı konuları bulabilirsiniz. Bugün Oriflame Love Nature Aloe Vera Özlü Bakım Serisini inceleyeceğiz;

3 adımdan oluşan Oriflame Love Nature Aloe Vera Özlü bu seri karma ve yağlı ciltlere özel üretilmiş. Yaz aylarının geldiği bu günlerde hepimiz cilt tarafından çabuk emilen, yağlanmayı kontrol altına alan ürünlere yöneliyoruz. Dolayısıyla uygun fiyatlı, karma ciltlere uygun bu seri eminim birçoğunuzun aradığı özellikte. Hemen cilt bakım sırasına göre gidelim, ürünleri inceleyelim.

1.Adım Temizle

Oriflame Love Nature Aloe Vera Özlü Temizleme Jeli

Cildinizi yağdan, kirden, günün sonunda kalıntılardan arındırmak, rahatlatmak ve gözenekleri açmak için kullanabileceğiniz bir ürün. Hafif hoş bir kokusu var. Temiz hissettiriyor. Cildi aşırı germiyor ama gıcır gıcır temizlediğini hissedebiliyorsunuz. Makyaj temizlemek için uygun değil ama kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanabilirsiniz.

Kıvamı standart, jel formda, hafif bir köpürmesi var. Çabuk arınıyor.

Karma ve yağlı ciltler ekstra sever, çok kuru ciltliyseniz sevmeyebilirsiniz.

2.Adım Maske

Oriflame Love Nature Salatalık Özlü Jel Maske

Serinin devamı niteliğinde olmasa da bu maske de karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun. Fakat bu maske aloe vera değil salatalık özlü. Jel formda bir maske ve uygulanışı çok kolay.

  • Temiz cildine güzelce yedir,
  • 15 dakika beklet,
  • Ilık su ile iyice durula.

Etkilerine gelecek olursam;

İlk gözlemlediğim etkisi ciltteki fazla yağlanmayı alması oldu. Yani özellikle burun bölgemdeki ekstra yağlanma sorununu giderdi. Bunun yanında cildimde buz gibi bir soğukluk hissettim ve hafifçe gözeneklerimi de sıkılaştırdı. Ben bu tarz maskeleri ağzını iyice kapatıp 3 hatta 4 kere kullanıyorum laf aramızda 😀

3.Adım Nemlendir

Oriflame Love Nature Aloe Vera Özlü Jel Krem

Yine karma, yağlı ciltlere özel, yağlandırmadan nemlendirmeyi ve yağlanmayı kontrol altına almayı vaat eden bir ürün. Bu ürünün ismi jel olsa da kıvamı losyonumsu;

Çok hızlı emilen bir krem ilk olarak onu söyleyim. Ciltte ağırlık, yağlanma yapmıyor ama nem de veriyor bir yandan. Ama öyle aklınıza kuru ciltler için olan, bol nem veren kremlerden gelmesin. Sadece hafifçe nemlendiriyor. Yaz ayları için kullanıma çok uygun buldum. Makyaj altına da denedim bu arada, gayet güzel oldu, ten makyajımı çatlatmadı.

Umarım severek okumuş ve faydalı bulmuşsunuzdur. Ben özellikle yaz ayları için hafif formüllü bu bakım ürünlerini sevdim. Ama çok kuru ciltliyseniz yeterli gelmeyecektir. Size yulaflı seriyi öneririm. Buraya ve Buraya tıklayarak Oriflame Yulaf Özlü Bakım Serisini okuyabilirsiniz.

Cilt bakımı hakkında her şeyi BAKIM kategorimde bulabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.