PARFÜMÜN KALICILIĞI NASIL ARTTIRILIR? PARFÜM KOLEKSİYONUM/ PART 3

Merhaba bu yazımda sizlerle sevdiğim parfümlerin kalıcılığını nasıl arttırdığımı paylaşacağım. Öncelikle parfümünüzü doğru noktalara sıkmakla işe başlayın. Özellikle kan dolaşımının daha hızlı olduğu el bilekleri, kulak arkası, ense kökü, ve boyun parfümünüzü uygulayacağınız ilk yerlerden olmalı.

Dikkat edilecek bir diğer nokta ise parfümünüzün teninizde mi yoksa kıyafetlerinizde mi daha kalıcı olduğunu saptamak. Kimi parfümler kıyafetlere sıkıldığında hem koku hemde kalıcılık açısından daha yüksek performans sergileyebiliyor. Eğer parfüm kıyafetlerinizde daha kalıcıysa elbise dolabınızdaki asılı kıyafetlerinize parfümünüzü sıkarak pratik bir şekilde parfümünüzün kalıcılığını artırabilirsiniz.

Parfüm koleksiyonumun 3. kısmında sizlere performansı ile beni çok şaşırtan bir kokudan bahsetmek istiyorum. Özellikle içerisinde hafif vanilya gibi sıcak kokular bulunduran çiçek kokuları benim en sevdiğim parfüm türlerinden. Bu parfümü lc waikiki markasından geçen yaz satın almıştım. Yaptığım alışveriş sonrası kasada indirim dahilinde olduğunu öğrendim ve denemeden satın aldım. Çok bir beklentim yoktu ama kokusu ve kalıcılığıyla sanırım en sevdiğim parfümüm oldu! Papatya gibi taze kokuları seviyorsanız bu parfüme bayılacaksınız. Özellikle Marc Jacops markasına ait Daisy parfümü çok çok seven ben bu kokuyu ona muail gösterebilirim. Birbirlerine inanılmaz benziyorlar bence. İçinde hafif vanilyamsı (ama çok az) sıcak bir koku,bolca papatya kokusu barındırıyor. Bence orta ve üstü yaşlar için uygun bir koku değil. Mevsim olarak ise tam bir yaz parfümü ve kalıcılığı da oldukça yüksek.

DSC_0259

Parfümün ismi Etriel ve yanında minicik bir çanta boyu parfümü de var. Kasada indirime girdiği için tam olarak fiyatını hatırlayamasamda sanırım 20 tl civarındaydı fiyatı. Özellikle liseye gidipte mis gibi tertemiz bir koku arayan kızlar bu parfüme bir bakın derim,eminim sizinde gözdeniz olacaktır. 🙂
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. […] tıklayabilir,yorumlarımı okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler,hoşçakalın! (parfüm koleksiyonum )  ( parfüm koleksiyonum 2 )  (Parfüm Koleksiyonum […]

  2. Bundan annem de aldı geçen gün. Hatta iki tane almış.

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.