Ottoman Body Maske Yorumlarım

Merhabaa güzel ailem, yine bir cilt bakımı-maske yazısı ile sizlerleyim. Uzun zamandır bir çok takipçimden ‘Ottoman Body’ markasının maskesini kullanıp denemem,yorumlamam için mesaj alıyordum. Çok merak edilen ve  popüler olmuş bir maske olduğundan ben de size yorumlamak için bu maskeyi denemeye başladım. Ottoman Body markası bana ulaştığında çok memnun oldum, çünkü deneyip size yorumlamak için çok heyecanlandım. O zaman hadi hemen başlayalım maskemizi incelemeye;

ottoman-body-maske

Öncelikle bu maske hem yüz hem de vücut için kullanılabiliyor. İçeriğinde bulunanlar ise;

  • Kil
  • Çay ağacı yağı
  • Kayısı çekirdeği yağı
  • Aynısefa yağı

ottoman-body-kullananlar

Kil maskesi benim karma cildime iyi gelen bir maske türü olduğundan merakla denedim bu maskeyide. Her maskede olduğu gibi bu maskeyi de duştan sonra, gözenekler açıkken uygulamak daha iyi oluyor. Hafif kıvamlı bir maske olduğundan uygulaması kolay, yüzde çabuk kuruyor ve fazla yağı emerek cildin sebum dengesini sağlıyor;

ottoman-body-kil-maskesi-yorumlar

Benim cildim hassas değil, o yüzden herhangi bir kızarıklık vs sorunum olmadı, ama cildiniz hassas ise ufak bir bölgede deneyerek daha sonra tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

ottoman-body

15-20 dakika sonra ılık su ile duruluyorum. Cildimi yağdan arındırdı ve birkaç ufak sivilcemi de küçülttü. İçinde çay ağacı yağı olduğundan lekelerin rengini de açıyor hafifçe.

kil-maskesi-blog

Ben bu şekilde düz uçlu bir fırça ile yayıyorum maskeyi, eşit oluyor ve daha iyi işliyor gözeneklerime.

kil-maskesi-kullananlar

Kil maskesinden sonra güzel bir tonik uygulamanızı öneririm. Ben maden suyu veya gül suyu uygulayarak açılan gözeneklerimi sıkılaştırıp küçültüyorum. Bu maskeyi ihtiyacıma göre haftada 2 kere de uyguladığım oldu. Ama 1 kere de yetiyor. Boyun bölgeme de uyguluyorum.

Buradan satın alabilirsiniz.

Daha fazla cilt bakımı yazılarım için BAKIM kategorime bakabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.